ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

درباره ی فیلم هفت ماهگی

هفت ماهگی یکی از آثار هاتف علیمردانی، کارگردان، تهیه کننده و فیلم نامه نویس خوب کشورمان است. علیمردانی متولد سال 1355 است و کارگردانی فیلم های دیگری مانند آبا جان، به خاطر پونه، کوچه ی بی نام، راز دشت تاران و مردن به وقت شهریور را نیز بر عهده داشته است.
حامد بهداد، باران کوثری، پگاه آهنگرانی، احمد مهران‌ فر، محمدرضا علیمردانی، بهناز جعفری، رضا بهبودی، فرشته صدر عرفایی، پگاه آهنگرانی و هانیه توسلی از بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

درباره ی فیلم هفت ماهگی

داستان این فیلم درباره ی زنی به نام رعنا (با بازی باران کوثری) است که باردار است و هفت ماه دارد. او به همسرش مهرداد (با بازی حامد بهداد) به خاطر پنهان کاری ها و رفتارهایش شک دارد، به همین دلیل مدام با او درگیر است. از طرفی قبلا سابقه ی سقط جنین داشته است و به همین دلیل در شرایط ویژه ای قرار دارد. مهرداد نیز به دلیل همین شرایط اصرار دارد که رعنا دو ماه آخر را به نزد خانواده اش در شمال برود. در نهایت رعنا قبول می کند و قرار بر این می شود که مهرداد آخر هفته ها به دیدن رعنا برود. اما اتفاقاتی باعث شک بیشتر رعنا به مهرداد می شود و همین موضوع ماجراهای بعدی فیلم را رقم می زند...

درباره ی فیلم هفت ماهگی

باران کوثری و حامد بهداد دو نقش اول فیلم را ایفا می کنند و داستان اصلی فیلم نیز حول شخصیت آن ها شکل می گیرد. اما خورده داستان های بسیاری نیز در فیلم هفت ماهگی وجود دارد که به وسیله ی نقش های مکملی که توسط پگاه آهنگرانی و هانیه توسلی ایفا می شود، برای مخاطب روایت می شود.
پگاه آهنگرانی در فیلم طناز نام دارد و خواهر مهرداد است. سالومه (با بازی هانیه توسلی) نیز دوست اوست که رفت و آمد زیادی به خانه ی آن ها دارد.
در خورده داستان های فیلم که حول شخصیت طناز و سالومه اتفاق می افتد، مخاطب به طور دائم با خیانت هایی از جانب شخصیت ها مواجه می شود. خیانت هایی که هیچ دلیل موجهی نیز برای آن ها وجود ندارد. در واقع می توان گفت که فیلم نامه ی فیلم هفت ماهگی در روایت داستان های فرعی خود موفق نبوده است و در شکل گیری شخصیت های طناز و سالومه نیز ضعیف عمل کرده است.

درباره ی فیلم هفت ماهگی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

درباره ما

رستوران هفت خوان شیراز

مشکلات سفره ی خانواده های ایرانی امروز از دیدگاه طب سنتی

قصه ی کلاغ ها و گنجشک ها

طرز تهیه ی خورشت قارچ و مرغ

طرز تهیه ی مرغ شکم پر

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد