داروهای خانگی برای درد عصبی دیابت(2)

داروهای خانگی برای درد عصبی دیابت(2)
ماساژ بگیرید
درد عصبی دیابت می‌تواند با یک ماساژ درمانی ساده بهبود یابد. ماساژ آرام در امتداد و دو طرف ناحیه‌ی آسیب‌دیده به بهبود گردش خون و التیام اعصاب آسیب‌دیده کمک می‌کند. هم  چنین ماساژ می‌تواند تأثیر مثبتی بر سطح قند خون و علائم نوروپاتی دیابتی داشته باشد. به علاوه ماساژ آروماتراپی یک مداخله‌ی دارویی خیلی ساده و موثر است که می‌تواند برای کنترل درد نوروپاتیک و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به نوروپاتی دردناک استفاده شود.
طریقه ماساژ دادن:
•    روغن زیتون، خردل یا روغن نارگیل ولرم را در منطقه‌ی آسیب‌دیده استعمال کنید.
•    سپس منطقه را با حرکات طولانی و ملایم به مدت 5 تا 10 دقیقه ماساژ بدهید.
•    پس از ماساژ، منطقه را با یک حوله‌ی گرم پوشانید.
•    چند بار در روز این روش درمانی را انجام دهید.
الکل ننوشید

داروهای خانگی برای درد عصبی دیابت(2)
نوشیدن الکل با نوروپاتی دیابتی مرتبط است. در واقع دوز بالای الکل برای عصب‌ها سمی است و می‌تواند سبب بروز آسیب شدید در اعصاب شود و حتی نوروپاتی را بدتر کند. نوشیدن بیش از حد الکل حتی برخی از مواد مغذی را در بدن کم می‌کند و از این رو باید کاملا از مصرف آن پرهیز کنید. مصرف منظم مقادیری از الکل مانع کنترل قند خون دیابتی شده و خطر نوروپاتی محیطی را افزایش می‌دهد. در واقع نوروپاتی الکل شامل مشکلات حرکتی ناشی از آسیب دیدن عصب‌ها می‌شود که در اثر نوشیدن الکل به مدت طولانی رخ می‌دهد و درد و سوزش خود به خود، پردردی و آلودینیا از نشانه‌های آن هستند. الکل را کنار بگذارید تا از بروز این مشکل جلوگیری کنید.
سیگار را ترک کنید

داروهای خانگی برای درد عصبی دیابت(2)
اگر از درد عصبی دیابت رنج می‌برید، بهتر است سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن باعث تنگ شدن رگ‌های خونی شما می‌شود و به این ترتیب گردش خون کاهش می‌یابد. این امر به نوبه‌ی خود باعث می‌شود که اعصاب محیطی، خون دارای مواد مغذی را به میزان کم‌تری دریافت کنند و همین می‌تواند موجب بروز درد بیش‌تری شود. سیگار کشیدن با افزایش خطر DPN در افراد مبتلا به دیابت مرتبط است. اما باید مطالعات بیش‌تری برای بررسی این‌که آیا این رابطه ای وجود دارد یا نه و این‌که ترک مصرف سیگار باعث کاهش خطر DPN در بزرگسالان مبتلا به دیابت می‌شود یا خیر، انجام شود. تحقیقات انجام شده، نشان می دهند که احتمال درد نوروپاتیک همزمان با مدت زمان کشیدن سیگار و افزایش سطح اعتیاد افزایش می‌یابد و با دیابت، این میزان حتی بیش‌تر افزایش می‌یابد.
مراقبت کایروپراکتیک
مراقبت کایروپراکتیک یک درمان طبیعی برای درمان درد عصبی ناشی از دیابت است. در این روش درمانی تکنیک‌های مختلفی از قبیل لمس، فشار، ماساژ، برنامه‌های ورزشی و مشاوره‌ی سبک زندگی در کنار هم برای کمک به کاهش درد، تورم و التهاب استفاده می‌شود.این روش به بهبود محدوده‌ی حرکات، ریلکس کردن عضلات منقبض و کمک به ارتباط گردش خون و عصب کمک می‌کند. به علاوه،‌ این روش درمانی برای کل بدن بسیار آرامش‌بخش است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر