درمان خانگی عفونت واژن

درمان خانگی عفونت واژن
سرکه سیب
هم سرکه‌ی سیب و هم سرکه‌ی سفید حاوی ترکیبات خاصی هستند که می‌توانند عفونت قارچی را کنترل کنند و عامل ایجاد آن را هم از بین ببرد.
- ابتدا دو قاشق سرکه‌ی سیب (سرکه‌ی سیب ارگانیک باید قهوه‌ای تیره باشد) را در یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و روزانه دو بار بنوشید.
- داخل  یک تشت، آب گرم بریزید و مقداری سرکه به آن اضافه کنید. حدود یک ساعت بدن‌تان را در این آب قرار دهید. بعد از مدت کوتاهی خارش و سوزش آن کاهش می‌یابد.

درمان خانگی عفونت واژن
یک روش دیگر آن است که مقداری سرکه‌ی سفید یا سرکه سیب را با آب رقیق کنید و بعد به صورت خارجی روی ناحیه‌ی آسیب دیده استفاده کنید و حدود نیم ساعت صبر کنید و بعد آن را با آب بشویید.
سیر
سیر یک گیاه دارویی است که خواص زیادی دارد هم چنین می‌تواند برای درمان بیماری های گوناگون مورداستفاده قرار گیرد. ترکیبات ضدقارچ، ضدباکتری و آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی آن می‌تواند در درمان هر نوع عفونت قارچی، بسیار مفید باشد.
- ابتدا چند حبه سیر را له کنید و از آن خمیر بسازید. خمیر سیر را مستقیما روی ناحیه‌ی آسیب دیده، قرار دهید. اگر سیر تازه در دسترس نیست، می‌توانید روغن سیر را با روغن ویتامین‌ایی و چند قطره روغن نارگیل مخلوط کنید و روی پوست آسیب دیده قرار دهید.
- می‌توانید روزانه چند حبه سیر خام بخورید. مصرف سیر تازه می‌تواند تنفس را بدبو کند، اما در درمان خانگی عفونت دستگاه تناسلی زنان یا عفونت واژن بسیار مفید است.
روغن درخت چای

درمان خانگی عفونت واژن
روغن درخت چای دارای خواص ضدقارچ طبیعی و موثر است که می‌تواند به درمان عفونت واژن یا عفونت دستگاه تناسلی زنان یا عفونت واژن کمک کند. زنان باردار نباید از این درمان استفاده کنند زیرا برخی از خواص روغن درخت چای می‌تواند برای کودک خطرناک باشد.
- روغن درخت چای را با مقداری آب یا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بادام شیرین مخلوط کنید. این مخلوط را چندین بار در روز روی ناحیه‌ی موردنظر بمالید.
- هم چنین می توانید برای درمان عفونت دستگاه تناسلی زنان، چند قطره روغن درخت چای را روی یک تمپون بریزید و چند ساعت در واژن قرار دهید. این فرآیند را دو بار در روز تکرار کنید.
پیاز

درمان خانگی عفونت واژن
پیاز هم مانند سیر دارای خواص ضد قارچی، ضد التهابی و ضد باکتری است. این خواص عفونت و ناراحتی را کاهش می‌دهند. پیاز را در رژیم غذایی خود قرار دهید. شما همچنین می‌توانید خمیر پیاز را در مناطق آلوده‌ی پوست استفاده کنید
- روش دیگر این است که می‌توانید پیاز را  روی حرارت قرار بدهید و آن را در مناطق آسیب‌دیده بگذارید. گاز پیاز به پوست می‌رسد و در نهایت با قارچ مبارزه می‌کند.
جوش شیرین
جوش شیرین باعث می شود، باکتری‌ها و قارچ‌ها  از بین می‌برد. ۲/۱ تا ۴/۳ قاشق چای خوری از آن را با یک لیوان آب مخلوط کنید و بلافاصله آن را بنوشید. این ترکیب را هر روز با معده‌ی خالی بنوشید.
 آلوئه‌ورا
آلوئه‌ورا می‌تواند به صورت داخلی و خارجی مورد استفاده قرار بگیرد. این گیاه کمک می‌کند تا علائم عفونت قارچی کاهش بیابد. آلوئه‌ورا را می‌توانید به صورت نوشیدنی دو بار در روز مصرف کنید. این نوشیدنی سموم مضر را از بدن خارج می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.
سدر
یک قاشق غذاخوری سدر را به یک فنجان آب اضافه کنید. چند دقیقه آن را بجوشانید و سپس کمی صبر کنید تا خنک شود. یک تکه پارچه‌ی تمیز در آن فرو کنید و آن را در منطقه‌ی آسیب‌دیده قرار دهید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی