درمان های خانگی برای کمر درد

درمان های خانگی برای کمر درد
درد در بخش پایین کمر، درد بسیار شایعی است و حدود 80 درصد  بزرگسالان حداقل یکبار در زندگی  شان این درد را تجربه  می کنند. افراد بین سنین ۳۰ تا ۵۰ سالگی بیش‌تر در معرض ابتلا به این مشکل هستند. کمر درد بعضا با بی‌اختیاری در دفع گاز و مدفوع یا کنترل مثانه، عرق کردن، ضعف، درد شکم، تهوع، تب، و بی‌حسی در ناحیه‌ی مقعد، کشاله‌ی ران، پا و ساق پا همراه است. در بیشتر مواقع درد پشت در عرض چند روز خود به خود حل می‌شود. در برخی موارد، شما می‌توانید درد کمرتان را در خانه درمان کنید. اما اگر درد همچنان به مدت طولانی ادامه داشته باشد باید با یک پزشک مشورت کنید.
- ورزش کنید تا ماهیچه ها به حرکت بیافتند:
راه رفتن و حرکت کردن آن هم با کمر درد، کار دشواری  است، گرچه یک پیاده روی کوتاه، یوگا، تمرینات در آب یا دیگر فعالیت های  ساده می تواند کمر درد را تسکین دهد.
-  از گرما و سرما  استفاده کنید:
 تحقیقات نشان داده اند که سرد و گرم کردن، می تواند در رهایی از کمر درد بسیار موثر باشد. قرار دادن بسته های یخ بر روی محل آسیب دیدگی  می تواند بسیار موثر باشد. سر ما هم چنین میتواند تاثیر بی حس کنندگی  بر روی محل درد و کشیدگی  داشته باشد. هم چنین حرارت می تواند سفت شدگی یا درد ماهیجه ها را کاهش  دهد. اگر پد حرارتی در دسترستان نیست، می توانید از یک بطری آب گرم استفاده کنبد.

درمان های خانگی برای کمر درد
- حرکات کششی:
لمس پای شصت: ابتدا بیاستید و سپس  خم شوید تا جایی که بتواند شصت پای خود را لمس  کنید این حرکت می تواند سفت شدگی ماهیچه ها را کاهش دهد.
- حرکت کبری:

درمان های خانگی برای کمر درد
 روی شکم بخوابید و دستان خود را کنار شانه هایتان  قرار دهید به آرامی سینه خود را بالا ببرید، در حالیکه سرتان به سمت  سقف اشاره رفته است.
- حرکت گربه ای:
روی زانو و دستهایتان قرار بگیرید، کمرتان را  پایین و سپس بالا ببرید.
- حرکت نوزاد:
روی زانوهایتان بنشینید، به آرامی به سمت  جلو کشیده شوید تا زمانیکه سرتان روی زمین قرار بگیرید و  بازوها به صورت کشیده و روبه جلو باشد.
- پشت به دیوار نشستن
ورزش خانگی راحت دیگر که می‌توانید امتحان کنید پشت به دیوار نشستن است. به فاصله‌ی حدود ۳۰ سانتیمتر از دیوار بایستید، بعد به عقب متمایل شوید تا جایی که پشتتان صاف به دیوار بچسبد. به آرامی خودتان را به پایین سر بدهید، در حالی که پشت‌تان به دیوار تکیه دارد، تا جایی که زانوی‌تان به آرامی خم شود. این وضعیت را به مدت ۱۰ ثانیه یا بیشتر حفظ کنید و آن را ۸-۱۲ بار تکرار کنید. هرچه بیشتر این حرکات ورزشی را انجام بدهید، پشت‌تان قوی‌تر خواهد شد.
- ماساژ دادن

درمان های خانگی برای کمر درد
برای برطرف کردن درد از هر قسمتی از بدن‌تان، از جمله کمر درد می‌تواند بسیار موثر باشند. ماساژ دادن و تحریک این نقاط گردش خون را در سراسر بدن‌تان بهبود می‌بخشد و تنش عضلانی را برطرف می‌کند.
-کفش خود را عوض کنید:
پوشیدن کفش هایی که مناسب  شما نیستید. می تواند باعث فشار به ماهیچه های کمر ، پاها و گردن شود. کفش های پاشنه بلند می تواند  هم ترازی  بدن  را در هم ریخته  و منجر به درد کمر منجر شود. پوشیدن کفش هایی که بدون کف هستند، می تواند باعث  فشار به کمر و پاها شود. اگر شما مرتبا دچار کمر درد می شوید، باید کفش هایتان را عوض کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد