درمان خانگی زردی نوزاد (1)

درمان خانگی زردی نوزاد
قرار دادن نوزاد در معرض نور خورشید
وقتی که نوزادتان زردی کمی دارد، نیاز به درمان خاصی نیست. اما حتما به پزشک مراجعه کنید. بعد از مشورت با پزشک، می‌توانید نوزاد خود روزانه ۴ مرتبه به مدت تقریبا ۱۵ دقیقه پشت پنجره زیر نور خورشید قرار بدهید. دلیل بسته بودن پنجره این است که ابتدا شیشه ها نور خورشید را فیلتر کرده و سپس به نوزاد برسد. در این شرایط نور خورشید باعث می‌شود، بیلی روبین در پوست حل شده و از طریق ادرار از بدن خارج شود در نتیجه زردی نوزاد از بین برود.
درمان زردی به کمک نور لامپ در خانه

درمان خانگی زردی نوزاد
اگر زردی نوزاد زیاد باشد، نور خورشید راه حل مناسبی نیست و بهتر است از لامپهای خورشیدی ویژه استفاده شود. این روش خانگی بسیار آسان می‌تواند باعث کاهش سطح زردی پوست نوزادتان شود برای این کار کافی است، نوزاد را در یک پتوی فتو تراپی قرار دهید تا میزان بیلی روبین بدنش کاهش یابد.. در واقع این پتو نور آبی از خود متساعد می کند و باعث می شود بیلی روبین کاهش پیدا کند در نتیجه زردی نوزاد پایین بیاید..
تغذیه مکرر شیر توسط نوزاد و یا مکمل‌های جایگزین

درمان خانگی زردی نوزاد
یکی از راهکار های  بسیار موثر و سریع برای پایین آمدن زردی نوزاد، رساندن شیر کافی به بدن نوزاد می‌باشد، به همین دلیل شیردهی مکرر نوزاد یک امر ضروری است. وقتی مادران نوزادان را به دنیا می‌آورند. ابتدا ممکن است شیر کمتری تولید کنند، در نتیجه شیر کمتری به نوزاد می‌رسد و همین امر آب بدن نوزاد را کم می‌کند و در نتیجه عمل زردی شدیدتر می‌شود. اگر شیر مادر به اندازه کافی به نوزاد برسد، می‌تواند زردی را از بین ببرد. نوزاد وقتی از خواب بیدار می‌شود باید هر ۲ الی ۳ ساعت یک بار شیر بخورد. خوردن شیر به صورت مکرر می‌تواند آب بدنش را تامین کند. اگر به هر دلیلی شیر مادر کم باشد، باید از مکمل‌های جایگزین برای رساندن مواد مورد نیاز به بدن نوزاد استفاده کرد. برخی شیر خشک‌ها که توسط پزشک تجویز می‌شود، می‌تواند موثر باشد. با افزایش هیدراتاسیون در بدن میزان بیلی روبین خود به خود کاهش می‌یابد و زردی نوزاد برطرف می شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد