دلایل ریزش و نازک شدن مو در خانم ها:

یکی از عارضه هایی که اکثر خانم ها از آن شکایت دارند ریزش مو و نازک شدن قطر موهایشان است که در این مطلب سعی داریم تا به شما علت هایی که باعث نازک شدن و ریزش مو در خانم ها می شودد را بازگو کنیم، تا با کشف آنها بتوانید از ریزش موی خود جلوگیری و پیشگیری کنید.

دلایل ریزش و نازک شدن مو در خانم ها

•کم خونی و فقر آهن یکی از مهمترین دلایل ریزش مو در خانم هاست که این کمبود آهن سبب می شود تارهای مو سست شده و به همراه این سست شدن، مو ها نیز نازک شوند و ریزش مو اتفاق بیفتد. برای حل این مشکل حتما باید به پزشک مراجعه کرد.
•بعضی از بیماریها نظیر دیابت نیز می تواند عامل اصلی ریزش مو باشند. دیابت نیز به مانند کم خونی می تواند ریشه مو را نازک کرده و حتی گاهی باعث ایجاد قارچ در این افراد شود. همچنین نغوظ و شیمی درمانی و مصرف بعضی از داروها نیز می تواند سبب ریزش و نازک شدن مو در خانم ها باشد.

دلایل ریزش و نازک شدن مو در خانم ها
•به دلیل کاهش هورمون استروژن در دوران بارداری خانم ها و همینطور تغییر تنظیمات هورمونی در این دوران ریزش مو درخانم ها اتفاق می افتد که می تواند یک دلیل کاملا طبیعی برای ریزش و نازک شدن مو در آنها محسوب شود.

•استرس و اضطراب و همچنین شوک های روانی و غم از دست دادن یکی از عزیزان یکی از دلایل دیگر ریزش مو و نازک شدن آن در خانم ها است. زیرا که خانم ها به دلیل روحیه ای که دارند نسبت به این گونه موارد و همچنین شکست های عاطفی حساستر هستند و در نتیجه واکنش های سریعی  از خود نشان می دهند،  که یکی از عوارض آن ریزش مو در خانم ها می باشد.

دلایل ریزش و نازک شدن مو در خانم ها

•دلیل دیگری که باعث ریزش مو در خانم ها است، رژیم غذایی نامناسب می باشد. اگر به دلایلی تغذیه نادرست باشد، بدن دچار فقر مواد مغذی می شود، و برای اینکه بتواند مواد مغذی  که شامل  تمام ویتامین وعناصر معدنی هستند را جبران کند، عناصر دریافت شده را به قسمت هایی  از بدن که دچار کمبود هستند می رساند، تا بدین طریق کمبود خود را تامین نماید. در نتیجه مواد به اندازه کافی به موها نمی رسند، و مو دچار ریزش می گردد.

دلایل ریزش و نازک شدن مو در خانم ها
•انواع دستگاههایی که برای مرتب کردن مو به کار می روند،  نظیر اتوی مو، سشوار و یا غیره که بیشتر خانم ها با آن سروکار دارند و از آن استفاده می کنند، نیز سبب ریزش مو شده و چنانچه در دراز مدت ادامه یابد حتی ریشه مو را سوزانده و به مرور موها نازک شده و از بین می روند. برای رفع عارضه ریزش مو استفاده از این وسایل را، جز در موارد ضروری به حداقل برسانید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

صفحه پکیج ها

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر