درمان یبوست بعد از زایمان

درمان یبوست بعد از زایمان
خیلی از زنان بعد از زایمان دچار یبوست می شوند اما با رعایت برخی نکات و مراقبت ها، به راحتی می توان با این وضعیت مبارزه کرد. برای درمان یبوست، بهتر فعالیت های خود را بیشتر کنید. فراموش نکنید که یبوست ایجاد شده پس از زایمان را می توان در خانه هم درمان کرد. و  نیاز یه نگرانی بیش از حد نیست. در این مقاله، چند راه حل ساده برای درمان یبوست بعد از زایمان را به شما آموزش می دهیم. اين روش ها عبارتند از:
درمان یبوست بعد از زایمان با استفاده از رژیم غذایی سالم:
•    در این شرایط مایعات بیشتر بنوشید. در حدود هشت تا ده لیوان در روز کمک بزرگی برای در بین بردن یبوست خواهد کرد. هم چنین نوشیدن مقادیر فراواني آب میوه یا آب آلو می تواند برای حل این مشکل مفید باشد. پیشنهاد می کنیم بعد از بیدار شدن از خواب، یک فنجان آب گرم بنوشید.

درمان یبوست بعد از زایمان
•    مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر مانند غلات سبوس دار، برنج قهوه ای، نان قهوه ای، سبوس، جو دو سر، دانه کتان، لوبیا، میوه و سبزیجات تازه، برای کاهش یبوست بعد از زایمان بسیار موثر می باشد.
•    به این نکته توجه کنید که از مصرف مواد غذایی تصفیه شده مثل نان سفید و مواد غذایی سفید رنگ، باید جدا خودداری شود، چون مصرف اين مواد غذايي می تواند وضعیت را بدتر کند.
درمان یبوست بعد از زایمان از طریق تغییر در شیوه زندگی:

درمان یبوست بعد از زایمان
•    بعد از زایمان اجبت مزاج بسیار مهم است. ممکن است به دلیل  ترس ایجاد شده، بر اثر بروز درد در حین دفع مدفوع، شما را از انجام این کار نگران کند. ولی فراموش نکنید تاخیر در اجابت مزاج باعث سخت ترشدن مدفوع می شود که کار دفع را در زمان های بعدی بسیار دردناک تر خواهد نمود.
•    افزایش فعالیت بدنی در مادران زائو با حرکت در اطراف خانه و یا راه رفتن در داخل اتاق، می تواند حرکت روده های تنبل را فعال کند.
•    پیشنهاد می کنیم بعد از هر وعده غذایی، حتما در خانه کمی راه بروید این کار به درمان یبوست بسیار کمک می کند.
اگر تمام راه های بالا را انجام دادید ولی هنوز دچار یبوست هستید حتما به پطشک خود مراجعه کنید تا با کمک دارو  این مشکل حل شود. داروهای نرم کننده های مدفوع و یا دادن ملین، به از بین بردن یبوست در شما کمک می کند. در واقع این داروها، سبب تحریک بیشتر ریتم طبیعی روده خواهد شد.
توجه:
هر چند ورزش کردن یک راه خوب برای درمان یبوست در تمام افراد است، اما فعالیت کردن زیاد، بلافاصله پس از زایمان می تواند بسیار خطرناک باشد، چون بدن مادر پس از گذراندن تمام مراحل زایمان نیاز به استراحت اساسی دارد. به خاطر داشته باشید که استفاده از وسایل ورزشی سبک و راحت در کمک به بهبود تمام ارگان های داخلی بدن شما و بازگشت آن ها به عملکرد طبیعی خود، می تواند بسیار موثر باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند