ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استرالیا

قاره ای است در نیمکره جنوبی کره زمین و شامل استرالیا، نیوزلند، پاپو آنیو گینه، و جزایر آرام در همسایگی شان تمام ۱۴ کشور این ناحیه جزیره هستند. و بیشتر مناظر طبیعی و حیات وحش در آنجا دست نخورده باقی مانده است. نشست قسمتی از جنوب شرقی آسیا در هزاران سال پیش این قاره را با وجود آورد. در قرن ۱۸ اروپاییان به این قاره مهاجرت کردند و اکنون جمعیتی بالغ بر ۳۰ میلیون دارد. 

 

استرالیا
گردشگری
هوای گرم و چشم انداز های فوق العاده و بی نظیر در استرالیا و نیوز لند، آنجا را برای جذب گردشگر در سراسر سال آماده و مناسب ساخته است. شهر های بندری چون سیدنی و آکلند، موقعیتی برای زندگی ساحلی و فرهنگی با وجود آورده است. بناهای معروفی همچون خانه اپرای سیدنی و هاربر بریدج نیز در آنجا وجود دارند. 
خصوصیات فیزیکی
با وجود چشمه های آب گرم نیوزلند و تکه های یخ و یخچال رونانو صخره های مرجانی و خط ساحلی زیبا و جزایر آتشفشانی آرام، هنوز این ناحیه به صورت زیبایی قابل تغییر است. بخار و دود دهانه های آتش فشانی در رشته کوه های قدیمی اولورا که به سمت نیوزلند حرکت می کنند، برحسته ترین پدیده طبیعی این قاره است. 

 

استرالیا
حیات وحش
جانوران بومی استرالیا با ویژگی هایی که دارند در کل دنیا شناخته شده هستند. مثلا جانوران کیسه داری (حیواناتی که نوزادان خود را بعد از تولد مدتی در کیسه های خود نگهداری می کنند.) مانند کانگرو، کوآلا و وام بت. برخی پرندگان این قاره همچون کوکا براس و شتر مرغ استرالیایی نیز خاص و بومی اند. برخی مارهای کشنده و عنکبوت ها نیز در آنجا وجود دارند. 
ورزش
آب و هوای استرالیا به ساکنین آنجا اجازه ایجاد بیشترین فضاهای تفریحی در فضای باز را داده است. کریکت(نوعی بازی گوی و چوب)، راگبی (فوتبال آمریکایی) و گلف ورزش های معمول استرالیا و کشتی رانی و موج سواری هم مخصوص ساحل های زیبای آن جا می باشد. تنیس، کریکت و راگبی با داشتن اتحادیه های مخصوص به خود در نیوزلند و در استرالیا تاکنون موفق بوده اند. 

 

استرالیا
درختان و گیاهان
استرالیا گیاهان و درختانی دارد که در هیچ جای دیگر دنیا وجود نداند و قابل رشد نیستند. نزدیک به ۸۰ درصد از گیاهان و تقریبا تمامی درختان از جمله اکالیپتوس مخصوص و بومی همان قاره است. اگرچه مرکز این قاره قابل رویش نیست ولز قارچ ها و درختان و گیاهان نام برده جنگل های بارانی و مرطوب اطراف به فراوانی رشد می کنند. 
صنعت
دامپروری گوسفند و گاو در این قاره، آنها را در عرصه صادرات پشم، گوشت و محصولات لبنی پیشگام و پیشرفته کرده است. در معادن و منابعی مانند سنگ آهن، قلع، نقره و الماس نیز غنی است. استرالیا در صادرات زغال سنگ پیشرو است. بعد از گینه بزرگ ترین صادر کننده طلا و مس در دنیاست. 

 

استرالیا
فرهنگ
عقاید، فرهنگ و هنر این قاره از زیستگاه آن نشات گرفته، بنابراین بسیار غنی و ریشه دار است. استرالیایی های بومی برای طبیعت و حیات وحش خود احترام زیادی قایل اند. قبایل مایوری در نیوزلند حرکات سنتی به نام هاکا را اجرا می کنند.

 

استرالیا

استرالیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

درباره ما

درباره قشم

درباره یزد

آشنایی با شهر ملبورن استرالیا

هرآنچه که باید درباره آلوئه ورا بدانید

توریست های خارجی چه چیزی درباره فرهنگ ایرانی می گویند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد