دلایل تغییر رنگ دندان‌های شیری کودکان

دلایل تغییر رنگ دندان‌های شیری کودکان
تغییر رنگ دندان های شیری بچه ها دلایل مختلفی دارد. مهم‌ترین این موارد عبارتند از:
 مبتلا شدن نوزادان به برخی بیماری ها:
زمانی که کودک در زمان دندان در آوردن به بیماری های مختلف از جمله سندرم داون و سیفلیس مبتلا شده و یا دچار تب بالا می شود یا به دلیل داشتن تغذیه نادرست و یا وجود هر نوع عفونت، باعث ایجاد تغییر در رنگ دندان‌های شیری او می شود.
وجود عدم تعادل در مینای دندان‌های شیری کودکان:
زمانی که مادری در دوران بارداری و یا دوران شیردهی خود به دلایل خاص پزشکی داروی تتراسایکلین مصرف می‌کند و یا این دارو به خود نوزاد تجویز می‌شود، این کار می‌تواند منجر به بروز هیپوپلازی در بدن نوزادان شود. این بیماری  مینای دندان را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود که مینای دندان‌های آن‌ها  از حالت تعادل خارج شده و سبب تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود.
پایین بودن کیفیت مینای دندان‌های برخی از کودکان:

دلایل تغییر رنگ دندان‌های شیری کودکان
مینای دندان برخی از کودکان ممکن است کیفیت خوبی نداشته باشد، در این صورت مصرف بیش از حد آب مرکبات و یا به علت بروز عوامل مختلف مانند دلایل ژنتیکی، باعث ایجاد پلاک‌ها بر روی دندان‌های شیری نوزادان می شود.
به وجود آمدن تغییر رنگ در مینای دندان‌های کودکان:
گاهی به دلیل نقص در هنگام تولد نوزادان، رنگ مینای دندان کودکان تغییر کرده و یا  نازک‌تر می شود.
نرم شدن عاج و مینای دندان‌های کودکان بر اثر کمبود ویتامین:
 به دلیل کمبود ویتامین د در هنگام دندان آوردن، رنگ مینای دندان تغییر می کند. همچنین، پزشكان متخصص اطفال ادعا می‌كنند كه کمبود ویتامین د در نوزادان می‌تواند عاج دندان‌های آن‌ها را هم نرم و سست کند. در واقع این حالت به بیماری هیپوپلازی مینا و عاج دندان شناخته می شود. هم چنین تغییر رنگ دندان‌های کودکان می‌تواند به علت وجود سرب در مواد غذایی روزانه آن‌ها رخ دهد.
کمبود ویتامین آ چه بلایی سر کودک می آورد؟

دلایل تغییر رنگ دندان‌های شیری کودکان
مبتلا شدن نوزادان به بیماری زردی در زمان تولد:
بیشتر کودکانی که بلافاصله بعد از تولد به بیماری زردی مبتلا می‌شوند، دارای دندان‌های شیری به رنگ سبز خواهند بود.
مصرف بیش از حد فلوراید در کودکان:
برای درست کردن شیر خشک ممکن است از آبی استفاده کنید که دارای فلوراید بیش از حدی باشد. در این حالت احتمال تغییر رنگ دندان‌ها، در بدن کودک در حال رشد شما افزایش می یاید؛ که به عنوان یک بیماری جدی به نام فلویوروزیس مینای دندان نامیده می‌شود. هم چنین اگر دندان کودک شما در معرض نور سفید قرار گیرد، رگه‌هایی بر روی دندان او مشاهده خواهد شد.
آسیب رسیدن به دندان و یا لثه کودکان در دوران نوزادی:
آسیب رسیدن به دندان و یا لثه کودکان در دوران نوزادی می‌تواند باعث تغییر رنگ دندان‌های شیری آن‌ها در آینده شود. پزشكان متخصص اطفال ادعا می‌كنند كه آسیب رسیدن به دندان و یا لثه کودکان در دوران نوزادی  ممکن است دندان‌های آن‌ها را به رنگ ارغوانی، صورتی و یا به رنگی مایل به خاکستری تغییر دهد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریاچه قرمز رنگ تایلند

رنگ جادویی

چرا رنگ دو چشم گاهی باهم تفاوت دارند

طرز تهیه ی کوکوی مرغ دو رنگ

خطرات استفاده از کامپیوتر برای کودکان

علایم و دلایل آلرژی شیر

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد