درمان خانگی زردی نوزاد(2)

درمان خانگی زردی نوزاد(2)
آب برگ سبز گندم راهی برای رهایی از زردی در نوزادان
آب برگ سبز گندم راهکاری مناسب برای پایین آوردن زردی نوزاد است. وقتی مادران آب برگ سبز گندم مصرف کنند، این ماده باعث افزایش فعالیت آنزیمی در کبد شده، در نتیجه به کبد کمک می کند تا بیلی روبین بیشتری را فیلتر کرده و آن را از بدن خارج کند. هم چنین می توانید ۲۰ قطره از آب برگ گندم را به همراه مکمل غذایی به نوزاد بدهید، این کار برای رفع زردی پوست موثر است. البته مادران این گونه نوزادان می‌توانند تقریبا روزانه ۶۰ گرم این مایع را بنوشند تا مواد آن از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شود. مادران تا زمانی که زردی نوزاد از بین برود می توانند این روش را ادامه بدهند. آب برگ گندم همچنین می‌تواند باعث پیشگیری از زردی نیز شود.
مکمل‌های گیاهی برای مادران

درمان خانگی زردی نوزاد(2)
استفاده از برخی مکمل ها به رفع زردی پوست کمک می کند از جمله: مکمل‌هایی مانند چای نعنای گربه‌ای، چای قاصدک (چای گیاهی است که به عنوان یک جایگزین قهوه از ریشه گیاه قاصدک ساخته شده است)، برگ گیاه کامفری(یک نوع گیاه دارویی است)؛ شامل مواد خاصی هستند که می‌توانند باعث سم‌زدایی از بدن شوند. مادران با مصرف این گونه مواد گیاهی می‌توانند مواد مغذی آن‌ها را از طریق شیر خود به نوزادان منتقل کنند. این سم‌زدایی‌های طبیعی کمک می‌کند تا بیلی روبین اضافی از بدن نوزاد خارج شود. در این روش مادران مدام باید به نوزاد خود شیر بدهند تا این درمان به صورت خفیف به کار خود ادامه دهد و زردی نوزاد از بین برود.
توقف موقت شیردهی

درمان خانگی زردی نوزاد(2)
گاهی بعد از مراجعه به پزشک، تشخیص داده می شود که علت زردی نوزاد از شیر مادر است. در این شرایط باید شیر دادن متوقف شود. در این مدت برای اینکه بدن شما شیر تولید کند و شیر شما خشک نشود، می توانید شیر تولید شده را به کمک پمپ از بدن خارج کنید تا زمان شیردی نوزاد توسط دستور پزشک فرا برسد.
مواردی که باید به پزشک مراجعه کنید
به طور طبیعی درمان‌های خانگی برای رفع زردی نوزاد بسیار موثر هستند. اما زمانی مواردی پیش می آید که باید حتما به پزشک مراجعه شود تا با تجویزهای مناسب از پیشرفت این بیماری جلوگیری کند. این موارد شامل:
- اگر هر گونه علائم زردی در ۲۴ ساعت اول تولد نوزاد مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید.
- اگر  علائم زردی  کاهش نیافت و یا این بیمار شدید تر شد.
- اگر دمای رکتال کودک بیش از ۱۰۰ درجه فارنهایت یا ۳۷.۸ درجه سانتیگراد باشد.
 - اگر کودک بی قرار باشد و رفتاری شبیه به بیماران داشته باشد.
 - اگر رنگ زردی پوست نوزاد افزایش یابد و یا تغذیه مناسب نداشته باشد و بیش از حد می ‌خوابد، سریع به پزشک مراجعه کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر