دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (2) - 5.0 out of 5 based on 1 vote

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (2)

معابد و مکان های دیدنی در چیانگ مای

 • معبد فراسینگ: این معبد درون دیواره شهر واقع شده و در سال 1345 میلادی توسط پادشاه وقت تاسیس شده است. معماری این بعد به سبک کلاسیک و به سبک ساختمان های ساخته شده شمال تایلند بوده؛ هم چنین این معبد به دلیل منبت کاری های عالی و دیوار نما های سبک شمالی از مهم ترین معابد چیانگ مای است. در داخل ساختمان فراسینگ این صندوق که تماما برجسته کاری شده است، دیده می شود.
 • معبد چدی لانگ: این معبد در سال 1401 میلادی بنا شد. در همان سال هم زمان با ساخت دیواره های این معبد، در درون چدی لانگ 3 بت کده ساخته شد. این بت کده ها به سبک لانا بنا شده است. البته بعد از زمین لرزه در حدود 2 قرن بعد یعنی در قرن 16، به علت شدت زمین لرزه ها یکی از بت کده ها خراب شد و فقط دو تا از آن ها سالم ماند.
 • معبد چدیود: این معبد در سال 1455 میلادی تاسیس شد. چدیود واقع در حومه شهر است و هم چنین در سال 1977 میزبان هشتمین مجلس شورای بودایی جهان بوده است.

 • ویانگ کوم کام: این معبد قبل از تاسیس چیانگ مای توسط پادشاه منگرای ساخته شد و از این معبد به عنوان مرکز فرمانروایی خود استفاده می کرد. کوم کام واقع در حومه جنوبی شهر چیانگ مای است و تعداد زیادی معبد ویران دارد.
 • معبد یو _ مونگ: این معبد در غرب شهر در نزدیکی دانشگاه چیانگ مای واقع شده است. در اطراف این معبد جنگل های بسیار وجود دارد و یو _ مونگ بر روی تپه ای در پایین کوهی قرار دارد. در این معبد به دلیل دارا بودن مجسمه های زیادی از بودا که در حالت روزه داری، ایستاده و خوابیده و هم چنین مجسمه های عجیب و غریب و کنده کاری روی درختان ( ضرب المثل های بودایی به زبان تایلندی و انگلیسی ) معروف است.
 • معبد سو آن دوک: این معبد واقع در غرب دیوار قدیمی شهر است و در قرن 14 میلادی تاسیس شده است. این معبد جاذبه های دیدنی بسیاری دارد از میان آن ها می توان به مهم ترین شان اشاره کرد.
 • از جمله: سالن های بزرگ انتصاب که دور تا دور این سالن های فضای باز وجود دارد، خاکستر های حکمران های چیانگ مای که درون ظرفی قیمتی نگهداری می شود و تندیس بودا. این تندیس از جنس برنز ساخته شده و قدمتی 500 ساله دارد. این مجسمه درون کلیسای کوچکی فرعی این معبد قرار دارد. اندازه این تندیس آن قدر بزرگ است که بزرگ ترین پیکره فلزی تایلند نامیده شده است.

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (2)

موزه ها در چیانگ مای

 • موزه ملی چیانگ مای: این موزه به سبک لانا ساخته شده و در آن مجموعه ای از سلاح های جنگلی، مجسمه ها از جمله مجسمه های بودای بسیار قدیمی و آثار پادشاهی لانا در زمینه های معماری و هنر نگهداری می شود.
 • موزه قبیله ای: در این موزه تاریخ و گذشته در مورد فرهنگ و پوشش قبیله های قدیمی و بومی و کوهستنای در شمال کشور تایلند به نمایش عموم گذاشته شده است.

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (2)

 • مرکز فرهنگ و هنر شهر چیانگ مای: می توان گفت این موزه تاریخ چیانگ مای را بیان می کند و برای بیان آن روش جالبی را در پیش گرفته است. این موزه در سال 1924 تاسیس شده و دارای دو بخش است؛ بخش جلویی و بخش پشتی. بخش جلویی این ساختمان به شکل مربع ساخته شده و در آن نمایشگاه های مختلفی دایر می شود. بخش پشتی این ساختمان هم به فعالیت های فرهنگی، نمایشگاه های موقتی، فروشگاه های سوغاتی و صنایع دستی، سالن نمایش هنر های لانا مثل تئاتر و غیره اختصاص دارد. این موزه واقعه ها و رخداد های ما قبل تاریخ را با روش های مختلفی به نمایش عموم می گذارد.

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (2)

مکان های دیدنی طبیعی در چیانگ مای

 • پارک ملی دوی اینتانون: این پارک ملی بر روی بلند ترین کوه تایلند قرار دارد. مساحت این پارک حدودا هزار متر مربع است و به دلیل جاذبه های طبیعی بسیار مثل آبشار های زیبایش معروف شده است.
 • آبشار مایی یا: این آبشار در 58 کیلومتری شهر چیانگ مای در غرب این شهر واقع شده است. می توان گفت به دلیل قرار گیری این آبشار بر دامنه ی کوه دوی اینتانون از جذاب ترین آبشار های چیانگ مای است.
 • غار بوریچیندا: این غار در 8 کیلومتری بزرگ راه 1009 واقع شده است. غار بوریچیندا بسیار بزرگ است و در نزدیکی نامنوک ما کلانگ است. به دلیل طبیعت بکر و خاصش مکان مناسبی برای گردش و استراحت کردن است و از سوی گردشگران به همین دلیل انتخاب می شود.
 • دره اوب لانگ: این دره واقع در 88 کیلومتری شهر چیانگ مای است. درون این دره جنگل های بسیاری دیده می شود و بیش تر درختان این جنگل از ساج هستند. هم چنین این دره منظره کوهستان زیبایی دارد.
 • پارک ملی فیل: این پارک واقع در 60 کیلومتر شمال شهر چیانگ مای است و درون آن فیل های بزرگ و کوچک نگهداری می شود. تعداد این فیل ها به 30 عدد می رسد.

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (2)

مطالب مرتبط: 

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (1)

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (2)

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (3)

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور تایلند

تور تایلند ویژه نوروز

تور تایلند ویژه عید

تور تایلند ویژه فروردین

تور تایلند ویژه تعطیلات عید

تور تایلند نوروز 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر