ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

داریور به چه دردی می خورد؟


درایور یا به عبارت کامل تر Device Driver یک برنامه کامپیوتری است که امکان برقراری ارتباط بین یک قطعه سخت افزاری و یک برنامه دیگر را فراهم می کند.
درایور در حقیقت چیزی شبیه به یک کتابچه راهنما برای سیستم عامل مثلا ویندوز یا لینوکس است که به آن دستورالعمل های کار کردن با سخت افزار را نشان می دهد.
درایور شامل اطلاعات خاص راجع به سخت افزار خاص مثلا کارت گرافیکی، مودم و ... است که از طریق یک واسط نرم افزاری سیستم عامل با آن ارتباط برقرار می کند. دقت کنید که برای مدل های مختلف یک نوع سخت افزار مثلا مدل های مختلف کارت گرافیکی درایورهای مختلفی مورد نیاز هست.

داریور به چه دردی می خورد؟


درایور سخت افزار توسط شرکت سازنده آن تهیه می شود و با نصب بر روی سیستم عامل مورد نظر امکان استفاده از آن سخت افزار در این سیستم عامل فراهم می شود. در کامپیوتر های شخصی که سیستم عامل ویندوز دارند، درایور اغلب به صورت یک فایل DLL بر روی کامپیوتر قرار می گیرد.
فایل های DLL مجموعه ای از برنامه های کوچک هستند (برای این حالت درایور سخت افزار) که هنگامی که توسط برنامه های بزرگ تر در این جا سیستم عامل مورد نیاز باشند صدا زده و اجرا می شوند.
به این ترتیب هر برنامه ای که با سخت افزار سروکار داشته باشد بدون نیاز به داشتن اطلاعات سخت افزاری و با کمک گرفتن از این DLL ها می تواند کارهای خود را انجام دهد.

داریور به چه دردی می خورد؟


همچنین هر وقت که برنامه اصلی وارد حافظه می شود این برنامه ها به همراه آن وارد حافظه نمی شوند و فقط هنگامی که به آن ها احتیاج است قسمتی از فضای حافظه را اشغال می کنند.
نرم افزار TreeSize برنامه ای قدرتمند برای مدیریت میزان فضای استفاده شده در هارد دیسک است.
با استفاده از این نرم افزار قادر به شناسایی دایرکتوری هایی هستید که بیشتر از همه فضای هارددیسک شما را اشغال کرده اند و چنانچه این اشغال فضا بیهوده باشد براحتی می توانید فضای خالی هارد دیسک خود را افزایش دهید.
این نرم افزار به صورت نمودارهای مختلفی میزان فضای استفاده شده در درایو ها و دایرکتوری ها را به شما نشان می دهد و به طور کامل می توانید مدیریت فضاهای استفاده شده یا نشده در هارد دیسک خود ا در دست داشته باشید.

داریور به چه دردی می خورد؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد