ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دزدان دریایی گنج های خود را کجا دفن کرده اند؟!

از افسانه های دور، از فیلم های تلویزیونی، و از کتاب های مختلف شاید شنیده باشید که دزدان دریایی گنج هایی را در مکان های خاصی دفن و پنهان کرده اند. اما باید بدانید که اینها همگی افسانه هایی قدیمی هستند. باستان شناسان معتقدند که دزدان دریایی همه ی ثروتشان را برای عیاشی و خوش گذرانی خرج می کردند. به خاک سپردن گنج های دزدان دریایی از کتاب های رمانی چون "جزیره گنج" نوشته" رابرت لوئیس استیونسون" الهام گرفته شده است.


دزدان دریایی گنج های خود را کجا دفن کرده اند؟!

نا گفته نماند که اولین دزدان دریایی گاهی اوقات گنج هایشان را مدفون می کردند تا محفوظ بماند. مثلا فرنانسیس دراک که در سال 1573 میلادی به یک کشتی اسپانیایی حمله کرده بود، چندین تن طلا و نقره بدست آورد آنها را در سواحل پاناما مدفون کرد. همچنین تعدادی نگهبان هم برای گنج گذاشته بود. اما مدت زیادی طول نکشید که آنها را از زیر خاک بیرون کشید.


دزدان دریایی گنج های خود را کجا دفن کرده اند؟!

کاپیتان ویلیام کید نیز یکی دیگر از دزدان دریایی معروف است که سکه ها و جواهرات زیادی را زیر خاک پنهان کرده بود. او گنج خود را پنهان کرده بود که از زیر بار اتهام فرار کند و پس از مدتی به سراغ کنج برود. اما پلیس او را به لندن فرستاد تا اعدام شود. سپس گنج های دفن شده او را هم پیدا و مصادره نمود.


دزدان دریایی گنج های خود را کجا دفن کرده اند؟!

دزدان دریایی فقط طلا و نقره نمی دزدیدند، آنها بیشتر سراغ لوازم ضروری مثل شکر، چوب و لباس می رفتند. همچنین نوشیدنی های غیر مجاز و هرچیزی که مربوط به عیاشی و خوش گذرانی بود را سرقت می کردند. به همین دلیل بیشتر چیزهایی که می دزدیدند ارزش دفن کردن نداشت. و آنها هر چیزی هم که می دزدیدند بلافاصله استفاده می کردند.


دزدان دریایی گنج های خود را کجا دفن کرده اند؟!

برخی از تاریخ دانان هم معتقدند که دزدان دریایی معروف به برده داری بودند. کشتی های تجاری از برده ها برای کار در کشتی استفاده می کردند و پس از رسیدن به مقصد آنها را می فروختند. دزدان دریایی هم برده ها را دزدیده و از آنها بعنوان کارگز استفاده نموده و بعد هم آنها را می فروختند.

 

دزدان دریایی گنج های خود را کجا دفن کرده اند؟!

امروزه مردم دنیا کاملا به این موضوع واقف هستند که زیر سواحل دنیا واقعا گنجی وجود ندارد که اگر غیر این بود باید چاله های زیادی را در سواحل دنیا می دیدیم. هر چند هنوز هم تعداد کمی از افراد به دنبال این گنج های پنهانی هستند.


دزدان دریایی گنج های خود را کجا دفن کرده اند؟!

با همه این حرف ها، اما هنوز هم دزدان درایی در دریاها هستند. سالانه اخبار مختلفی از حمله دزدان دریایی به کشتی های نفتکش و تجاری گزارش می شود. دزدان دریایی که از سال 2009 دوباره به دریاها برگشته اند، کار خود را از سواحل آفریقا شروع کردند و علاوه بر دزدی، دست به آدم ربایی هم می زنند. با اینکه اکثر تبادلات قاره آفریقا بصورت دریایی انجام می شود و گزینه مناسب تری برای دزدان است، اما قاره آسیا رکورد دار گزارش دزدی در دریاها در سال 2016 است.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

کلیسای جامع نیروی دریایی کرونشتات روسیه

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد