درمان خانگی ترک پا

درمان خانگی ترک پا
بی توجهی به سلامت پا، منجر به ترک در ناحیه ی پاشنه ی پا می کند. می دانیم که قلب دوم انسان ، پا است. لذا باید در صورت بروز ترک پاشنه پا که در آن سطح خارجی پوست پاشنه ی پا شکافته می شود، درمان ترک پاشنه پا را جدی بگیریم. ترک پاشنه پا  ممکن است به دلیل عدم رطوبت کافی در پاشنه ی پاها، به علت نبود غدد چربی در پوست پا، ایجاد شود. هم چنین پوشیدن کفش ها و صندل های نا مناسب که پشت آن ها باز است، فعالیت بیش از در پا ها، ایستادن های طولانی بر روی پاها، کمبود ویتامین های مورد نیاز بدن، خشکی بیش از حد هوای محل زندگی از عوامل ترک پا می باشد.
برای درمان ترک پا با اثرگذاری سریع بدون مراجعه به پزشک می توانید از روش های خانگی بهره برد و از  بروز این مشکل در پاها جلوگیری کرد.

درمان خانگی ترک پا
استفاده از روغن های گیاهی و نباتی: کسانی که دچار خشکی در ناحیه پا هستند می توانند روزانه با مالیدن روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن بادام، روغن کنجد و تمامی روغن های گیاهی هیدروژنه، ترک پای خود را به سرعت بهبود بدهند.
- استفاده از موم پارافین:  در صورتی که ترک پاها وضعیت خیلی وخیمی دارند که درد و خون مردگی در آن ایجاد شده است، می توان موم پارافین را برای درمان ترک پاشنه پا استفاده کرد.
- مالیدن وازلین: با مالیدن وازلین به پاشنه و اطراف پاها و پوشیدن جوراب نخی، رطوبت کافی برای بهبود قسمت های ترک خورده، می رسد.
- استفاده از عسل: عسل با خاصیت ضد باکترایی و مرطوب کنندگی برای درمان و بهبودی ترک های پا بسیار مفید است.
- استفاده از مخلوط گلیسیرین و گلاب: برای اینکه رطوبت پاها را هنگام بیرون رفتن و زمانی که کفش به پا داریم حفظ کنیم، بهتر است قبل از رفتن به بیرون پاهای خود را با مخلوط مساوی گلیسیرین و گلاب بمالید تا ساعتها رطوبت پاها حفظ شود.
برای جلوگیری از ایجاد ترک در پاشنه پا زمانیکه که به منزل برمی گردید، پاهای خود را با آب ولرم بصورت کامل بشویید و با حوله خشک کنید. جوراب های خود را نیز بعد از رسیدن به منزل بشویید و همینطور از کفش های مناسب استفاده کنید.
آب لیمو

درمان خانگی ترک پا
آب لیمو به دلیل خاصیت اسیدی که دارد در بسیاری از درمان‌های طبیعی سلامتی استفاده می‌شود. آب لیمو می‌تواند به‌طور موثر پوست خشک شما را نرم کند و به درمان ترک کف پا کمک کند. بوی این مرکبات برای برخی آدم‌ها بسیار دلپذیر و نیز شفابخش است.
دو روش وجود دارد که با استفاده از آب لیمو می توانید ترک کف پا را درمان کنید. در روش اول پنبه را به آبلیمو آغشته کنید و آن را مستقیما روی پوست بمالند. در روش دوم آب لیمو را با آب گرم مخلوط کنید و پایتان را ۱۵ دقیقه درون آن بگذارید. بیشتر درمان‌هایی که نام برده شد، مستلزم آن است که با ملایمت پایتان را خشک کنید. این برای خشکی پوست خیلی بهتر است چون مالیدن حوله می‌تواند ناحیه‌ی خشک را تحریک کند و برای درمان‌تان مضر باشد.
ماسک پای لیمو، نمک، گلیسیرین، و گلاب

درمان خانگی ترک پا
مواد لازم:
- نمک ۱ قاشق غذاخوری
- آب لیمو نصف فنجان
- گلیسیرین 2 قاشق غذاخوری
- گلاب 2 قاشق چای خوری
- آب گرم
- سنگ پا/ سوهان پا
روش انجام کار:
-ابتدا یک لگن آب گرم آماده کنید و نمک خام، هشت تا ده قطره آب لیمو، یک قاشق غذاخوری گلیسیرین و یک قاشق چایخوری گلاب را اضافه کنید. پاهای خود را در این ترکیب به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه  قرار بدهید.
- سپس  با سنگ پا یا سوهان پا، پاشنه پا و دو طرف پاها را بسابید.
-یک قاشق چایخوری گلیسیرین، یک قاشق چایخوری گلاب و یک قاشق چایخوری آب لیمو را مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. سپس ترکیب حاصل را روی پاشنه‌های ترک‌خورده‌ بمالید. از آن‌جایی که این ترکیب، کمی چسبناک است، شما می‌توانید جوراب بپوشید و اجازه بدهید یک شب تا صبح بماند.
- صبح با آب ولرم پاهای‌تان را شستشو دهید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل هیلتون ترک بوکو ریزورت بدروم

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر