درمان زخم با شکر

درمان زخم با شکر
این کشف بزرگ ابتدا توسط موسی موراندو یافت شد. او زمانیکه کودک بود در یک روستای فقیر در زیمبابوه زندگی می کرد، بعد از افتادن از صخره ها بر روی زخم خود شکر می گذاشت  و به طور معجزه آسایی زخم درمان می شد. بعدها موسی موراندو با انجام تحقیق بر روی شکر دریافت که شکر می تواند یک روش درمان موثر برای درمان زخم هایی باشد که آنتی بیوتیک ها بر روی آن ها اثر ندارند و درمان زخم با شکر می تواند بسیار مفید باشد. بعضی از زخم ها مخصوصا در صورت عفونت با سختی با آنتی بیوتیک درمان می شوند. به همین دلیل می توانند از شکر برای درمان زخم استفاده کنند. در بسیاری از نقاط جهان مردم پول کافی برای خرید آنتی بیوتیک را ندارند. از این رو درمان زخم با شکر برای این افراد می تواند مثل یک معجزه باشد
شکر باعث خشک شدن زخم می گردد؟

درمان زخم با شکر
برای بهبود زخم نیاز به پودر قند و  یک باند دارید. ابتدا مقداری شکر بر روی زخم بریزید و آن را با باند ببندید. شکر باعث از بین بردن رطوبت زخم می گردد و در نتیجه از عفونت آن جلوگیری می کند. هم چنین طبق تحقیقات انجام شده، زمانیکه غلظت شکر پایین باشد، باکتری ها به سرعت رشد می کنند اما با بالا بردن غلظت شکر باکتری ها محدود می شوند. این تحقیق در سرتا سر دنیا، طرفداران زیادی پیدا کرده است. ابتدا قرار بود این تحقیق در بیمارستان های انگلیس عملی شود  ولی به دلیل مشکلات مالی و منفعت نداشتن برای شرکت های داروساز، این کار صورت نگرفت.
آیا این درمان برای افراد مبتلا به دیابت نیز مفید است؟
سطح گلوکز در خون بیماران مبتلا به دیابت باید کنترل شود و ریختن قند باعث افزایش سطح گلوکز خون نمی شود.  طبق آزمایش های انجام شده در روش درمان با شکر، هنگامی که شکر بر روی زخم ریخته شود، میزان گلوکز خون  افزایش نمی یابد و درمان زخم با شکر نیز در بیماران دیابتی موفق بوده است. استفاده از شکر در درمان زخم، روش بسیار قدیمی در کشورهای در حال توسعه است. دنیای پزشکی اهمیت و استفاده از شکر را در درمان زخم ها آموخت و به تحقیقات در این زمینه نیز ادامه می دهد.
در درمان حیوانات نیز از شکر استفاده می شود!

درمان زخم با شکر
در حالی که تحقیق در مورد انسان ادامه دارد، مورین مک مایکل، دامپزشک در ایالات متحده، چندین سال  همین روش را بر روی حیوانات آزمایش کرده است. او آزمایش های خود را در سال 2002 برای درمان زخم های حیوانات آغاز کرد. در این روش از شکر و عسل استفاده کرد. در واقع طبق تحقیقات انجام شده، عسل هم در درمان زخم حداقل به اندازه شکر موثر می باشد. با این حال، چون عسل گرانتر از شکر است، درمان شکر می تواند به توده های وسیع تر انجام شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان