دلایل تعریق در شب

به گفته محققان قدیمی عرق کردن می تواند یکی از راههایی باشد که باعث می شود تا سموم از بدن خارج شود و آن را در حالت متعادلی از مواد مغذی و غیر مفید نگه دارد. زیرا به گفته آنها مقدار بسیار زیادی از مواد عرق از اوره و کربنیک بوده که برای بدن غیر ضروری هستند.
همچنین عرق کردن می تواند درجه حرارت بدن را تنظیم کرده و بدن را در حالت خنکی قرار دهد.و رطوبت پوست نیزاز طریق تعریق تامین می گردد. که می تواند در حفظ سلامتی بدن کمک شایانی کند.

 

دلایل تعریق در شب
عرق کردن در دمای هوای بالا به خصوص در فصول سال مانند تابستان امری طبیعی است. اما گاهی عرق کردن در شب می تواند نشانه های یک بیماری را به ما هشدار دهد. زمانی که بدون هیچ عامل و دلیلی عرق می کنیم باید به پزشک مراجعه کرده و آن را جدی بگیریم.

 

دلایل تعریق در شب
دلایلی که می تواند به همراه آن تعریق شبانه ر به دنبال داشته باشد:
ممکن است عامل عرق کردن در شب به خصوص زنان میانسال بیماریهای قلبی و عروقی باشد. زنان چاق و خانم های که بیماری دیابت دارند بیشتر در معرض این گونه بیماریها بوده و بیشتر از سایرین به ویژه در شب عرق می کنند.
افرادی که دچار بیماری عفونی هستند نیز دارای تعریق شبانه خواهند شد. که ممکن است به مدت چند روز و یا چند هفته ادامه داشته باشد. زیرا بدن در حال مبارزه با عفونت بیماری بوده و در نتیجه حرارت بدن یا تب ایجاد شده و به دنبال آن فرد عرق می کند.

 

دلایل تعریق در شب
اگر فرد دچار بیماری تیروئید پرکار باشد. احتمال اینکه در شب عرق کند بسیار زیاد است. البته بر اساس تحقیقات انجام گرفته توسط محققان که کم کاری تیروئید هم می تواند باعث تعریق شبانه گردد. ولی نسبت آن به پر کاری تیروئید کمتر است. بنابراین هر چیزی که باعث شود تا ترشح هورمون آدرنالین در خون دچار اشکال گردد. فرد دچار تعریق شبانه می شود.

 

دلایل تعریق در شب
چنانچه سیستم ایمنی بدن دچار اختلال گردد. به اشتباه موارد خوش خیمرا به عنوان یک عامل خطر زا در نظر می گیرد. و به آن حمله می کند. که باعث بروز و ایجاد بیماریها در بدن از جمله قند خون و بیماری عفونی و غیره می شود. که یکی از علایم آن عرق کردن بدن در شب می باشد.
انواع مختلفی از سرطان نیز باعث ایجاد تعریق در شب می شوند. همچنین اگر این تعریق همراه با کاهش وزن، خستگی و یا بزرگ شدن غدد لنفاوی باشد، پزشک با بزرگ شدن لنفوم این مورد را در بدن تشخیص می دهد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر