دلایل درست کار نکردن کبد

کبد به بیش از 500 وظیفه در بدن به عهده دارد که در این مطلب به بخشی از مهمترین آنها اشاره می کنیم. از جمله اینکه، بیش از یک لیتر خون در ساعت از کبد فیلتر می شود، تا مواد مغذی جذب شده و مواد غیر ضروری از بدن دفع گردد. همچنین تجزیه و تحلیل و تبدیل مواد شیمیایی و سمی به مواد مفید و غیر سمی از بدن ، جزو کارهای کبد به شمار می رود.

 

دلایل درست کار نکردن کبد
کبد مهمترین عضو در بدن است که علاوه بر موارد بالا مواد غیر مفید را پیش از آنکه وارد جریان خون شود، از بدن خارج می کند. و دیگر اینکه کبد در حفظ تعادل هورمون های بدن نقش حیاتی را ایفا می کند. از جمله هورمونهای انسولین و آدرنالین که د رخون برای تنظیم قند و چربی خون است.
کارهای دیگر کبد که از مهمترین آنها محسوب می شود. نقشی در متابولیسم بدن دارد. و کبد منبع دخیره کربوهیدراتها، چربیها، و پروتئینها می باشد. و دیگر آنکه گلوکز را به گلیکوژن تبدیل و در خود ذخیره می کند. و در صورت نیاز مجدد به گلوکز تبدیل، و وارد جریان خون می گرداند.
همچنین کبد منابع ذخیره ویتامینها و عناصر معدنی است. در واقع کبد یک کارخانه بیوشیمیایی است که آلبومین ها، گلوکوژن خون، ساخت گلوکز از اسیدهای آمینه، سنتز موارد انعقاد خون، سنتز فسفولیپیدها وو لیپوپیدها، گلوبین، سنتز ساخت فاکتورهای سیستم ایمنی بدن از جمله وظایف کبد می باشد.

 

دلایل درست کار نکردن کبد
دلایلی که نشان می دهد کبد به درستی کار نمی کند:
عدم تحمل غذاهای چرب و ادویه دار
افزایش وزن
سو هاضمه
ضایعات پوستی
تورم و درد شدید و حاد شکمی
سیستم ایمنی ضعیف
خستگی مزمن
ادرار تیره
عدم ایست پاها
مدفوع آ؛شته به خون یا قیر مانند یا مدفوع کمرنگ
خارش طولانی مدت پوست
سردرد های تکرار شونده
یبوست مزمن
طعم فلزی دهان
اختلالات روده ای سینوز و آلرژیک
پیری زودرس
خونریزی و یا کبود شدن سریع پوست
بی اشتهایی، تهوع و علایم شبیه آنفلوآنزا

 

دلایل درست کار نکردن کبد
کبد از مقاومت و قدرت بازسازی بالایی برخوردار است. و می تواند خودش را احیا کند. حتی اگر 80 درصد سلولهای خود را از دست دهد. دوباره می تواند آنها را احیا کند. در شخصی که عمل پیوند کبد انجام می دهد. شخص پیوند دهنده و شخص دهنده هر دو می توانند دوباره با کبد سالم زندگی کنند. اما همیشه کبد زنده نمی ماند. مواد سمی، الکل، دخانیت، برخی داروها و ویروسهای هپاتیت A و B می توانند کبد را به طور کل از بین ببرند.

 

دلایل درست کار نکردن کبد

دلایل درست کار نکردن کبد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل درست ریجنسی مالزی

سوار کار برنز سن پترزبورگ روسیه

سندروم کار با کامپیوتر چیست؟

با خشکی چشم بعد از عمل لیزیک چه کار کنیم

ایده هایی برای کسب و کار در منزل برای افرادی که به سفر علاقه

ایده های کسب و کار در سفر

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر