درمان خانگی کمر درد(2)

درمان خانگی کمر درد(2)
ارگونومی
استفاده از صندلی‌های ارگونومیک، از پشت شما بهتر مواظبت می‌کنند، و بعد از مدتی درد کمترتان را بهبود می بخشند. اگر یک شغل اداری دارید و بیشتر وقت روز را در حالت نشسته به سر می‌برید، استفاده از این صندلی‌ها ایده‌ی خوبی است.
 حالت نشستن
متفاوت نشستن در صندلی نیز می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر حالت و وضعیت بدن شما داشته باشد. سعی کنید از انجام این کارها خودداری کنید: به جلو قوز کردن، و نشستن روی لبه‌ی صندلی. هم چنین سعی کنید راست بنشینید و از پشتی صندلی برای تکیه دادن استفاده کنید.
بلند شوید و حرکت کنید
بهترین کار که می تواند در بهبود درد کمر شما موثر باشد این است که بلند شوید و راه بروید. ستون فقرات شما برای آن ساخته شده است که در قالب حرکات نرم و سیال تحرک داشته باشد، به همین دلیل حرکت کردن در هنگام یک روز کاری به رهایی از درد کمک خواهد کرد. هر چند ساعت یک بار بلند شوید و به خودتان استراحت بدهید، این کار مانع از کمر درد می شود.
کفش مناسب

درمان خانگی کمر درد(2)
انتخاب کفش مناسب برای رهایی از کمر درد بسیار موثر می باشد.  بعضی از کفش‌ها بیشتر از کفش‌های دیگر از پا محافظت می‌کنند، اما بعضی از آدم‌ها این واقعیت را نادیده می‌گیرند یا برای رفتن به سر کار انتخاب دیگری ندارند. برای جلوگیری از کمر درد، کتانی‌ها بهترین گزینه هستند. اگر به هر دلیلی نمی توانید از کفش کتونی استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم برای کفش خود کفی مناسب بگذارید، این کار تغییر چشمگیری در کاهش سطح درد قسمت تحتانی کمر خواهد داشت. درحالی که پوشیدن این کفش‌ها عالی هستند، اما بهترین گزینه نیستند. پا برهنه راه رفتن به بهبود حالت بدن و تعادل آن کمک می‌کند و روش فوق‌العاده‌ای برای رهایی از درد در پایان روز است.
اگر هنوز هم ایده‌ی دارو خوردن یا درمان‌های طبیعی برای رهایی از درد را دوست دارید، در ادامه به معرفی چند دارو برای کاهش درد کمر، می پردازیم. به یاد داشته باشید که مشورت کردن با پزشک‌ پیش از خوردن این مکمل‌ها مهم و ضروری است.
مکمل‌ها
مکمل‌هایی را امتحان کنید که حاوی گلوکزامین و کندروایتین هستند.
برای درمان کمر درد،  ویتامین د را امتحان کنید
یکی از علت های کمر درد،  کمبود ویتامین د می باشد. پس مطمئن شوید که مقدار زیادی از آن را مصرف می‌کنید.
 پماد ریشه‌ی سمفیتون
اگر به دنبال یک درمان طبیعی برای بهبود کمر درد هستید، پماد ریشه‌ی سمفیتون انتخاب مناسبی است. استفاده از آن می تواند کمر درد را ظرف ۵ روز تا ۹۵% کاهش ‌دهد. فقط مطمئن شوید که در هر دوره‌ی مصرف، از آن فقط به مدت ۱۰ روز استفاده می‌کنید، چون اگر بیش از مقدار توصیه شده استفاده شود می‌تواند ایجاد مسمومیت کند.
روشی که شما می‌خوابید تاثیر فوق‌العاده‌ای بر قسمت تحتانی کمرتان دارد. تنظیم شیوه‌ی خوابیدن‌تان روشی بی‌نظیر برای رهایی از این درد است، در ادامه چند روش برای درمان کمر درد را به شما معرفی می کنیم
بالش بین پاها

درمان خانگی کمر درد(2)
با دراز کشیدن به پهلو و قرار دادن یک بالش در بین پاها، فشار و تنش از روی قسمت تحتانی کمر شما کاسته می شود در این حالت، ستون فقرات‌تان راست و در وضعیتی طبیعی قرار می‌گیرد که این امر خوابیدن را بسیار راحت‌تر می‌کند و باعث می‌شود که در طول روز دردی احساس نکیند.
 تشک راحت
تشکی راحت در درمان کمر درد بسیار موثر می باشد. این تشک کمک خواهد کرد که ستون فقرات‌ شما در هنگام خواب در وضعیت درستی قرار بگیرد.
 خوابیدن
داشتن خوابی راحت علاوه بر اینکه برای داشتن یک زندگی سالم موثر است، شما را  از شر کمر درد رهایی می بخشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه