دانستنی های شهر آیوتهایا در کشور تایلند (2) - 5.0 out of 5 based on 1 vote

دانستنی های شهر آیوتهایا در کشور تایلند (2)

معابد در این شهر

 • معبد فانان چونگ: این معبد در قسمت جنوبی شهر واقع شده و دستور ساخت آن در سال 1324 داده شده است. می توان گفت این معبد یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین معبد های آیوتهایا است. در این معبد مجسمه های کوچک و بزرگ بسیاری وجود دارد. در مرکز این معبد مجسمه ای بزرگ از بودا دیده می شود که اطراف آن را مجسمه های کوچک احاطه کرده اند. بر روی دیواره ی این معبد طاقچه هایی وجود دارد که محل قرار گیری مجسمه های کوچک است. این مجسمه به افراد خیر تعلق دارند. این معبد رسم دارد که افراد خیری که بت به این معبد اهدا می کنند ( چیزی حدود حداقل 500 بت )، به نام آن ها مجسمه ای بر روی طاقچه قرار دهد.
 • معبد فاکائو تونگ: این معبد در بین جلگه ی مسطحی قراردارد. اطراف این جلگه را شالیزار های برنج، حوضچه های ماهی و دیگر پوشش گیاهی احاطه کرده اند. فاکائو تونگ در شمال غربی شهر واقع شده و به کوه طلایی ( به علت رنگ طلایی اش ) معروف است.
 • معبد چای واتانارام: این معبد از بقایای آیوتهایای قدیم است. می توان گفت یکی از پر ابهت ترین معبد هاییست که بسیار قدیمی است. چای واتانارام در نزدیکی رودخانه ای واقع شده.
 • معبد پوتایساوان: این معبد در جنوب شهر قرار دارد. سبک معماری آن بسیار جالب است و جزو معبد های قدیمی آیوتهایا می باشد.

دانستنی های شهر آیوتهایا در کشور تایلند (2)

موزه ها در شهر آیوتهایا

 • موزه ملی چائو سام فرایا: این موزه دارای سه ساختمان است و هر ساختمان به بخش خاصی تعلق دارد. مثلا ساختمان اول متعلق به انواع هنر های دستی است که در نتیجه حفاری های باستانی به دست امده است. هم چنین یک مقبره ی تاریخی در این ساختمان وجود دارد که متعلق به سال های 1956 تا 1957 است. در ساختمان دوم هنر های دستی مربوط به قرن ذوم تا ششم به نمایش گذاشته شده است و در آخر در ساختمان سوم، مجموعه ای از خانه های قدیمی و سنتی تایلندی نگهداری می شود.
 • موزه قایق تایلندی: این موزه توسط بخش خصوصی اداره می شود و درست روبروی معبد ماهاتات واقع شده است. ساختمان این موزه به سبک معماری تایلندی ساخته شده و جنس مصالح استفاده از چوب درخت ساج است. این موزه دارای دیواره های کرکری مانند است که تا می شوند. در این موزه قایق های موتوری قدیمی، قایق های سنتی و انواع قایق هایی که تا به حال چشمتان به آن نخورده است، نگهداری می شود.
 • مرکز جهان گردی آیوتهایا: در موزه واقع در تالار قدیمی شهر است. در این ساختمان اطلاعاتی در مورد جهان گردان تایلند به نمایش گذاشته می شود. هم چنین نمایشگاهی در مورد تاریخ و فرهنگ محلی و قدیمی تایلند، درباره قبیله های گذشته و گالری ای در مورد هنر های معاصر برگزار می شود.
 • مرکز مطالعات تاریخی آیوتهایا: این موزه در شرق موزه ملی چائو فرایا واقع شده است. در حقیقت در این موزه زندگی در آیوتهایا توسط ماکت به نمایش در آمده است. این مرکز، موزه ای مدرن است.

دانستنی های شهر آیوتهایا در کشور تایلند (2)

مکان های دیدنی و بنا های یاد بود

 • کاخ چان کاسم: این کاخ در شمال شرقی جزیره قرار دارد.
 • اقامت گاه خون فائن: این ساختمان در پارکی بزرگ با مناطق آبی و دریاچه های مصنوعی، استراحت گاه ها و مکان های تفریحی واقع شده است. این اقامت گاه در حقیقت خانه ای است که با چوب افرا ساخته شده است. البته این خانه سنتی در گذشته دست خوش خسارت هایی شد؛ اما هم اکنون باز سازی و تعمیر شده است.

دانستنی های شهر آیوتهایا در کشور تایلند (2)  

 • اقامت گاه فرا تامناک: این اقامت گاه به صورت خانه های سنتی و قدیمی تایلند ساخته شده است. در گذشته اقامت گاهی سلطنتی بود و مورد استفاده پادشاهان در زمان استراحت قرار می گرفت؛ اما در حال حاضر به استفاده عموم در آمده است.
 • موسسه مطالعات آیوتهایا: این موسسه مجموعه ای از ساختمان های به سبک تایلندی است که در دانشگاه فرا نا خون سی آیوتهایا، واقع شده است. در این موسسه دانشمندان و محققان به مطالعه، تحقیقات رفتاری و گرد آوری اطلاعات آیوتهایا می پردازند. این اطلاعات از مکان های تاریخی، فرهنگی و محلی جمع آوری می شود.

دانستنی های شهر آیوتهایا در کشور تایلند (2)

 • دهکده ی ژاپنی: این دهکده توسط بازرگان های ژاپنی و خارجی که در قرن 16 به آیوتهایا سفر کرده بودند، ساخته شده است. در حال حاضر این دهکده منظره بسیار زیبایی دارد.
 • دژ و دیوار شهری: دژ و دیوار شهر آیوتهایا که توسط پادشاه یو _ تونگ ساخته شد.
 • وانگ لانگ یا کاخ ریبر: این کاخ ابتدا باغی سلطنتی بوده؛ اما بعد از آن توسط پادشاه وقت، کاخی در آن ساخته می شود. در حال حاضر این کاخ در محدوده غرب دیوار شهری واقع است.
 • موبان پروتوکت: این دهکده در غرب رودخانه چائو فرایا و جنوب شهر آیوتهایا واقع شده است. این دهکده از زمان حضور پرتغالی ها ساخته شده است.
 • مرکز و هنر ها و صنایع دستی بانگ سای: این مرکز در سمت چپ ساحل آیوتهایا واقع شده است. کشاورز های شهر آیوتهایا و شهر های اطراف در این مرکز کنار هم جمع شده و محصولات و هنر های ملی، صنایع دستی و غیره را به فروش می رسانند.

دانستنی های شهر آیوتهایا در کشور تایلندتایلند (2)

دانستنی های شهر آیوتهایا در کشور تایلند (1)

دانستنی های شهر آیوتهایا در کشور تایلند (2)

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور تایلند

تور تایلند ویژه نوروز

تور تایلند ویژه عید

تور تایلند ویژه فروردین

تور تایلند ویژه تعطیلات عید

تور تایلند نوروز 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر