درمان استرس

درمان استرس

به موقع بیدار شوید

سعی کنید هر روز سر وقت بیدار شوید. برای اینکه قبل از رفتن به سرکار عجله نداشته باشید و استرس نگیرید ده دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید تا بتوانید با آرامش صبحانه بخورید. وقتی با انرژی خوب  از خواب بیدار شوید، در طول روز تصمیمات بهتری می گیرید. اگر مدتی این روند را ادامه بدهید این رفتار به یک عادت تبدیل می شود و اثرات خوبی در زندگی شما دارد.

این را بدانید که دیگران هم استرس دارند.

درمان استرس

همیشه به یاد داشته باشید که عوامل استرس زا برای همه وجود دارد و مهم این است که چگونه با این استرس روبرو می شوید و سعی  می کنید آن را مهار کنید. علت واقعی استرس مسائل روزانه‌ی به ‌ظاهر کوچک و بی‌اهمیت است. بدن ما می‌تواند عوامل استرس‌ زای حاد مانند احتمال تصادف اتومبیل را مدیریت کند، مشکل اینجاست که زندگی مدرن به ‌خودی خود بسیار استرس‌زاست و این یک حقیقت است.

برنامه روزانه تنظیم کنید

یکی از کارهایی که به کاهش استرس کمک می کند، داشتن برنامه روزانه است. یک برنامه ریزی صحیح این امکان را می دهد تا زمان کافی برای لذت بردن  از  لحظات زندگی خود را داشته باشید. حتی اگر شغل پر استرسی دارید یک زمان بندی درست باعث می شود استرس شما کاهش یابد و روی بقیه  روزتان تسلط داشته باشید.  مثلا شما عادت دارید تمامی مطالب یک مجله را مطالعه کنید. این کار ممکن است فوایدی هم داشته باشد اما خواندن همه‌ی مطالب آن، وقت شما را می‌گیرد و باعث می‌شود برای انجام کارهای دیگر زمان کافی نداشته باشید و بیشتر دچار استرس شوید.

مدیتیشن کنید

درمان استرس

مدیتیشن در کاهش استرس و حفظ سلامتی به شما کمک می‌کند. روزانه حدود ۵ الی ۲۰ دقیقه مدیتیشن انجام بدهید تا تأثیر آن را روی ذهن و روان‌تان مشاهدا کنید.

وقت خود را صرف کار های بیهوده نکنید

درمان استرس

کارهایی را انجام بدهید که واقعا ضروری هستند. شما باید  تعطیلات آخر هفته برای خودتان داشته باشید. بهتر است در زمان تعطیلات وقت خود را صرف چک کردن ایمیل یا پیام ها نکنید و زمانی را به خود اختصاص دهید. حتما لحظاتی را در مکانی خلوت و بی ‌سر ‌و ‌صدا سپری کنید. سر و صدا باعث ایجاد استرس می‌شود. تمامی این استرس‌ها و صداهای پیوسته باعث می‌شود در نهایت استرس شدید بر شما غلبه کند. اما وقتی لحظاتی را در خلوت و تنهایی سپری می‌کنید، به حفظ سلامتی خود کمک می‌کنید.

وقت خود را صرف کار با کامپیوتر و موبایل نکنید

متاسفانه امروز ما مقابل کامپیوتر کار می کنیم و حتی هنگام استراحت هنوز هم به صفحه نمایش موبایل یا کامپیوتر خیره شده ایم. سعی کنید موبایل خود را خاموش کنید و زمان بیشتری برای خود داشته باشید و نتیجه آن را در زندگی خود ببینید. هر چقدر زمان بیشتری به خود اختصاص دهید، استرس کمتری خواهید داشت. بهتر است کامپیوتر و  موبایل همراه خود را خاموش کنید و کمی چرت بزنید یا بیرون بروید و کمی قدم بزنید و به مغزتان استراحت بدهید.

روابط بیهوده را قطع کنید

اگر دوست های بی منطق و آزار دهنده ایی دارید حتما با آنها قطع رابطه کنید. این کار استرس شما را کاهش می دهند. برای کسانی که دیر سر قرار می‌رسند یا حتی آنهایی که قرار خود را کنسل می‌کنند قوانین سختی بگذارید، چون چنین افرادی بیش از حد به شما استرس وارد می‌کنند.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

تاثیر مثبت پرتقال توسرخ در درمان بیماری ها

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر