چاپ
درمان خانگی انگل روده ای کودکان - 5.0 out of 5 based on 2 votes

درمان خانگي انگل روده اي کودکان
درمان خانگي انگل روده اي کودکان

يکي از بيماري هايي که ممکن است هر کودکي را مبتلا کند، انگل روده اي است. اين انگل ها که اغلب با عنوان کرم روده نيز شناخته مي شوند، از طريق دهان وارد بدن کودک شده و با تغذيه از بدن بيمار، مراحل رشد و تکثير خود را طي مي کنند.

متاسفانه انگل روده در مراحل ابتدايي علائم خاصي ندارد و به همين دليل ممکن است از طريق کودک آلوده به ديگر افراد خانواده نيز انتقال يابد. به همين دليل بايستي براي جلوگيري از انتقال انگل که در اکثر موارد در مهدکودک ها و مدارس اتفاق مي افتد، بهداشت فردي و اجتماعي را به درستي رعايت کرده و در مورد همه کودکان، قبل از ورود به مهدکودک و مدرسه تست انگل انجام شود.درمان خانگي انگل روده اي کودکان

از بين بردن انگل روده در کودکان حداقل 14 روز زمان نياز دارد که در اين مدت بايستي درمان هاي تجويز شده توسط پزشک به درستي انجام گيرد تا انگل به طور کامل برطرف گردد.

اما به غير از درمان هاي پزشکي، مي توان براي از بين بردن کرم روده از درمان هاي خانگي نيز کمک گرفت. اين درمان ها در عين سادگي، تاثير زيادي در از بين بردن انگل روده دارند.

درمان هاي خانگي کرم روده

1- معجون سير، بذر کدو تنبل و برگ نعناع

درمان خانگي انگل روده اي کودکان

سير با داشتن خواص ضدعفوني کنندگي و ضدباکتريايي، يکي از مواد طبيعي موثر در از بين بردن کرم روده است.

بذر کدو تنبل نيز، سرشار از روي است که با تقويت سيستم ايمني بدن مي تواند به از بين بردن انگل کمک کند.

برگ نعناع نیز يک ضدعفوني کننده طبيعي است که با پاکسازي بدن، از رشد دوباره انگل ها جلوگيري کرده و به دفع انگل ها از بدن کمک مي کند.

براي تهيه معجون ضد انگل، 2 حبه سير را له کرده و با 1 قاشق غذاخوري بذر کندو تنبل و 3 عدد برگ نعناع له شده کاملا مخلوط نماييد. براي مبارزه با انگل ها هر روز، 1 قاشق غذاخوري از اين مخلوط را در مقدار کمي آب اضافه کرده و ميل کنيد. اين درمان را حداقل 1 هفته ادامه دهيد.

2- دمنوش نعناع

براي تهيه دمنوش ضدانگل نعناع، 10 گرم برگ نعناع را در 150 سي سي آب معدني جوشيده، اضافه نماييد و 5 دقيقه اجازه دهيد تا برگ هاي نعناع در آب بجوشند تا عصاره آنها کاملا خارج گردد. سپس جوشانده را از روي حرارت برداشته و پس از 10 دقيقه ميل نماييد.

براي از بين بردن انگل روده، اين دمنوش را روزانه يک بار و به مدت 14 روز ميل نماييد.

3- جوشانده برگ آويشن

آويشن داراي ماده اي با عنوان تيمول است که يک ضدانگل طبيعي است. براي تهيه دمنوش آويشن، 500 ميلي ليتر آب را جوشانده و سپس 20 گرم برگ آويشن تازه به آن اضافه نماييد. 10 دقيقه صبر کنيد تا عصاره برگ هاي آويشن به خوبي خارج شود. سپس جوشانده را از روي حرارت برداشته و پس از صاف کردن آن، هر روز صبح تا 7 روز به صورت ناشتا ميل نماييد.

4- دمنوش پونه کوهيدرمان خانگي انگل روده اي کودکان

پونه کوهي داراي خواص ضدانگل و ضدقارچ است و يکي از مواد طبيعي توصيه شده در طب سنتي براي پاکسازي روده مي باشد. دمنوش اين گياه نيز براي از بين بردن کرم روده تاثير فراوان دارد.

5- دمنوش دارچين

دارچين يکي از گياهاني است که علاوه بر طعم و عطر فوق العاده، داراي خواص ضدانگل نيز مي باشد. به منظور از بين بردن انگل روده مي توان هر روز مقداري دارچين را دم کرده و ميل نماييد.

6- هسته مرکبات

شايد به نظر عجيب برسد، اما هسته مرکبات نيز داراي خواص ضدباکتريايي هستند و در از بين بردن انگل روده موثر مي باشند.

براي بهره مندي از اين خواص، هسته مرکباتي مانند پرتقال را خشک و آسياب کرده و 1 قاشق چايخوري از اين پودر را قبل از هر وعده غذايي ميل نماييد.

7- هويجدرمان خانگي انگل روده اي کودکان

هويج داراي خواص آنتي اکسيداني بسيار قوي است که در از بين بردن کرم روده و پاکسازي بدن از تخم انگل بسيار موثر است.

براي از بين بردن انگل روده، چند عدد هويج تميز را آب گرفته و براي مضاعف نمودن تاثير آن، آب 1 عدد ليموترش را نيز به آن اضافه کرده و فورا ميل نماييد.

البته مي توان براي بيشتر شدن تاثير آب هويج، آب کلم بروکلي نيز به آن اضافه کنيد.

براي اثربخشي اين درمان، روزانه 1 مرتبه به مدت 7 روز ادامه دهيد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
بازدید: 724

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر