درمان خانگی جوش صورت(4)

درمان خانگی جوش صورت(4)
جوش شیرین همه کاره
یک راه‌حل خانگی مفید برای درمان جوش استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین با لایه‌برداری پوست و باز‌ کردن راه تخلیه‌ی چربی و سلول‌های مرده، جوش‌ها را از بین ‌می‌برد. شما با جوش شیرین به سادگی می توانید یک ماسک تهیه کنید و برای درمان و پیشگیری از جوش از آن استفاده کنید. برای تهیه ماسک کافی است که:
-جوش‌شیرین را با مقداری آب و آبلیمو مخلوط کرده و یک خمیر درست کنید. پوست خود را به  خوب بشویید و در حالی که مرطوب است، خمیر را  روی جوش های پوست بمالید، آنگاه چند دقیقه تا زمانی که خمیر روی پوست شما خشک شود، صبر کنید. صورت‌ خود را با آب گرم بشویید. این کار را دوبار در روز تکرار کنید.
هرگز جوش‌شیرین را بیشتر از چند دقیقه‌ی محدود روی پوست رها نکنید، زیرا ممکن است موجب خشکی و حساسیت شود.
خمیردندان

درمان خانگی جوش صورت(4)
خمیردندان برای درمان جوش بسیار موثر است.  برای اثر بخشی بیشتر ابتدا روی جوش ها یخ بمالید سپس از خمیر دندان استفاده کنید. لازم است که حتما از خمیردندان‌های سفید‌رنگ و غیرسفید‌کننده استفاده کنید. همچنین از انواع خمیردندان‌های ژل‌مانند استفاده نکنید.
قبل از اینکه جوش روی صورت‌‌تان عفونی شود، قبل از خواب کمی خمیردندان سفید را روی آن ناحیه بمالید و اجازه دهید تا صبح روی صورت شما بماند. وقتی بیدار شدید با آب سرد آن را بشویید. در صورتی که قرار نیست خانه را ترک کنید می‌توانید این کار را در میانه‌ی روز دوباره تکرار کنید. برای اثر بخشی بیشتر بهتر است، خمیردندان حداقل  30 دقیقه روی پوست بماند. خمیردندان می‌تواند برای پوست ایجاد حساسیت کند، بنابراین مهم است که از این روش با احتیاط و به شیوه‌ی درست استفاده کنید.
خیار

درمان خانگی جوش صورت(4)
خیار سرشار از پتاسیم و ویتامین‌هایی چون ویتامین A ،C و E است. علاوه‌ بر این خیار دارای خواص خنک‌کنندگی و تسکین پوست است. آب خیار همچنین برای ترمیم پوست و در کاهش التهاب پوستی نقش دارد.
- خیار را خرد کنید و درون ظرف آب قرار دهید و بگذارید به مدت ۶۰ دقیقه بماند. مواد داخل خیار مثل ویتامین A، پتاسیم و کلروفیل در آب منتشر می‌شوند. آب حاصل را صاف کنید و برای نوشیدن یا شستن صورت استفاده کنید.
- هم چنین می‌توانید با خیار ماسک صورت درست کنید. این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت قرار دهید سپس با آب گرم بشویید. این کار به تمیزی آلودگی‌ها و باکتری‌ها از مجاری پوست کمک می‌کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد