درمان بیماری سیاتیک با ورزش


سیاتیک یا دیسک کمر یکی از بیماری های ستون فقرات است که عصب آن از انتهای ستون فقرات و تا پایین ساق ادامه دارد. توصیه بسیاری از متخصصان اجرای حرکات ورزشی به خصوص ورزش یوگا برای درد سیاتیک است. در ابتدا درد سیاتیک ملایم است و سپس درد آن بیشتر شده و باعث کرختی پا، گزگز شدن و خواب رفتگی پا و عضلات می شود. زمانی که درد سیاتیک ادامه پیدا کند عضلات کمر دچار ضعف و درد شدید خواهد شد. همچنین بیرون زدگی دیسک کمر موجب فشار به عصب نیز می شود.

درمان بیماری سیاتیک با ورزش


علائم درد سیاتیک شامل احساس درد پا و کمر بعد از تصادف، بی حسی یا ضعف عضلانی در پا، عدم کنترل ادرار می باشد.
اگر می خواهید از درد سیاتیک جلوگیری کنید کافیست عضلات شکم و کمر خود را تقویت کنید. این امر از طریق حرکات ورزشی مناسب، شنا کردن و راه رفتن در استخر، ایروبیک در آب، صحیح نشستن و قرار دادن بدن در موقعیت های صحیح، جلوگیری از فشار زیاد به کمر میسر است. هیچ گاه جسم سنگین را بلند نکنید و یا کمر را به صورت ناگهانی چرخش نداده و به صورت طولانی روی صندلی نشینید.

درمان بیماری سیاتیک با ورزش


برای درمان سیاتیک با ورزش خوب است تا ورزش های کششی روی عضلات سفت بدن انجام شود. ترکیب و ادغام ورزش های کششی و قدرتی موجب تسریع درمان سیاتیک می شوند. نکته ی مهم در انتخاب حرکات ورزش های سیاتیکی این است که علت بیماری باید توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود چرا که امکان دارد درد کمر از تنگس کانال نخاع یا فتق دیسک ناشی شده باشد و اگر ورزشی نامناسب انجام پذیرد، نه تنها بیماری و درد را تسکین نخواهد داد بلکه موجب حادتر مشکل می شود.

روش های مختلفی برای درمان سیاتیک وجود دارد. گذاشتن کیسه یخ و کیسه آب گرم بر روی ناحیه ی کمر به صورت روزانه، ورزش های کششی، خوردن آسپرين، استامينوفن و بروفن که جزو مسکن ها هستند و با دستور پزشک، انجام فیزیوتراپی، تزريق كورتن به پرده‌هاي نخاعي و عمل جراحی از انواع گزینه های پیش رو برای افرادی هستند که به درد سیاتیک مبتلا هستند.

درمان بیماری سیاتیک با ورزش


نرمش 1: به پشت دراز کشیده و پای راست خود را بالا و زانو را به صورت زاویه 90 درجه خم می کنیم. با دو دست پشت ران ها را گرفته و پای بالا آورده شده را با انگشتان به هم قفل می کنیم. سپس پای چپ را طوری بالا می آوریم که زانوی آن خم شده و سپس مچ پای راست را روی زانوی خم شده پای چپ قرار می دهیم.
نرمش 2: روی کف زمین نشته و پاها را به صورت مستقیم و کشیده دراز کرده و پای راست خود را خم می کنیم. در مرحله ی بعد کافیست مچ پای راست را روی زانوی پای چپ قرار دهیم. به سمت جلو خم شده و اجازه می دهیم تا قسمت فوقانی بدن به سمت جلو خم شود.
نرمش 3: به پشت دراز می کشیم. پاها را به صورت صاف و کشیده روی زمین قرار می دهیم. پای راست را به سمت بالا خم کرده و دست‌های خود را دور زانوی پای بالا آورده شده چفت و آن را به سمت شانه چپ نزدیک می کنیم.
نرمش 4: یکی از بهترین و ساده ترین ورزش ها پیاده روی است. سعی کنید روزانه حتما پیاده روی کنید.

درمان بیماری سیاتیک با ورزش

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد