درمان های خانگی برای خشکی بینی(2)

درمان های خانگی برای خشکی بینی(2)
درمان خشکی بینی با  روغن نارگیل
روغن نارگیل دارای خواص فراوانی است و خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و برای رفع خشکی بینی بسیار موثر می باشد. هم چنین برای درمان خشکی پوست نیز مفید است. روغن نارگیل حاوی اسید های چرب مختلفی است. مصرف خوراکی روغن نارگیل، باعث تشکیل اسید لوریک و هم‌چنین گلیسریل لورات می‌شود که هر دوی این ترکیبات برای از بین بردن عوامل بیماری‌زای خطرناکی هم‌چون باکتری‌ها، قارچ‌ها، و ویروس‌ها موثر هستند. به خاطر داشته باشید، روغن نارگیل می‌تواند بدون آسیب زدن به تعادل طبیعی بدن‌تان، عامل اصلی خشکی بینی‌تان را از بین ببرد.
روش های درمان خشکی بینی  با روغن نارگیل
•    در روش اول، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به فنجان چای یا قهوه‌تان اضافه کنید و روزانه میل کنید.
•    با استفاده از قوری بینی یا قطره چکان، مقداری روغن نارگیل رقیق شده را داخل سوراخ بینی بریزید. روغن نارگیل را با آب خالص و کمی جوش شیرین یا نمک مخلوط کنید و مجاری بینی‌تان را بشویید.
•    نصف قاشق چای خوری روغن نارگیل را در ظرفی ریخته و در مایکروویو قرار دهید. بعد از ده ثانیه که گرم شد. سپس، نوک یک گوش پاک‌کن را به مقدار زیادی از روغن نارگیل آغشته کنید و آن را داخل سوراخ‌های بینی‌تان بمالید. این کار را روزی سه مرتبه تکرار کنید.
درمان خشکی بینی با روغن کنجد

درمان های خانگی برای خشکی بینی(2)
اگر دچار خشکی بینی شده باشید، حتما خارش بینی برای شما بسیار آزاردهنده می باشد. با استفاده از روغن کنجد می توانید تحریک و درد ناشی از خشکی بینی را تسکین  ببخشید. هم چنین برای اثر بخشی بیشتر، می توانید روغن کنجد را با روغن‌های معطری نظیر روغن بابونه ترکیب کنید، با این کار خارش حاد و تحریک بینی کاهش می یابد. برای رهایی از شر خشکی بینی، روزانه ۲ الی ۳ مرتبه روغن کنجد را داخل بینی‌تان بمالید.
درمان خشکی بینی با گلیسیرین
گلیسیرین خاصیت نرم کنندگی دارد و در درمان خشکی بینی بسیار موثر می باشد. استفاده از گلیسیرین باعث می‌شود درد و خشکی داخل بینی‌تان تسکین یابد.
روش درمان:
•    به پشت بخوابید و چند قطره گلیسیرین داخل بینی‌تان بچکانید.
نکته: اگر مقدار اندکی گلیسیرین خوردید، نگران نباشید، زیرا خطری برای‌ شما ندارد.
روغن اوکالیپتوس

درمان های خانگی برای خشکی بینی(2)
اگر دچار آنفولانزا شدید، حتما با علایمی چون سردرد، درد شدید، و خشکی بینی مواجه می شوید. برای مقابله با این علائم می‌توانید از روغن اوکالیپتوس استفاده کنید. این روغن رطوبت موجود در غشاء مخاطی را حفظ کرده و باعث درمان خشکی بینی می شود.
•    یک عدد کپسول عصاره‌ی روغن اوکالیپتوس را به همراه یک لیوان آب میل کنید.
•    این کار را  روزی سه بار  تکرار کنید تا از شر خشکی بینی رها شوید.
نکته:
گرد و غبار، آلودگی‌های محیطی و باکتری‌های موجود در هوا می‌توانند علائم خشکی بینی را تشدید کنند. بنابراین، برای مراقبت از خود در برابر این مشکلات، روزی دو بار بینی‌تان را کاملا تمیز کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر