دریاچه چورت - 5.0 out of 5 based on 1 vote

دریاچه چورت

اگر اهل گشت زنی در طبیعت هستید و همیشه به دنبال نقاط خوش آب و هوا می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به شمال ایران سر بزنید و از دریاچه زیبای چورت دیدن نمایید. مطمئنا تماشای طبیعت بی نظیر و سرشار از آرامش شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در ادامه شما را بیشتر با دریاچه چورت آشنا می‌کنیم.

دریاچه چورت

برای رفتن به این دریاچه باید  به سمت جاده ساری _ کیاسر حرکت کرده  و در این مسیر به دنبال روستای چورت بگردید. فاصله این روستا تا دریاچه حدود 10 کیلومتر می باشد. شما می توانید مدتی را در این روستا خوش بگذرانید و از تماشای مردم مهمانواز محلی و گوش دادن به لهجه شیرینشان لذت ببرید. پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به دریاچه از راهنمایی های محلی ها کمک بگیرید تا نزدیک ترین راه را به شما نشان دهند. با اینکه مسیر رسیدن به دریاچه کمی ناهموار و سخت می باشد ولی ارزشش را دارد. شما بعد از دیدن دریاچه تمام دشواری های مسیر را فراموش خواهید کرد. اگر خیال دارید چند ساعتی را در کنار دریاچه بمانید حتما تجهیزات کافی مثل چادر مسافرتی و پتو به همراه داشته باشید.

دریاچه چورت

در مسیر رسیدن به این دریاچه باید از میان درختان سر به فلک کشیده عبور کنید. در تمام مسیر شما بوی پونه، آویشن و درختان گردو را حس می‌کنید که فوق العاده است. بعد از رسیدن به دریاچه با محیطی رویایی و متفاوت روبرو می‌شوید. فضایی مه آلود، صدای پرندگان و حیوانات و درختان سر سبزی که اطراف دریاچه را محاصره کرده، شما را شگفت زده خواهد کرد. این دریاچه یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی این ناحیه به شمار می‌رود و هر سال گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند. در واقع به دلیل طبیعت شگفت انگیز و آرامش بخش هر چند ساعتی که در آنجا بمانید، حتما احساسی لذتبخش را تجربه می‌کنید.

دریاچه چورت

داستان ایجاد این دریاچه بسیار جالب می‎باشد و بر اثر یک حادثه طبیعی که اغلب آن را بلای طبیعی می دانیم به وجود آمده است. جالب است بدانید که در کنار این دریاچه، یک چشمه قرار دارد که به دلیل زلزله ایی که در سال 1318 رخ داد، مسیر عبور آب آن بسته شد و باعث شکل گیری این دریاچه رویایی گردید. داخل این دریاچه با حدود ۲/۵ هکتار، ماهی های متنوعی زندگی می‌کنند که می‌توانید به دلیل زلال بودن آب، آنها را مشاهده کنید. هم چنین امکان ماهی گیری در این دریاچه وجود دارد اما مکان امنی برای شنا کردن نیست.  

دریاچه چورت

بهترین زمان برای دیدن این دریاچه، فصل های بهار، ابتدای تابستان و پاییز می باشد. در فصل بهار طبیعت سر سبز، زیبایی بی نظیری به دریاچه می دهد. هر چه قدر به فصل گرما نزدیک می‌شویم، به دلیل بارش کم باران، سطح آب پایین می‌آید و می‌توانید باقی مانده درخت هایی را که در زمان های دور در این محل بوده اند را ببینید. یکی از بهترین فصل ها برای تماشای دریاچه، پاییز است. درختان رنگارنگ، حال و هوای متفاوتی را به دریاچه می‌بخشد. در واقع تماشای این دریاچه در هر فصلی شما را شگفت زده خواهد کرد. اگر به دنبال یک سفر هیجان انگیز و سرشار از آرامش هستید، از همین الان برای رفتن به دریاچه چورت برنامه ریزی نمایید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر