درمان خانگی سنگ لوزه

درمان خانگی سنگ لوزه
نخست، جای آن در گلو را مشخص کنید
برای اینکار کافی است از یک آینه کمک بگیرید. هم چنین می‌توانید از دوربین جلویی تلفن همراه خود استفاده کنید. البته این کار راحتی نیست و ممکن است برای بار اول به دلیل همرنگ بودن سنگ‌لوزه با پوست گلو نتوانید آن را به درستی تشخیص دهید.
با استفاده از یک گوش‌پاک‌کن آن را تکان دهید.
ابتدا یک گوش‌پاک‌کن کاملا استریل و تمیز را آماده کرده و به آرامی به سنگ لوزه بزنید. توجه داشته باشید که بیش از حد به سنگ لوزه فشار نیاورید زیرا موجب تشدید اثرات و درد خواهد شد.

درمان خانگی سنگ لوزه
از مسواک شخصی خود کمک بگیرید
یه جای گوش پاک کن در منزل می‌توانید از مسواک شخصی خود استفاده کنید. البته مسواک برقی برای این کار مناسب تر است زیرا  لرزش مسواک کمک می‌کند تا سنگ‌های انتهای گلو بهتر دفع شوند.
 استفاده از گیره سر
 در صورتی که سنگ‌های لوزه در محلی نزدیک تر قرار دارند؛ شما همچنین می‌توانید از  یک گیره سر برای دفع آنها استفاده کنید. دقت کنید که قبل از آن گیره ‌سر را خوب شست و شو دهید.

درمان خانگی سنگ لوزه
 استفاده از دهان‌شویه
استفاده از اسپری دهان‌شویه می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا سنگ لوزه دارای باکتری و میکروب‌های دهان است و دهان‌شوی آن را تا حدی شست و شو می‌دهد. حتما قبل از استفاده از افشانه دهان‌شوی مکان دقیق سنگ را از قبل مشخص کنید، زیرا مایع دهانشوی فشار بالایی  دارد که دفع آن می‌تواند تا حدی دردناک باشد.
استفاده از آب نمک
می‌توانید به جای دهان شوی از آب نمک استفاده کنید. البته به دلیل اینکه آب نمک افشانه ندارد، لازم است کمی آب نمک را در دهان و ابتدای نای غرغره کنید. آب نمک خاصیت آنتی باکتریال دارد و می‌تواند به ضدعفونی محیط گلو کمک کند.
 از انگشت خود نیز می‌توانید استفاده کنید.
اگر در جایی هستید که به هیچ یک از موارد بالا دسترسی ندارید، می‌توانید دستان خود را با آب و صابون کاملا شست و شو دهید و از انگشتان خود برای دفع سنگ استفاده کنید. دقت کنید بعد از دفع نیز حتما باید گلو را شست و شو دهید.
گلوی خود را شست و شو دهید.
بعد از دفع سنگ لوزه، ممکن است دچار  بوی بد دهان و نیز آلوده بودن محیط دهان  شوید. پس توصیه میکنیم حتما  با آب نمک و نیز دهانشوی محیط دهان را باکتری زدایی کرد.
در نظر داشته باشید که مطمئن‌ترین راه چیست؟
دقت کنید که شما می‌توانید پیش از به وجود آمدن چنین موردی یک سری اقدامات را انجام دهید تا نیازی به درمان و برطرف کردن آن نباشد.  همچنین راه‌کارهای زیادی در اینترنت هست که هیچ شواهد علمی پشت آنها نیست؛ پس دقت کنید که در صورت وجود شرایط وخیم به پزشک مراجعه کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد