درمان‌های خانگی برای سندرم تونل کارپال(4)

درمان‌های خانگی برای سندرم تونل کارپال(4)
رژیم غذایی مغذی

مصرف خوراکی‌های سرشار از ویتامین‌های B، به خصوص ویتامین B12، به افزایش عملکرد آرام عصب‌ها و درمان بی‌حسی ناشی از سندرم تونل کارپال (نشانگان مجرای مچ دستی) کمک می‌کند.خوراکی‌های سرشار از ویتامین B شامل؛ تخم مرغ، آووکادو، غلات، گوشت قرمز، بلغور جو دو سر، شیر، ماهی، آجیل، لوبیا، پنیر، میوه‌های خشک شده، دانه‌ها، و ماست می باشد که باید به رژیم غذایی روزانه‌ی خود بیفزایید تا ناراحتی شما درمان شود.
کمبود منیزیم، به بی‌حسی ناشی از سندرم تونل کارپال (نشانگان مجرای مچ دستی) منجر می شود. مصرف منیزیم کافی، باعث بهبود عملکرد آرام سیستم عصبی و جریان خون را در ناحیه‌ی مبتلا افزایش می‌دهد. آجیل، دانه‌ها، سبزی‌های برگ‌دار سبز تیره، کره‌ی بادام زمینی، موز، شکلات تلخ، سویا، ماهی و سایر خوراکی‌های سرشار از منیزیم را به رژيم غذایی‌تان اضافه کنید تا ناراحتی‌تان برطرف شود.
تمرین‌های ورزشی سندرم تونل کارپال (نشانگان مجرای مچ دستی)

کشش انگشت شست

کشش انگشت شست، به بی‌حسی شست که ناشی از سندرم تونل کارپال است، کمک می کند.

روش درمانی:
•    دست مبتلا شده‌ی خود را روی سطح یک میز صاف بگذارید، انگشت‌های‌تان را از هم باز کنید، انگشت شست را با دست دیگر بگیرید و به آرامی رو به سمت خودتان بکشید.
•    این حالت را برای مدت حدود ۱۵ ثانیه حفظ کنید.
•    همین کار را روزانه ۱۰ دقیقه تکرار کنید تا ناراحتی‌تان به حداقل برسد.

کشش مچ دست

درمان‌های خانگی برای سندرم تونل کارپال(4)

کشش مچ دست، یکی از موثرترین ورزش‌ها برای سندرم تونل کارپال است که به شل کردن و درمان ناحیه‌ی تحت فشار قرار گرفته‌ مچ دست، کمک می‌کند.

روش درمانی:

•    سر پا بایستید، بازوی‌تان را مستقیم جلوی خودتان و موازی با خط زمین نگه دارید، و مشت‌هایتان را ببندید. به داخل نفس بکشید و در حالی که نفس‌تان را بیرون می‌دهید مچ‌هایتان را به نحوی خم کنید که رو به سمت زمین اشاره داشته باشند، تا اینکه احساس کشش ملایمی در ساعدها و مچ‌هایتان احساس کنید.
•    ۲۰ ثانیه این حالت را حفظ کنید.
•    دست‌هایتان را به حالت عادی اولیه بازگردانید و دوباره دست ها را جلوی خود دراز کنید و در حالی که نفس‌‌تان را بیرون می‌دهید، مشت‌ها‌یتان را باز کنید، انگشتا‌نتان را کش بیاورید و آنها را بکشید یا خم کنید تا جایی که تحمل آن برای‌تان سخت باشد.
•    این وضعیت را به مدت ۲۰ ثانیه حفظ کنید.
•    این تمرین را ده بار در روز انجام دهید تا ناراحتی‌تان بر طرف شود.

حالت کوه

درمان‌های خانگی برای سندرم تونل کارپال(4)

حالت کوه، یکی از حرکت های یوگا می باشد که برای درمان سندرم تونل کارپال (نشانگان مجرای مچ دستی) موثر است که به کاهش چشمگیر این ناراحتی کمک می‌کند.

روش درمانی:

•    راست بایستید، هر دو دست خود را بالا بیاورید به نحوی که انگشتانتان به آسمان اشاره داشته باشند، بازوها باید به گو‌ش هایتان  نزدیک شوند، کف دست‌ها و انگشتانتان را به هم بچسبانید به نحوی که احساس کش آمدن بکنید.
•    این وضعیت را برای مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید و بعد به حالت عادی بازگردید. این به شما کمک می‌کند که، عصب‌های‌ کارپال‌تان را کش بیاورید و آرام کنید و تسکینی بسیار زیاد به شما می‌بخشد.

پوست درخت بید سفید

درمان‌های خانگی برای سندرم تونل کارپال(4)

سالیسین موجود در پوست درخت بید سفید،  به کاهش درد و التهاب کمک می‌کند. این ماده خاصیت ضد التهابی دارد و به عنوان آسپرین گیاهی نیز نامگذاری می‌شود. این ماده را می‌توان به شکل تنتور، عصاره، کپسول، پودر یا چای تهیه کرد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد