در انتخاب رژ لب چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

 

در انتخاب رژ لب چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

امروزه آرایش کردن صورت، چه در زنان و چه در مردان جزئی از زندگی روزمره شده است. البته این موضوع در مورد خانم ها بیشتر صادق است؛ اما به هر حال هستند آقایانی نیز هستند که به دلایل گوناگون ترجیح می دهند، از لوازم آرایشی استفاده کنند.
اما در میان همه لوازمی که برای آرایش صورت استفاده می شود، رژ لب جایگاه ویژه ای در میان خانم ها دارد و قطعا هر خانمی می داند که بسته به شرایط و نوع مکانی که در آن قرار می گیرد بایستی رژ لبی با رنگ مناسب آن فضا استفاده نماید.
استفاده از رژ لب تاثیر زیادی در نوع آرایش و زیبایی چهره دارد و نکات بسیاری در مورد انتخاب آن وجود دارد. بنابراین هر فردی بایستی روش انتخاب رژ لب مناسب را بداند. در ادامه نکاتی که برای انتخاب یک رژ لب مناسب وجود دارد، را بیان خواهیم نمود.

در انتخاب رژ لب چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

1- انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
شاید برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد که رژ لبی با رنگی خاص خریداری کرده اید؛ اما زمان استفاده از آن بر روی لب متوجه شده اید رنگ انتخاب شده با آن چه در کاتالوگ مشاهده نموده اید، کاملا متفاوت است و اصلا آن رنگی که مد نظر شما بوده است، نیست.
نکته ای که در اینجا وجود دارد آن است که رنگ واقعی رژلب با رنگ هایی که در کاتالوگ وجود دارد و حتی با رنگ درب آن تفاوت دارد. بنابراین برای پی بردن به رنگ واقعی رژلب بایستی رنگ آن را تست نمایید. برای این کار مقداری از رژ لب را بر روی پشت دست خود مالیده تا رنگ واقعی رژ مشخص گردد. حتی می توانید این کار را روی کاغذ هم انجام دهید و رنگ مورد نظر خود را پیدا کنید.
اگر به دنبال رنگی طبیعی برای رژ لب هستید، بایستی یک یا دو درجه رنگ انتخابی از رنگ طبیعی لب شما پر رنگ تر باشد و هرگز رنگی روشن تر از رنگ طبیعی لب خود انتخاب نکنید. این کار موجب می شود کل صورت بی روح و حتی بیمار به نظر برسد.
همچنین در صورت امکان رنگ رژ لب را بر روی لب خود (لب فاقد هر گونه رژ) تست نمایید. برای این کار رژ لب را بر روی لب پایین مالیده و با رنگ لب بالایی مقایسه نمایید.
در صورتی که می خواهید رنگ رژ لب خود را با لباس خود هماهنگ کنید، بهتر است در هنگام انتخاب رژ لب آن لباس را همراه خود داشته تا از ست بودن رنگ انتخابی خود مطمئن باشید.

در انتخاب رژ لب چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

2- در انتخاب رژ لب رنگ پوست خود را در نظر بگیرید
در هنگام انتخاب رنگ رژلب، بایستی رنگ پوست خود را نیز در نظر بگیرید، اگر دارای پوستی تیره می باشید، رژلب های قهوه ای و شرابی برای شما مناسب تر است. اما اگر دارای پوستی روشن و سفید هستید، رژلب های پوست پیازی و صورتی گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود.
3- انتخاب رژلب مناسب برای موهای رنگی
اگر می خواهید رنگ رژلب و رنگ موهایتان به هم نزدیک باشد، در انتخاب رنگ رژ لب بسیار دقت نمایید. در این مورد، انتخاب رنگی حداقل دو درجه روشن تر از رنگ مو، بهترین گزینه برای شما می باشد.
4- رژلب مات یا براق، کدام یک مناسب تر است؟
انتخاب نوع رژ لب نیز بسته به مدل و فرم لب های مختلف، متفاوت است. اگر لب های باریک دارید بهتر است از رژلب های مات استفاده کنید و با استفاده از آن به لب های خود حجم دهید تا بیشتر جلوه کنند و باریکی آن کمتر به چشم آید. اما اگر لب های بزرگ و برجسته ای دارید رژلب های براق گزینه مناسب تری برای شما است.
5- رنگ های مناسب رژلب برای هر فصل
هر چند می توان از هر رنگ دلخواهی برای رژ لب در فصول مختلف استفاده کرد؛ اما بهتر است رنگ رژلب خود را با تغییر فصل تغییر دهیم. بنابراین با توجه به نکات دیگری که در بالا ذکر شد، بهتر است، در فصل بهار رژ لب به رنگ های کالباسی و گلبهی، در فصل تابستان رنگ های آلبالویی و صورتی، در فصل پاییز رژلب های نارنجی و مسی و در فصل زمستان رژلب های بنفش و شرابی انتخاب گردد.6- استفاده از مداد لب مناسب
هیچ قانون خاصی در مورد زمان استفاده از مداد لب وجود ندارد. شما می توانید بسته به سلیقه خود مداد لب را قبل یا بعد از رژ زدن استفاده نمایید.
تنها چند نکته ساده برای استفاده از مداد لب وجود دارد که عبارتند از:
- اگر از رژ لبی با رنگ طبیعی استفاده می کنید، مداد لب انتخابی بایستی دقیقا همرنگ رنگ لب بدون آرایش انتخاب گردد. استفاده از مداد لب تیره تر موجب می شود آرایش شما غیر طبیعی به نظر برسد.
- برای هر رنگ رژ، دو مداد لب یکی با رنگ یک درجه روشن تر و دیگری با رنگی یک درجه تیره تر، خریداری نمایید. چرا که بهتر است، خط لب در لب بالایی کمرنگ تر از لب پایینی کشیده شود.
- برای برجسته به نظر رسیدن لب، می توان قبل از رژ زدن، تمام سطح لب ها را با مداد لب همرنگ با رز انتخابی رنگ نمایید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر