ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در مواجه با حمله عصبی چه کنیم؟

در مواجه با حمله عصبی چه کنیم؟
با روش های مختلف می تواند حمله عصبی را کنترل کرد. از دارو گرفته تا حمایت های روانی و توصیه های تغذیه ایی و روش زندگی سالم
- آرامش خود را حفظ کنید
- فضای کافی و خصوصی را برای فرد فراهم کنید.
- او را به جای آرام منتقل کنید.
- به او یادآوری کنید که حمله عصبی بزودی رفع می شود.
- به آنها کمک کنید تا بتواند نفس خود را کنترل کنند.
- از آنها سوال نپرسید و جملات منفی و نگران کننده به کار نبرید.
- اگر در حال رانندگی بودید و احساس حمله به شما دست داد، بلافاصله کنار بزنید. این روزها رانندگی تنها بر عصبانیت شما می‌افزاید.
- هرگز به کسی نگویید که آرام باشد یا چیزی برای نگرانی نیست.
- در کنار آنها بمانید اگر دوست داشتند که تنها باشند، مطمئن باشید در جایی هستند که قابل دیدن اند.
- حمله عصبی می تواند ترسناک باشد به ویژه وقتی بار اول رخ می دهد. علایم آن شبیه نشانه های افرادی با مشکلات تنفسی است.
- اگر داروهای ضد اضطراب مصرف می‌کنید، حتما همیشه آنها را در دسترس خود داشته باشید. دسترسی آسان به داروها به شما کمک می‌کند که راحت تر به آرامش برسید.

در مواجه با حمله عصبی چه کنیم؟
- اگر شنیدن اخبار شما را نگران می‌کند، آن را دنبال نکنید. تا جایی که می‌توانید از هرچیزی که باعث اضطراب و نگرانی شما می‌شود، اجتناب کنید.

- گاهی برای تخلیه انرژی عصبی تنها کافی است که کمی بدوید. دویدن می‌تواند از بسیاری ورزش‌های سنگین موثرتر عمل کند هم چنین انجام ورزش هایی مثل یوگا، پیلاتس باعث می شود نه تنها اثرات حملات قبلی را از بین ببرید، بلکه از حملات عصبی بعدی هم جلوگیری کنید.
- اگر اصرار دارید که در فضای خانه باشید حداقل پنجره را باز کنید. ناتوانی در نفس کشیدن می‌تواند موجب وحشت‌زدگی شود و نشستن در یک فضای بسته به شما کمک نمی‌کند.
- شاید خوابیدن زمانی که دچار حمله عصبی شده اید، سخت به نظر بیاید اما اضطراب امری طاقت فرساست. پس خوابیدن حتی به مدت ۲۰ دقیقه نیز می‌تواند به شما کمک کند و نگرانی شما را کاهش دهد.

 - با آب گرم حمام کنید. احساس تمیزی، می‌تواند اضطراب را از شما دور کند، همچنین گرمای حمام احساس امنیت می‌دهد. خوردن غذای گرم مثل سوپ گرم را نیز تجربه کنید.
- استفاده از روش هایی مثل گوش دادن به موسیقی آرامش بخش، تلاش برای فکر نکردن روش خوبی برای مدیریت حملات عصبی و اضطراب است.
علایم:

در مواجه با حمله عصبی چه کنیم؟
- تپش قلب، عرق کردن، احساس تنگی نفس و فشردگی در قفسه سینه، لرزش، احساس از دست‌دادن تعادل یا گیجی
- سندروم روده تحریک پذیر، یبوست یا اسهال از دیگر اثرات جانبی حمله های عصبی است. به دلیل ارتباط مستقیم اعصاب سیستم گوارشی با مغز، و بافت های مشابهی که دارند حملات عصبی در واقع بر روی محور مغز- دستگاه گوارش روی می دهد. آن چه بر روی مغز تاثیر می گذارد بر روی دستگاه گوارش هم تاثیر می گذارد و برعکس.
در صورت بروز شرایط زیر با مراکز درمانی تماس بگیرید:
 - اگر حمله عصبی بیشتر از 20-5 دقیقه زمان نرمال و طبیعی طول بکشد.
- اگر حمله عصبی به صورت قابل توجهی بد باشد.
- حمله عصبی بر روی زندگی فرد اثر می گذارد و مانع از کار و فعالیت اجتماعی آنها می شود.
- اگر مضنون به حمله با سکته قلبی هستید با اورژانس تماس بگیرید.
حمله عصبی

در مواجه با حمله عصبی چه کنیم؟
این حملات می توانند به صورت اتفاقی رخ بدهند و یا همچنین ممکن است یک اتفاق ناگوار به عنوان محرک باعث بروز این حملات شود. در این گونه حملات فرد خیلی سریع به اوج تنش و بی قراری می رسد و همچنین این حملات با کمک پزشکی و یا بدون کمک، درمان می شوند.
درمان دارویی حمله ی عصبی
به طور کلی حمله های عصبی به وسیله تکنیک های ریلکسیشن درمان می شوند و نیازی به دارو ندارند. متخصص  معمولا آسپرین و داروه های فشار خون را برای این حمله ها تجویز می کند و همچنین داروهایی مانند دیازپام و لوزپام.
در هر صورت تشخیص حمله ی عصبی بسیار مهم است که پزشک قبل از  تجویز دارو، مطمئن شود که فرد مشکل دیگری از جمله مشکل قلبی و یا سایر مشکلات روحی دیگر مانند افسردگی و استرس نداشته باشد.
نکته:

در مواجه با حمله عصبی چه کنیم؟
اضطراب حق طبیعی شماست. همه ما در موقعیت هایی قرار می‌گیریم که به شدت استرس‌زا هستند اما اگر سعی کنیم که آن را کنترل کنیم و به خود یادآوری کنیم که به زودی همه چیز بهتر خواهد شد، همینطور هم می‌شود.

نکته قابل توجه این است که بيمار و همراهانش باید اطمینان داشته باشند که حمله عصبی يك بيماری شناخته شده است و منشأ جسمانی ندارد بلکه منشأ آن ذهنی و روانی بوده و باعث مرگ نخواهد شد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد