دردهایی که باید آنها را جدی گرفت

دردهایی که باید آنها را جدی گرفت
سردرد  شدید
اگر شما دچار سرما خوردگی شده باشید سردرد شما می تواند ناشی از سینوس های مغزی باشد. اما ممکن است درد ناشی از خونریزی مغزی یا تومورهای مغزی نیز باشد. این درد نیاز به توجه فوری پزشکی دارد.
درد و ناراحتی در قفسه سینه، گلو، فک، شانه، بازو و شکم
درد قفسه سینه می تواند ناشی از التهاب ریه یا پنومونیا یا یک حمله قلبی باشد. البته این نکته را فراموش نکنید که در ناراحتی های قلبی حتما درد وجود ندارد. ناراحتی های مربوط به بیماری قلب ممکن است در قسمت بالاتر از قفسه سینه مثل گلو، فک، شانه و بازوی چپ، شکم و حتی همراه با احساس تهوع باشد.

دردهایی که باید آنها را جدی گرفت
درد در ناحیه پشت بین دو استخوان پهن شانه
دلیل این درد می تواند ورم مفاصل یا آماس مفصل  یا ناشی از حملات قلبی یا ناراحتی های شکمی یا گوارشی نیز باشد. هم چنین ممکن است به دلیل قطع سرخرگ آئورت باشد که به صورت درد ناگهانی بروز می کند. افرادی که خطر ابتلای آنها به این بیماری وجود دارد، شرایطی دارند که می تواند سلامت و تمامیت دیواره رگها را عوض کند. این شرایط می تواند شامل فشار خون بالا، مشکلات گردش خون، مصرف دخانیات و بیماری دیابت باشد. هم چنین مشکلات پانکراس و کیسه صفرا یکی از دلایل درد شدید شکم  می باشد.
 درد شدید شکم

دردهایی که باید آنها را جدی گرفت
اگر دارای آپاندیس هستید در هنگام بروز این درد حرکت تند و سریع انجام ندهید زیرا ممکن است موجب پارگی شود. از دیگر دلیل های درد می تواند مشکلات پانکراس و کیسه صفرا، زخم معده و انسداد روده باشد.
درد ساق پا
یکی دیگر از دردهایی  که ممکن است دچار آن شوید، انسداد رگ های داخلی یا عمقی است. لخته خون  ممکن است در رگ های عمقی پا ایجاد شود. تکه ای از لخته خون می تواند جدا شده و در مسیر جریان خون وارد ریه ها گردد و منجر به آمبولی ریه که بسیار کشنده است، شود. هم چنین سرطان، چاقی، عدم تحرک ناشی از بستری شدن طولانی مدت یا مسافرت طولانی، حاملگی و پیری خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. اگر درد و ورم در ماهیچه ساق پا احساس کردید سریعا به دکتر مراجعه کنید.
 سوزش پا وساق پا
 بعضی از افراد که نمی دانند مبتلا به دیابت هستند درد اعصاب محیطی یکی از اولین نشانه ها و علائم ابتلا به این بیماری است.  علائم آن به صورت احساس سوزش در ساق یا کف پا  و چیزی شبیه فرو رفتن سوزن در کف پا می باشد.
دردهای مبهم و توصیف نشده در علم پزشکی
در بیماری افسردگی دردهای متنوعی وجود دارد از جمله سردرد، دردشکمی، درد دست و پا و گاهی ترکیبی از این دردها  می باشد. معمولا بیماران افسرده این دردها  را چه به صورت مزمن و دائمی  زیاد جدی نمی گیرند. بعضی از علائم قبل از تشخیص افسردگی بروز می کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

آیا باید نگران ذرات پلاستیکی میکروسکوپی در بطری های آب بود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

میخک را بهتر بشناسید

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد