دانستنی های چشم سوم در یوگا


کار چشم سوم : چسم سوم دریافت امواج انرژی از طبیعت و محیط اطراف و حتی موجودات است، که بعد از فرستادن به مغز و تفسیر و تجزیه ی تحلیل کامل آن به صورت یک حس یا یک تصویر در می آید.
جایگاه چشم سوم : مکان قرارگیری چشم سوم در فاصله ی بین دو ابرو به اندازه ی یک لوبیا است ، که قدرت فرا مادی دارد.

دانستنی های چشم سوم در یوگا


چند فعالیت برای چشم سوم :
مرحله ی اول : اول از همه باید شما تنفس شکمی را بلد باشد و بدانید که در تنفس شکمی فقط شکم بالا و پایین می رود و تنفس فقط با بینی و خیلی آرام انجام می شود.
مرحله ی دوم : سپس یک صندلی مناسب و راحت بردارید و رو به روی صندلی تان یک آینه تقریبا بزرگ قرار دهید،به طوری سر و کمی از بدنتان در آینه معلوم باشد و طوری مقابل صورت تان قرار دهید که مجبور نباشید برای نگاه مستقیم به آینه سرتان را جا به جا کنید و گردتان درد بگیرد.
مرحله ی سوم : روی صندلی بنشینید و تمرکز کنید سپس تنفس شکمی را چندین بار انجام دهید تا تمرکز پیداکنید، بعد از چند دقیقه به چشم سوم خود خیره شوید و ذهنتان را از افکار بیهوده خلاص و پاک کنید و همچنین اجازه دهید 15 دقیقه ای با آرامش و فکر آزاد به آینه خیره شوید. بهتر است تا حد امکان از پلک زدن خود داری کنید در روز های اول ممکن است، آبریزش بینی و حتی چشم هم داشته باشید ولی با تمرین این مشکل کم کم رفع خواهد شد.

دانستنی های چشم سوم در یوگا


مرحله ی چهارم : پس از گذشتن 15 دقیقه چشم های خودتان را ببندید و کف دست ها را به هم بمابید تا گرم شود، سپس روی چشمانتان قرار دهید و چند باری چشم هایتان را داخل کف دست تان باز و بسته کنید. بهتر است روزی 20 دقیقه به آینه نگاه کنید ولی درابتدا اگر کمتر هم انجام دادید، مشکلی ندارد.
مرحله ی آخر : برای فهمیدن و تست کردن چشم سوم یک خود کار بردارید، (نوک خودکار معلوم باشد) آرام آرام به فاصله ی بین دو ابرو نزدیک کنید اگر در فاصلهی 10 الی 15 سانت احساس خاصی مثل درد داشتید، چشم سوم شما فعال است. بهتر است بیش از 2 یا حداکثر 3 بار این کار را در طول روز انجام ندهید.

دانستنی های چشم سوم در یوگا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد