دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (3)

در تایلند باغ های طبیعی بسیاری وجود دارد که از جمله آن می تواند به باغ دوک مای اشاره کرد. در این باغ 650 نوع از گیاه های مختلف وجود دارد و بیش تر نمودار فرهنگ و طبیعت تایلندهستند. در این باغ بر کنار گیاهان نوشته ای وجود دارد که این گیاهان را معرفی کرده است. این راهنماها به زبان های انگلیسی و تایلندی نوشته شده است. علاوه بر آن در این باغ، پارک ملی، بازار های مواد غذایی و رستوران ها وجود دارد که خدماتی را به بازدیدکنندگان ارائه می کند.

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (3)

جشن ها و جشنواره ها در چیانگ مای
این شهر هر ساله جشن ها و جشنواره های بسیاری را برگزار می کند. به همین دلیل باعث جذب هزاران گردشگر می شود. از این جشن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- نمایشگاه چتر بوسانگ و جشنواره های هنر های دستی سان کامفائنگ: این جشنواره هر سال در ماه ژانویه یا همان دی ماه برگزار می شود. مکان برگزاری این نمایشگاه در دهکده ای به نام بوسانگ است که این دهکده در نزدیکی شهر چیانگ مای واقع شده است. مردم چیانگ مای در این نمایشگاه هنر های دستی و چتر های کاغذی رنگارنگ (که ساخته شده دست هستند) به نمایش می گذارند و توریست ها آن ها را خریداری می کنند.

2- نمایشگاه منبت کاری دهکده تاوای: این نمایشگاه همانند نمایشگاه بوسانگ در ماه ژانویه یا همان دی ماه برگزار می شود و مکان برگزاری آن در دهکده تاوای (در نزدیکی چیانگ مای) است. در این نمایشگاه هنر های دست مثل منبت کاری ها و دیگر صنایع دستی محلی فروخته می شود. علاوه بر آن هم زمان با برگزاری نمایشگاه، عده ای برای سرگرم کردن مردم نمایش ها و مسابقه های گوناگونی را برگزار می کنند.

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (3)

3- کارناوال گل: این جشنواره در ماه فوریه یا همان بهمن ماه برگزار می شود. این جشنواره به این گونه است که ماشین های گل در پارک بو آک هارت رژه می روند. این نمایشگاه بیش تر مسابقه است و گروه های مختلفی در آن شرکت می کنند. این گروه ها رژه ای از زیبا ترین و با شکوه ترین گل ها به نمایش می گذارند. در آخر برنده صاحب جایزه ی نفیسی می شود.

4- روز ما کا بوچا: در این روز همه جا تعطیل است و معمولا در ماه فوریه یا همان بهمن ماه (زمانی که ماه کامل است) برگزار می شود. مردم این روز را به عنوان بزرگ ترین رخداد زندگی بودا جشن می گیرند. در گذشته، در همین روز 1250 راهب در نقاط مختلف جهان با بودا دیدار کردند. بودا در این روز تعالیم خود را به راهب ها انتقال داد.

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (3)

5- جشن فرهنگ و هنر های عالی چیانگ مای: در جشنواره در ماه آوریل یا همان فروردین ماه برگزار می شود. مکان برگزاری این نمایشگاه بازار دون پایوم در خیابان سوتپ است. هدف مردم از برگزاری این نمایشگاه این است که شهر چیانگ مای را به عنوان مرکز فرهنگ و هنر اعلام کنند. علاوه بر آن می خواهند هنر های محلی و میراث های فرهنگی را برای آیندگان و نسل های بعدی خود حفظ کنند.

6- ویسا کابو چا: در این روز همه جا تعطیل رسمی (بیش تر تعطیلی بودایی ها)است. زمان برگزاری آن ماه آوریل یا همان فروردین ماه است. در این روز همه محل کار، خانه و مغازه هایشان را تمیز و آن جا را تمیز می کنند. مردم و پیروان این مذهب بعد از تزئین کردن محل زندگی شان به معبد رفته، کنار هم جمع می شوند و شمع روشن می کنند. پس از آن با پای پیاده مسافت 7 کیلومتری را طی کرده و به سفر زیارتی می روند. مقصد آن ها معبد دوی سوتپ است. این جشن بیش تر برای یاد بود تولد، اندیشه ها و مرگ بودا برقرار می شود.

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (3)
7- جشنواره این تاکین: زمان برگزاری این جشنواره در ماه ژوئن یا همان خرداد ماه است. مردم در این جشنواره در معبد چدی لانگ کنار هم جمع می شوند و به عبادت می پردازند

8- آ سالا پوجا: زمان برگزاری این جشن در ماه جولای یا همان تیر ماه است. در این روز مردم به علت اولین موعظه های بودا، این روز را جشن می گیرند. آن ها هدایا و قربانی های را به معبد هدیه می کنند و بعد از ان به نصایح و موعظه های راهب ها گوش می دهند.

9- سالا کپات: این جشنواره بیش تر مخصوص مردم شمالی است و در ماه سپتامبر _ اکتبر (یا شهریور _ مهر) برگزار می شود. نحوه برگزاری این مراسم در منطقه های مختلف متفاوت است. اما هدف همه مردم برای برگزاری آن یکی است؛ آن هم طلب بخشش و مغفرت برای اموات و خیرات کردن. در این جشنواره مردم و افراد خیّر؛ غذا، لباس، وسایل ضروری و امثال آن را پیشکش معبد ها می کنند و راهب ها آن ها را بین نیازمندان تقسیم می کنند.

10- اک پانسا: زمان برگزاری این مراسم در ماه مهر یا اکتبر ماه است. این مراسم، مراسم مذهبی بود و در تمام نقاط کشور تایلند برگزار می شود. مردم در این مراسم به عبادت کردن می پردازند.

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (3)

مطالب مرتبط: 

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (1)

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (2)

دانستنی های شهر چیانگ مای در کشور تایلند (3)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور تایلند

تور تایلند ویژه نوروز

تور تایلند ویژه عید

تور تایلند ویژه فروردین

تور تایلند ویژه تعطیلات عید

تور تایلند نوروز 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر