در این شهرها مردن جرم است!

برخی قوانینی که در شهرهای مختلف دنیا وضع شده اند کمی عجیب به نظر می رسند. مثلا خوردن بعضی خوراکی ها یا استفاده از برخی نام ها در تعدادی از شهرها ممنوع است. اما عجیب تر اینکه در شهرهایی مردن هم ممنوع است. در ادامه شهرهایی که نباید در آنها مُرد را به شما معرفی می کنیم.


در این شهرها مردن جرم است!

1-شهر میاهیما در جزیره ایتسوکوشیمای ژاپن
مرگ اتفاقی است که هیچ کس از وقوع آن اطلاع ندارد و کاملا ناگهانی رخ می دهد. ولی در شهر "میاهیما" قانونی را علیه مرگ وضع کرده اند. میاهیما را خیلی ها به عنوان شهری مقدس می شناسند. شهری که به دلیل داشتن تالارها و مکان های دیدینی زیادی که دارد، سالانه گردشگران زیادی به آنجا سفر می کنند. تا اواخر قرن نوزدهم میلادی مرگ و به ‌دنیا آمدن فرزند در این شهر ممنوع اعلام شد. ساکنان جزیره هم مجبور بودند در هنگام کهنسالی و یا در هنگام زایمان از شهر خارج شوند و به جزیره های اطراف بروند.


در این شهرها مردن جرم است!

2-لانگ یرباین در نروژ
در یکی از شهرهای شمالی کشو نروژ نیز مردن ممنوع شده است! به دلیل دمای بسیار پایینی که در این شهر وجود دارد و انجماد و عدم تجزیه اجساد، از سال 1950 میلادی مرگ در این شهر ممنوع است. افرادی که در آستانه مرگ هستند باید از این شهر بیرون بروند!


در این شهرها مردن جرم است!

3-لانخارون در اسپانیا
دیگر شهر اروپایی که مردن ممنوع اعلام شده، شهر لانخازون است. در سال 1999 میلادی شهردار این شهر به نام "خوزه روبیو " مرگ را غیرقانونی اعلام کرد. قانون به این دلیل وضع شد که قبرستان شهر بیش از حد شلوغ شده بود. این منطقه حدود 4000 ساکن داشت که باید تا خرید زمین و تامین قبرستان جدید زنده می ماندند. از مردم شهر نیز خواسته شده بود تا تلاش بیشتری برای سلامت جسمی خود داشته باشند تا نمیرند.

4-سقپوقانکس در فرانسه
در سال 2008 میلادی، شهردار منطقه مردم را از مردن منع کرده بود. آنها تنها در شرایطی می توانستند بمیرند که از قبل مکانی را در قبرستان شلوغ شهر خریداری کرده باشند. کسانی که از این قانون پیروی نمی کردند باید مجازات می شدند.


در این شهرها مردن جرم است!

5-سلیا در ایتالیا
مردم روستای قرون وسطایی سلیا در سال 2015 نباید می مردند! در این منطقه به مردم هشدار داده شده بود که مراقب سلامتی خود باشند تا جمعیت آنها رو به کاهش نرود. ایتالیا مردم را از بیمار شدن منع کرد تا به این شکل بتواند جمعیت کهنسال و رو ‌به‌ کاهش روستا را نجات دهد. شهردار منطقه به نام "دیوید زیچینلا" بیمار شدن را ممنوع اعلام کرد. این روستا در سال 1960 میلادی، 1300 سکنه داشت که در سال 2015 میلادی، به 537 سکنه رسیده بود که حدود 60 درصد بالای 65 سال بودند.
6-شهر بیرتیبا در برزیل
قرستان شهر بیرتیبا در سال 2005 میلادی، با عبور از ظرفیت خود که 50 هزار تن بود، دیگر گنجایش پذیرش اجساد مردگان را نداشت. تا جایی که مردم از قبرهای اشتراکی استفاده می کردند. "روبرتو پریرا"، شهردار منطقه اظهار کرده بود قوانین فدرال مانع تاسیس قبرستان جدید است. چون افزایش مساحت قبرستان، از زمین های کشاورزی عبور می کرد. در این مورد اما مجازاتی برای افراد وجود نداشت.


در این شهرها مردن جرم است!

7-شهر کونیو در فرانسه
در شهر کونیو واقع در جنوب غربی فرانسه به دلیل عدم دریافت مجوز افزایش مساحت قبرستان، مردن ممنوع شده بود. این قانون در سال 2007 میلادی اجرایی شد تا اینکه شهردار توانست مجوز تاسیس قبرستان جدید را بگیرد.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل هالیدی این استانبول

هتل هالیدی این ریزورت مالزی

هتل هیلتون گاردن این ساکت هند

کانتری این اند سوئیتز بای کارلسن، ساهیباباد هند

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر