درمان خانگی عرق کردن کف دست

درمان خانگی عرق کردن کف دست
سرکه سیب
یکی از داروهای خانگی موثر برای مقابله با عرق کردن دست و پا استفاده از  سرکه سیب است. سرکه با تنگ کردن منافذ پوست، باعت کم شدن عرق می شود.  هر قسمتی از بدن  که بیشتر عرق می کند را با آب ولرم بشویید. سپس با یک تکه پنبه، مقداری سرکه سیب به پوست بمالید.

درمان خانگی عرق کردن کف دست
برای تاثیر بیشتر بهتر است سرکه سیب تا صبح بر روی پوست بماند. صبح روز بعد، حمام بروید و آن قسمت از بدن را پودر بچه بمالید. اگر پوست حساسی دارید، سرکه سیب را با آب مخلوط کرده و بعد از آن استفاده کنید هم چنین می توانید سرکه سیب و گلاب را مخلوط کرده و روزانه ۲ الی ۳ بار آن را به پوست بمالید. یک راهکار این است که ۱ تا ۲ قاشق چای خوری سرکه سیب و کمی عسل را به یک لیوان آب ولرم اضافه کنید و روزانه دو بار مصرف کنید.
آب لیمو

درمان خانگی عرق کردن کف دست
لیمو یکی دیگر از درمان های خانگی ساده، برای کنترل عرق کردن کف دست و پا است. این درمان به راحتی در دسترس همه است. آب یک عدد لیمو تازه را بگیرید و آن را با یک قاشق چای خوری جوش شیرین مخلوط کنید تا حالت خمیری بگیرد سپس خمیر را به کف دست مالیده و ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس دست ها را با آب ولرم بشویید. این درمان را روزی یکبار انجام دهید.
هم چنین آب یک عدد لیمو را به یک لیوان آب اضافه کنید و آن را با یک لیف تمیز به پوست بمالید. ۲۰ دقیقه صبرکنید و سپس دوش بگیرید. این کار را روزانه تکرار کنید. روش دیگر درمان با استفاده از لیمو این است که لیمو را نصف کنید و مقداری نمک به آن بپاشید سپس آن را به کف دست بمالید. این درمان فعالیت غدد عرق را کاهش می دهد.
نکته:
 هنگامی که از لیمو استفاده کردید چون پوست شما حساس شده، به هیچ وجه  در موضعی نور خورشید قرار نگیرید
گوجه فرنگی ها
گوجه فرنگی به دلیل اینکه خاصیت خنک کنندگی دارد، می تواند در درمان عرق کردن کف دست و پا کمک میکند. گوجه فرنگی باعث می شود تا منافذ باز پوست کاهش یافته و از ترشح عرق جلوگیری می کند. هم چنین نوشیدن آب گوجه فرنگی موجب می شود دمای بدن پایین بیاید که منجر به کاهش کم شدن عرق می شود.
در این روش گوجه فرنگی را برش زده و آن را به قسمتی از بدن که تعریق زیاد دارد، بمالید. ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کرده و پس از این مدت پوست را با آب ولرم بشویید. این کار را روزانه انجام دهید. نوشیدن آب گوجه هم بسیار موثر است. شما می توانید روزانه یک لیوان آب گوجه بنوشید تا اثر بخشی درمان آن را مشاهده کنید. یادتان باشد که کم کم مقدار مصرف آب گوجه را بیشتر کنید و لازم نیست روز اول حتما یک فنجان بنوشید.
روغن درخت چای

درمان خانگی عرق کردن کف دست
روغن درخت چای یکی دیگر از درمان های موثر برای کاهش عرق کردن، می باشد. به علاوه، خواص ضد قارچ آن می تواند خطر عفونت های قارچی ناشی از رطوبت بیش از حد را کاهش دهد.
در این روش ۵ قطره از روغن درخت چای را در یک ظرف ریخته و مقداری آب ولرم اضافه کنید. یک تکه پنبه را در آب خیس کرده و آن را به پوست بمالید. این کار روزانه چندین بار تکرار کنید.
نکته:
روغن درخت چای خالص را به صورت مستقیم بر روی پوست نمالید و حتما آن را رقیق کنید. قبل از استفاده آن را تست کنید تا مطمئن شوید به آن حساسیت نداشته باشید.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد