درمان های خانگی  برای کاهش خارش گزیدگی حشرات در نوزادان

درمان های خانگی  برای کاهش خارش گزیدگی حشرات در نوزادان
در این مقاله، برخی از درمان های خانگی برای کاهش خارش ناشی از گزیدگی نوزاد را  به شما ارائه می دهیم. این روش‌ها عبارتند از:
•    هنگامی که فرزند شما توسط پشه ها گزیده شد، محل گزش را با مقدار کمی سرکه شستشو دهید. اگر در بدن فرزند شما محل های گزش زیادی وجود دارد، می توانید به وان حمام چند قاشق غذا خوری سرکه اضافه کرده و فرزند خود را برای مدتی در آن قرار دهید.
•    یک راه حل موقت برای کاهش خارش ناشی از گزیدگی پوست نوزاد، استفاده از صابون خشک می باشد. بلافاصله بعد از گزیدگی محل گزش را با صابون ماساژ دهید.
•    هم چنین می توانید به محل گزش مقداری خمیر دندان نعنایی بمالید. این کار در کاهش خارش بسیار موثر می باشد. برای این کار باید صبر کنید تا خمیر دندان مالیده شده بر روي پوست بدن فرزندتان کاملا خشک شود و بعد با شستن، خمیر دندان را تمیز کنید.
•    در محل گزش پشه از مقداری عسل استفاده کنید. عسل خاصیت ضد میکروبی دارد و مانع از حمله میکروب ها و ویروس ها به منطقه گزش شده و از عفونت جلوگیری می کند. هم چنین در کاهش خارش بسیار موثر می باشد.
•    یک راه حل دیگر برای کاهش خارش استفاده از آب نمک است. می‌توانید کمی نمک را در آب حل کرده و این محلول را به صورت مستقیم به محل نیش پشه بمالید.

درمان های خانگی  برای کاهش خارش گزیدگی حشرات در نوزادان
•    برای از بین بردن تورم ناشی از نیش پشه ها از گیاه آلوئه ورا استفاده کنید. همچنین، این گیاه به بهبود زخم‌های ناشی از نيش حشرات هم کمک زيادي می کند.
•    برای از بین بردن حالت خارش ناشی از نیش پشه‌ها در نوزادان از پیاز استفاده کنید. برای این کار مقداری از آب پیاز را به محل گزش پشه بمالید و پس از مدتی با آب سرد بشویید.
•    آبلیمو حاوی ویتامین ث است و خاصیت اسیدی دارد و برای کاهش خارش و بهبود زخم های ناشی از نیش حشرات بسیار مفید می باشد به همین دلیل استفاده از چند قطره آب لیمو در منطقه آسیب دیده توسط نیش پشه‌ها بسیار موثر می باشد.

درمان های خانگی  برای کاهش خارش گزیدگی حشرات در نوزادان
نکته:
اگر از محل نيش زدن پشه‌ها و حشرات بلافاصله بعد از گزش مراقبت نشود، می‌تواند منجر به مشکلات خطرناکی برای سلامت نوزادان شود و حتی در برخی موارد، ممکن است باعث بروز بیماری‌های جدی در اين افراد شود. بنابراین، سعی کنید تا قبل از هر کاری تمام اقدامات پیشگیرانه و امن را برای درمان محل گزش انجام دهید، تا از بروز مشکلات جدی بعدی در بدن فرزند کوچک خود جلوگیری کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد