درمان خانگی برای رفع دندان درد در دوران بارداری (2)

درمان خانگی برای رفع دندان در دوران بارداری(2)
آلوئه ورا
گیاه آلوئه ورا  خاصیت ضد میکروبی، ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد و یک درمان طبیعی براي درد دندان و خونريزي لثه در دوران بارداري زنان می باشد. همچنین، استفاده از این گیاه به کاهش التهابات لثه در زنان باردار، خونریزی و تورم آن کمک می کند. گیاه آلوئه ورا را می توانید در شکل های مختلف و به صورت مایع زرد رنگ، مکمل غذایی، خمیر دندان، دهان شویه و ژل استفاده كنيد.
اطریفل
استفاده از اطريفل یک درمان موثر برای کاهش باکتری های موجود در دهان زنان باردار می باشد و مصرف آن باعث کاهش التهابات لثه، تشکیل پلاک و پوسیدگی دندان هاي زنان در دوران بارداري  می شود. در واقع، اضافه کردن مقداری از آن به آب و غرغره کردن، کار نمک و آب را انجام خواهد کرد.
آرنیکا

درمان خانگی برای رفع دندان در دوران بارداری(2)
این گیاه بهترین روش برای تسکین درد در بافت لثه، در دوران بارداری زنان می باشد. این گیاه را با آب مخلوط کرده و به عنوان دهان شوی از آن استفاده کنید. این گیاه درد لثه و دندان زنان باردار را به طور کامل از بین می برد.
سودا و یا جوش شیرین
استفاده از این ماده کمک می کند تا حالت اسیدی دهان در دوران بارداری خنثی شده و از بروز بیماری لثه در مادران جلوگیری شود. برای استفاده از این روش کافی است، مسواک خیس خود را به پودر جوش شیرین آغشته کرده و دندان ها و لثه خود را به طور کامل، با آن شستشو دهند. جوش شیرین را با خمیر دندان طبیعی مخلوط کرده و استفاده نماييد. اما برای اثر بخشی بیشتر، دهان و دندان خود را با محلول آب و جوش شیرین بشویید و یا با پودر آن، دندان های خود را مسواک بزنید.
 سیج چای

درمان خانگی برای رفع دندان در دوران بارداری(2)
این ماده خاصیت ضد میکروبی و ضد باکتریایی دارد و می تواند دندان درد زنان باردار را از بین ببرد. شما بايد برای استفاده از این نوع چای، برگ های آن را در آب داغ و به مدت 2-3 دقیقه بجوشانید. بعد صبر کنید تا جوشانده سرد شود. سپس محلول را در داخل دهان خود ریخته و با فشار، دهان خود را شستشو دهید.
روغن درخت چای
روغن درخت چای خاصیت ضد باکتریایی، ضد میکروبی و ضد التهابی دارد و برای درمان درد دندان و مشکلات لثه در دوران بارداری زنان موثر می باشد. برای استفاده از روغن درخت چای، 4 قطره از روغن اين درخت را در 3 اونس آب ريخته و به صورت روزانه، دهان خود را شستشو دهید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد