درمان خانگی برای رفع دندان درد در دوران بارداری (1)

درمان خانگی برای رفع دندان در دوران بارداری
هنگامی که زن باردار در معرض ابتلا به مشکلات شديد دندان و لثه قرار می گيرد، ممكن است تولد جنين داخل رحم او زودتر از موعد مقرر اتفاق بیافتد، که منجر به دنیا آمدن ناقص جنین  و هم چنین مشکلات اساسي در مورد سلامتي خود مادر و نوزاد به وجود می آید. در این مقاله به معرفی داروهای خانگی دندان درد در دوران بارداری می پردازیم.
چای سبز
چای سبز حاوی آنتی اکسیدان می باشد و می تواند تورم لثه ها در دوران بارداری را کاهش داده و دندان درد و خون ریزی لثه را متوقف کند. همچنین، عناصر فعال موجود در چای سبز ميزان تشکیل پلاک بر روی دندان ها را کاهش داده و سوراخ شدن آن ها بر اثر کرم خوردگی را متوقف می کند.
روغن زیتون

درمان خانگی برای رفع دندان در دوران بارداری
طبق مطالعات انجام شده، متخصصان به زنان باردار توصیه می کنند تا از روغن زیتون در سالاد، به منظور تقویت دندان ها استفاده کنند تا مانع از  تشکیل پلاک در دهان شوند. هم چنین روغن زیتون مانع دندان درد و خون ریزی لثه در دوران بارداری می شود. روغن زیتون خاصیت ضد باکتریایی دارد و می تواند استخوان هاي زنان باردار را استحکام بخشیده و مشکلات گوارشی را در دوران بارداری زنان، متوقف کند.
عسل
عسل خاصیت ضد باکتریایی دارد و حاوی مواد مغذی ضروری، ویتامین ها و مواد معدنی است که در حفظ سلامت لثه های زنان حامله موثر می باشد. هم چنین عسل به درمان دندان درد و خون ریزی لثه در دوران بارداری کمک می کند.
روغن میخک

درمان خانگی برای رفع دندان در دوران بارداری
روغن ميخك به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی عمل می کند و برای درمان مشکلات لثه در دوران بارداری موثر می باشد. اگر در دوران بارداری دچار دندان درد شدید، می توانید یک تکه از گیاه میخک را بجوید و یا مقدار کمی روغن میخک را  بر روي لثه هاي خود بمالید، این کار در تسکین  دندان بسیار موثر می باشد. این گیاه یک جایگزین مناسب براي داروهای شیمیایی دندان درد تلقي شده و به راحتی با دندان درد ها و لثه در دوران بارداري زنان مبارزه خواهد کرد. همچنین، استفاده از روغن ميخك مي تواند در از بین بردن عفونت های باکتریایی دهان و دندان زنان باردار بسیار مفید باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند