درمان های خانگی سفید کردن دندان

درمان های خانگی سفید کردن دندان
جوش شیرین
جوش شیرین مانع تشکیل پلاک و تغییر رنگ دندان می‌شود. برای استفاده از جوش شیرین، 4/1 قاشق چای خوری پودر جوش شیرین را روی مسواک ریخته و روی دندان هایتان  بکشید و با آب ولرم آنها را شستشو دهید. انجام این درمان خانگی را برای سفید کردن دندان، هر چند وقت یک بار انجام بدهید.
- هم چنین می توانید مخلوطی از آب لیمو، جوش شیرین و سرکه سفید نیز می‌تواند برای از بین بردن رنگ دندان‌ها استفاده شود.
نمک

درمان های خانگی سفید کردن دندان
نمک به علت خواص پاک کننده‌ی عالی، می‌تواند از زرد شدن دندان‌های شما جلوگیری کند و سفیدی را دوباره به دندان های شما برگرداند. یک بار در هفته با پودر نمک دندان‌های‌تان مسواک بزنید. شما همچنین می‌توانید نمک و جوش‌شیرین را برای رسیدن به نتایج موثرتر با هم مخلوط کنید.
روغن میخک
این روغن برای مراقبت از دندان‌ها بسیار موثر است. به سادگی این روغن را روی دندان‌های‌تان بمالید تا از شر زردی دندان‌ها خلاص شوید. این روغن همچنین دندان درد را کاهش می‌دهد. هم چنین به دلیل سمی بودن مراقب مصرف آن باشید.
سرکه سیب
برای سفید شدن دندان ها می توانید سرکه سیب غرغره کنید. سرکه سیب یک سفیدکننده‌ی طبیعی دندان است که میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در دهان را نیز از بین می‌برد. سرکه‌ی سیب حاوی ترکیباتی مانند اسید استیک، پتاسیم، منیزیم، پروبیوتیک‌ها و آنزیم‌هایی است که میکروب‌ها (باکتری‌های مضر و خطرناک) و جرم‌ها را نابود و همزمان رشد باکتری‌های مفید یعنی همان پروبیوتیک‌ها را تسریع می‌کند. از آنجا که سرکه‌ سیب به ‌طور طبیعی خاصیت اسیدی دارد، پلاک یا سایر مواد چسبیده به دندان‌ها را تجزیه می‌کند. PH سرکه‌ سیب لکه‌های دندان را از بین می‌برد و آنها را سفید می‌کند.
آلوئه‌ورا
برای سفید کردن دندان ها، ابتدا مقداری ژل آلوئه‌ورا را از برگ آن خارج کنید و گلیسیرین خوراکی و مقدار کمی جوش شیرین به آن اضافه کنید. سپس مخلوط آماده شده را روی دندان‌های خود بکشید تا به طور عمقی تمیز شوند. علاوه بر این، آلوئه‌ورا به جلوگیری از عفونت‌ها کمک می‌کند و باکتری‌ها را در دهان از بین می‌برد.
مالیدن موز

درمان های خانگی سفید کردن دندان
قسمت داخلی پوست موز  سرشار از پتاسیم، منیزیم، منگنز و دیگر مواد معدنی است و برای سفید کردن دندانهایتان بسیار موثر است. این مواد معدنی با ارزش در موز، جذب مینای دندانهای شما می‌شوند و اثر سفید کنندگی دارند. بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، یک موز رسیده را پوست بکنید و قسمت داخل پوست را به مدت ۲ دقیقه روی دندانهایتان بمالید. سپس دهان را بشویید. این کار را قبل از خواب انجام دهید.
خمیر زغال چوب

درمان های خانگی سفید کردن دندان
زغال چوب فعال به دلیل خواص سم زدایی می تواند دندان های شما را سفیدکند. این دانه‌ها، بسیار متخلخل هستند و قبل از اینکه باکتری، دندانها را لکه کند به باکتری می‌چسبند.
برای استفاده از آن کافی است، زغال چوب را با مقدار کمی‌آب مخلوط کنید و به آرامی‌ روی تمام سطوح دندانها بمالید و به مدت 2 دقیقه صبر کنید تا زغال چوب روی دندان های شما باقی بماند تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد، سپس تا زمانی که تمام زغال چوب از دندانها پاک شود، دهان را با آب بشویید.
برای استفاده‌ی مناسب و به اندازه از هر نوع محصول سفیدکننده‌ی دندان‌، بهتر است مقدار کمی از آن را به‌کار ببرید، دستورالعمل‌ها را جدی بگیرید و به علائمی که نشان‌دهنده‌ی تشدید حساسیت هستند، توجه داشته باشید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

رستوران نهنگ سفید کیش

رستوران قصر سفید کیش

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه