درمان های خانگی برای وریدهای واریسی

رگ های واریس زمانی رخ می دهد که رگ های شخص متورم و بزرگ می شوند. در بعضی افراد، این رگ های متورم با درد و ناراحتی همراه است. طیف وسیعی از درمان های خانگی وجود دارند که می توانند به کاهش درد و تغییر ظاهر رگهای واریسی در جهت بهبود آنها کمک کنند.

در این مقاله، ما 10 شیوه طبیعی برای درمان ورید های واریسی را بررسی می کنیم.

1. ورزشدرمان های خانگی برای وریدهای واریسی

ورزش منظم، گردش خون را در پاها را تقویت می کند. ورزش به کاهش فشار خون نیز کمک می کند، که یکی دیگر از عوامل ایجاد وریدهای واریسی است.

ورزش هایی که به درمان واریس کمک می کنند عبارتند از:

• شنا كردن
• پیاده روی
• دوچرخه سواري
• یوگا

2. استفاده از جوراب های فشرده سازی

جوراب های فشرده سازی در اغلب داروخانه ها در دسترس هستند و با افزایش فشار به رگ های پاها کمک می کنند و موجب حرکت خون به سمت قلب می شوند.

مطالعه ای که اخیرا (سال 2018) انجام گرفته نشان داد، افرادی که از جوراب های فشرده سازی زانو با فشار 18 تا 21 میلی متر جیوه برای یک هفته استفاده کردند، کاهش درد ناشی از وریدهای واریسی را گزارش می دهند.

3. عصاره های گیاهی

مطالعه بررسی شده در سال 2006 نشان داد که اسانس دارویی اسب، به کاهش درد پا در افراد مبتلا به نارسایی مزمن وریدی کمک میکند. یک مطالعه تجدید نظر در سال 2010 گزارش می دهد که عصاره کاج دریایی و عصاره قارچ ممکن است باعث کاهش تورم پا ناشی از واریس شود.

4. فلاونوئید بیشتری بخوریددرمان های خانگی برای وریدهای واریسی

مصرف غذاهایی که حاوی فلاونوئیدها است نیز به فرد کمک کند تا وریدهای واریسی خود را کاهش دهد. فلاونوئیدها گردش خون را بهبود می بخشد و همین امر موجب می شود که واریس کم تر شود. این مواد همچنین به کاهش فشار خون در شریان ها کمک می کنند و می توانند رگ های خونی را تمیز کنند، که این امر نیز موجب کاهش وریدهای واریسی می شود.

غذاهای حاوی فلاونوئیدها عبارتند از:

• سبزیجات: از جمله پیاز، فلفل، اسفناج و کلم بروکلی
• میوه ها: از جمله مرکبات و انگور، گیلاس، سیب و زغال اخته
• کاکائو
• سیر

5. داروهای گیاهی

مؤسسه ملی بهداشت بیان کرده است، مصرف عصاره دانه انگور به صورت خوراکی ممکن است به کاهش تورم در پایین پاها و سایر علائم نارسایی مزمن ورید کمک کند، گرچه شواهد محدودی برای اثربخشی عصاره انگور وجود دارد. فردی که داروهای ضد خونریزی مصرف می کند، می تواند از عصاره دانه انگور به عنوان یک مکمل غذایی استفاده کند.

6. انتخاب لباس های راحت

لباس های تنگ می تواند جریان خون را محدود کند. همچنین استفاده از کفش هایی با کف صاف به جای کفش های پاشنه بلند ممکن است در کاهش ورید های واریسی پاها مفید باشد.

7. پاهای خود را بالا نگه دارید

نگه داشتن پاها به سمت بالا، موجب بهبود گردش خون می شود. این کار فشار را در رگ های پا کاهش می دهد و گرانش خون را هموار می کند تا به قلب برسد.

8. ماساژدرمان های خانگی برای وریدهای واریسی

با ماساژ آرام مناطق متورم می توان به حرکت خون از طریق رگ های آسیب دیده کمک کرد. برای این منظور می توان از روغن ماساژ ملایم یا مرطوب کننده استفاده کرد. البته بایستی دقت کرد ماساژ به آرامی انجام گیرد چرا که فشار مستقیم بر روی رگ های آسیب دیده می تواند موجب پارگی و آسیب های شدیدتر به آنها شود.

9. اجتناب از نشستن برای مدت زمان طولانی

اگر فرد برای مدت زمان طولانی در محل کار خود نشسته باشد، برای جلوگیری از ایجاد واریس بایستی از نشستن های طولانی اجتناب کند و هر چند وقت یک بار بدن خود را به آرامی به حرکت درآورد. نشستن با پاهای متقاطع می تواند جریان خون را در پاها محدود کند، که ممکن است منجر به مشکلات گردش خون شود و در نهایت واریس ایجاد گردد.

10. تغذیه مناسب

افرادی که دارای اضافه وزن هستند بیشتر احتمال دارد که رگهای واریسی را تجربه کنند، بنابراین برای درامان ماندن از واریس و مشکلات ناشی از آن یکی از راحت ترین کارها حفظ وزن متناسب است، چرا که هر کیلوگرم وزن اضافه فشار روی رگ ها را افزایش داده و تورم و ناراحتی را بیشتر خواهد کرد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه