خواص کوکا کولا برای مو

بعضی از مواد و نوشیدنی هایی مثل کوکا کولا ممکن است برای مصرف غذایی مفید نباشند و ضررهایی از نوشیدن آنها متحمل شویم. اما استفاده از آنها برای مو می تواند بسیار مفید باشد. منوط به آنکه در مصرف آن نباید زیاده روی کرد زیرا ممکن است به علت اسیدهای گازی زیاد که از آن در رنگ موها هم استفاده می شود، به مو آسیب های جدی برساند.

خواص کوکا کولا برای مو
شستن مو با کوکا کولا یکی از سنت های بومی بعضی از کشورها از جمله آمریکا است. به طوریکه برخی از هنرپیشه های آمریکایی از این روش برای خوش فرم کردن و همچنین فر کردن موهای خود استفاده می کنند. کوکا کولا بیشتر از آنکه برای معده مفید باشد به عنوان یک حالت دهنده زیبا در بین این افراد مصرف و کاربرد دارد. و این در حالتی است که اکثر آنها از موهای خوب و براق و فر خورده ای برخوردار هستند.

خواص کوکا کولا برای مو

دلیل چنین قرمی در موها به علت وجود اسید آرتوفسفریک موجود در این نوشابه است که همبستگی پوششی موها را فراهم می کند. و باعث می شود تا موها ثابت شوند، و براق و فرخورده جلوه کنند.
در افرادی که موی خشکی دارند می توانند از این روش برای نرمی و لطافت و درخشنگی موهای خود استفاده کنند. زیرا وجود PH پایین در اسید آلکاین متعادل گشته و مانع خشکی مو می گردد. اما همواره این نکته که قبلا هم گفته شد را باید مدنظر داشت که نباید از این روش به طور مداوم استفاده کنید. زیرا باعث می شود تا روغن طبیعی موهای خود را به مرور زمان از دست بدهید.

خواص کوکا کولا برای مو

روش استفاده از کوکا کولا برای شستن موها
برای این کار به دو بطری ا ز کوکا کولا و یک تشت احتیاج دارید. به این صورت که سر خود را روی تشت قرار داده و بطری اولی را روی موهای خود ریخته و همه جای مویتان را با آن مرطوب می کنید. اگر چنانچه قسمت هایی از مویتان هنوز خشک بود، می توانید از بطری دومی و یا مایع نوشابه درون تشت در قسمتهای خشک مویتان بهره ببرید.

خواص کوکا کولا برای مو
بعد از آنکه تمام مویتان را با کوکا کولا شستید موهایتان را جمع کرده و به مدت چهار الی پنج دقیقه بکذارید تا بماند. سپس موی خود را با آب ولرم بشویید. می بینید که موهایتان به سادگی زیبا و خوش حالت می شوند.

دو کاربرد دیگر استفاده از کوکا کولا برای مو
در دو حالت دیگر می توانید از کوکا کولا برای موها استفاده کنید. چنانچه آدامس به قسمتی از مویتان چسبیده است، بدون درد و یا کشیدن موی خود کمی کوکا کولا را در همان قسمت ریخته و به راحتی آدامس را از موی خود جدا کنید.
برای آنکه موهای خود را بعد از رنگ کردن کمی روشن تر کنید کافیست مقداری از کوکا کولا را روی موهایتان ریخته و پنج دقیقه نگه دارید. بعد از آن موهایتان را بشویید. به راحتی مشاهده خواهیدکرد که مویتان یک درجه از قبل روشن تر شده است.

خواص کوکا کولا برای مو
 لطفا از مواردی که در این مطلب ارائه دادیم و کاربردهای آن فقط در مواقع ضروری استفاده کنید زیرا زیاد استفاده کردن از کوکاکولا همینطور که گفته شد پیامدها و ضررهای جدی برای مو به همراه خواهد داشت. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت و بهره کافی را برده باشید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد