درمان خانگی پف چشم (1)

درمان خانگی پف چشم
چای کیسه ای سرد
بهترین روش برای رفع پف چشم این است که، ابتدا آب را بجوشانید و آن را روی چای کیسه ای بریزید تا خیس شود. چای کیسه ای را در یخچال بگذارید تا سرد شود و سپس آن را روی چشم هایتان قرار دهید تا پف چشم هایتان کاهش یابد برای تاثیر بیشتر از چای کافئین دار استفاده کنید. هم چنین این کار باعث صاف شدن خطوط ریز و چروک پوست  می شود.
سیب زمینی

درمان خانگی پف چشم
سیب زمینی حاوی آنزیمی به نام catecholase است که پوست را روشن می کند و تیرگی دور چشم و پف چشم ها را کاهش می دهد. سیب زمینی را برش زده و در یخچال بگذارید تا سرد شود، سپس آن را روی چشم ها قرار دهید، سرمای سیب زمینی پف چشم را کاهش می دهد. هم چنین می توانید سیب زمینی را پوره کنید تا تأثیر بیشتری داشته باشد و بهتر روی پوست بخوابد. این کار را به مدت نیم ساعت انجام دهید تا شاهد معجزه آن باشید.
خیار
برای رفع پف چشم از خیار استفاده کنید. خیلی راحت آن ها را برش زده و روی چشم هایتان قرار دهید. هم چنین برای اثر بخشی بیشتر،  خیار را در مخلوط کن بریزید و سپس آن را دور چشم هایتان بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند و بعد آن را بشویید.
برگ های نعناع

درمان خانگی پف چشم
برای رفع پف زیر چشم، چند برگ نعناع را بکوبید و آن را زیر چشم هایتان بگذارید. این کار باعث می شود که پف چشم هایتان بخوابد و تیرگی دور چشم هایتان کم شود. این درمان  را به مدت 5 دقیقه انجام دهید. هم چنین می توانید نعناع له شده را با  عسل یا روغن زیتون  مخلوط کرده تا خمیری بدست آید و آن را زیر چشم هایتان قرار دهید. عسل نیز مزایای خودش را دارد و دارای خواص ضد میکروبی است که آکنه را کم می کند.
گلاب
گلاب خاصیت ضدالتهابی دارد و سرشار از  ویتامین آ و ث  است که برای پوست مفید می باشد. برای رفع پف چشم کافی است که پنبه ای را به گلاب آغشته کنید و آن را ده دقیقه روی چشم هایتان قرار دهید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر