ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

چگونه لباس بپوشیم تا جذاب تر دیده شویم؟

انتخاب لباس یکی از مهمترین چیزهایی است که یک فرد را در نظر دیگران خوب و جذاب جلوه می دهد. بنابراین سبک پوشش هر فردی تاثیر به سزایی در ذهنیت طرف مقابل می گذارد. بنابراین بهتر است در انتخاب لباس خود دقت و ظرافت لازم را به خرج دهید.
اگر چنانچه به بوتیک و یا فروشگاه لباس رفته اید و نمی دانید چه لباسی را انتخاب کنید تا شما را جذاب تر نشان دهد بد نیست ادامه این مقاله را تا آخر بخوانید.

چگونه لباس بپوشیم تا جذاب تر دیده شویم؟

انتخاب مدل لباس با توجه به تیپ ظاهری تان:

اینطور نیست که لباسی که فردی می پوشد و در آن جذاب به نظر می رسد برای شما نیز مناسب بوده و شما در آن بدرخشید بلکه باید با توجه به سلیقه و ظرافتی که در انتخاب لباس دارید، آن نیز به سایز بدنتان و ظاهرتان نیز بیاید.

در درجه اول شما باید نگاه کنید که ظاهر شما چگونه است؟ اگر آقا و یا خانم هستید و چنانچه چاق و یا لاغر می باشید و یا چه رنگ پوستی دارید، همه این موارد در اینکه شما با انتخاب لباس چگونه به نظر بیایید تاثیر می گذارد. به عنوان مثال اگر شما خانم بوده چاق و کوتاه قد و سفید پوست هستید، بهتر آن است که از لباس های کمر دار و با پارچه های کمی سفت استفاده کنید. همینطور شلوارهای کوتاه باعث می شود تا بلند تر دیده شوید و استفاده از رنگهای تیره نیز کمک می کند تا جذاب تر به نظر بیایید.

چگونه لباس بپوشیم تا جذاب تر دیده شویم؟

انتخاب لباس در سبک زندگی نیز تاثیر به سزایی می گذارد به طوریکه  پوشیدن لباس های رسمی و یقه دار هر فردی را در نظر دیگران جدی و با شخصیت نشان می دهد. همینطور در مردان پوشیدن لباس به همراه کراوات برای هر چه جدی تر شدن مذاکرات در جلسات ادرای و یا کاری آنها را مصمم تر نشان می دهد.

قوانینی برای لباس پوشیدن که شما را جذاب تر نشان می دهند:

بعضی از قوانین کلی در لباس پوشیدن وجود دارند که به شما کمک می کند تا بهتر لباس بپوشید و دیگر اینکه در نظر دیگران جذابتر به نظر برسید. در زیر به تعداد مهمی از آنها اشاره می کنیم.

چگونه لباس بپوشیم تا جذاب تر دیده شویم؟
چنانچه آقا هستید و می خواهید پیراهنی اسپرت بدون کت بر تن کنید، اگر بخواهید که لباس زیر شلوار باشد برای جذاب به نظر آمدن بهتر است که از کمر بند استفاده کنید.  آقایانی که چاق و کوتاه قد هستند می توانند برای بهتر به نظر آمدن از کمربند پهن برای  آن بهره ببرند، و نیز کمربندی را که می بندید باید با رنگ کفش هایتان ست باشد.

همچنین خانم های جذاب معمولا به همراه جین از لباس نیم کوتاه استفاده نمی کنند، بلکه برای بهتر دیده شدن لازم است به همراه شلوار جین از یک لباس معمولی استفاده کنید.

چگونه لباس بپوشیم تا جذاب تر دیده شویم؟

آقایانی که علاقه مند به بستن کراوات هستید برای جذابیت بیشتر از کراوات هایی استفاده کنید که تا روی کمر بند می افتد اینگونه تیپ شما زیباتر به نظر می اید و در نظر بقیه بسیار خوش لباس به چشم می آیید.

خانم ها هیچ گاه دو طرح پیراهن کوتاه با یقه باز را نپوشید زیرا  این مدل از جذابیت شما می کاهد. و همواره بهتر است از جواهر آلات ست شده استفاده کنید. و یا یک یا دو نوع زیور آلات به گوشه و یا گردن خود آویزان نمایید.

برای لباس های طرح دار بهتر است که طرح ها نیز همرنگ باشد، به عنوان مثال نمی توان دامنی گل دار انتخاب کرد ولی بلوز رنگ قرمز راه راه باشد اینگونه  لباس پوشیدن جذابیت شما را کم می کند.

چگونه لباس بپوشیم تا جذاب تر دیده شویم؟

جوراب باید به قدری بلند باشد که به هنگام نشستتن برهنگی پا دیده نشود، و فاصله گردن تا اولین دکمه که باز است بیشتر از ده سانتیمتر نباید فاصله داشته باشد.

برای رفتن به مکانهای عمومی نیاز است که با لباس های رسمی بروید و پوشیدن لباس های معمولی نه تنها زیبا نسیت بلکه از جذابیت شما نیز می کاهد.

کلیک ها: 2
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ترفندهاي تشخيص ساعت اصل و تقلبي از يکديگر


ترفندهای تشخیص ساعت اصل و تقلبی از یکدیگر

بسياري از ما براي خريد ساعت هزينه و زمان زيادي صرف مي کنيم و بنابراين انتظار داريم کيفيت محصول خريداري شده در حد بالايي باشد. اما متاسفانه به دلايل گوناگون افراد سودجوي بسياري، از ناآگاهي مشتريان سوءاستفاده کرده و در قالب برندهاي معروف محصولات تقلبي را وارد بازار مي کنند.

خوشبختانه روش هاي ساده اي وجود دارد که شما مي توانيد با آگاهي از آنها، تفاوت يک ساعت اصل را از نمونه تقلبي آن متوجه شويد. در ادامه اين روش ها را بيان مي کنيم.

1- برندهاي معروف را بشناسيد

بسياري از ما برندهاي معروف سازنده ساعت را مي شناسيم. همانطور که مي دانيد هر يک از اين برندها، علامت، آرم يا نوشته مخصوص به خود دارد که در توليد محصولات خود آن را در صفحه ساعت و بند آن حک مي کنند و به اين ترتيب به راحتي مي توان يک ساعت اصل را از يک مورد تقلبي مشخص کرد.

با يک جستجوي ساده در گوگل مي توانيد، علامت مشخصه هر يک از سازندگان معروف ساعت را بيابيد و ديگر دچار اشتباه نشويد.

2- قيمت

اگر در هنگام خريد ساعت مچي از يک برند معروف، فروشنده تخفيف زيادي به شما مي دهد، حتما يک جاي کار مي لنگد.

ساعت هاي مچي اصل قيمت هاي بالايي دارند و معمولا هيچ فروشنده اي حاضر نيست براي آنها تخفيف قائل شود. بنابراين خريد يک ساعت مچي اصل با قيمت کم، اصلا خوشحال کننده نيست و به احتمال زياد نمونه تقلبي آن را خريداري کرده ايد.


3- شماره سريالترفندهای تشخیص ساعت اصل و تقلبی از یکدیگر

شماره سريال در همه کالاها وجود دارد. براي اطمينان از اصل بودن ساعتي که قصد خريد آن را داريد، با مراجعه به سايت برند مورد نظر و وارد کردن شماره سريال ساعت از اصل بودن آن اطمينان حاصل کنيد.

در اين مورد اگر ساعت مورد نظر شما در سايت مربوطه يافت نشد و يا ساعت نمايش داده شده با ساعت انتخابي شما يکسان نبود، حتما مورد انتخابي شما فيک است.

4- وزن

برندهاي معروف در ساخت ساعت هاي خود از قطعات با کيفيت و گرانبها استفاده مي کنند. به همين دليل معمولا ساعت هاي آنها، به نسبت اندازه شان سنگين است.

اگر دو ساعت با يک برند و مدل يکسان در اختيار داريد و يکي نسبت به ديگري سبک تر است، مطمئن باشيد، ساعت با وزن سبک تر تقلبي است.


5- نوع و صداي حرکت عقربه ها

حرکت عقربه ها در ساعت هاي اصل بسيار منظم و بدون هيچ گونه لرزش است. اما ساعت هاي تقلبي فاقد اين ويژگي هستند و معمولا عقربه ها کارکرد منظمي ندارند.

همچنين صداي عقربه ها در ساعت هاي اصل بسيار کم است و معمولا در حالت عادي شنيده نمي شود. اما صداي حرکت عقربه ها در ساعت هاي تقلبي معمولا بلندتر از حد نرمال بوده و به راحتي به گوش مي رسد.

6- حضوري بخريدترفندهای تشخیص ساعت اصل و تقلبی از یکدیگر

تا آنجايي که برايتان امکان دارد، ساعت را به صورت حضوري خريد نماييد و تمامي نکات گفته شده در مورد اطمينان از اصل بودن آن را بسنجيد. اما در صورتي که به هر دليلي امکان خريد حضوري نداريد، حتما از سايت هاي معتبر خريد نماييد و براي اطمينان بيشتر دقت نماييد تصاوير ساعت از همه زوايا و با وضوح و کيفيت خوب در سايت موجود باشد.

همچنين در هنگام خريد ساعت، حتما از فروشنده بخواهيد جعبه ساعت را نيز به شما بدهد. نداشتن جعبه يکي ديگر از دلايلي است که ساعت مورد نظر شما تقلبي است.

کلیک ها: 4
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مروارید (6)

یکی از سخت ترین کارهایی که در مورد مروارید می توان انجام داد، تعیین درجه یا به اصطلاحی عیار آن است. با وجود آنکه طلا و یا جواهرات دیگر دارای یک معیار رسمی برای درجه بندی هستند ولی متاسفانه هیچ سیستم درستی برای درجه بندی مروارید تاکنون به طور قانونی و رسمی شناخته نشده است. به جز استثنائاتی که در مورد مروارید تاهیتی وجود دارد، زیرا که تعیین درجه و صادرات این مروارید مستقیم زیر نظر دولت پولینزی فرانسوی تعیین و تنظیم می گردد.

مروارید (6)
برای همین بیشتر درجه بندی مرواریدها توسط کمپانی ها و منابع عمده فروش و سازمان های تحت نظارت انجام می گیرد. بسیار مهم است که نوع درجه بندی مروارید را بتوانید درک کنید و بشناسید و بعد خرید کنید، زیرا در غیر این صورت نمی توانید کیفیت خوب را از بد تشخیص دهید.

مروارید (6)
شما می توانید با توجه به سطح، شکل، و رنگ و درخشان بودن یا نبودن مروارید درجه و کیفیت آن را بدانید. معمولا مراکز خریدی وجود دارد که خود منابع تولید مروارید می باشند و یا با آنها در ارتباط  هستند، که می توانید با خیالی راحت و با اطمینان خرید خود را انجام دهید.

مروارید (6)

چگونگی مراقبت از مروارید:

مروارید تنها جواهر عادی در جهان است که به علت ظرافتی که دارد زود آسیب می بیند، و ممکن است براقیت و شفافیت خود را نیز از دست بدهد. بنابراین لازم است تا از مروارید این شیء بسیار زیبا و گران قیمت به خوبی مراقبت کنید.

مروارید (6)
یکی از مواردی که می تواند به مروارید آسیب وارد کند، نگه داشتن مرواید در کنار وسایل مراقبتی مثل عطر و یا اسپری می باشد. مروارید شیء حساسی است و به سرعت در برابر این گونه مواد واکنش نشان داده و براقیت خود را از دست می دهد.

مروارید (6)
همانطور که از قبل هم گفته شد قرار دادن مرواید در کنار مواد اسیدی هر چند ضعیف نظیر سرکه نیز می تواند به مروارید آسیب بزند. بنابراین لازم است تا به هنگام خرید از کیت های مراقبتی برای نگهداری مرواید که فروشنده در اختیارتان می گذارد استفاده کنید. کیت  مراقبتی کمک می کند جواهرات شما به خصوص زیور آلاتی از جنس مروارید از آسیب حفظ شوند.

کلیک ها: 11
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مروارید (5)

اندازه مروارید سیاه و سفید یا تاهیتان بین 8 تا 15 میلی متر است که بدون در نظر گرفتن تنوع شکل ارتفاع آن با استفاده از مته عمود روی دیوار اندازه گیری می شود. چنانچه شما بخواهید یک مروارید طبیعی سیاه و درخشان داشته باشید، مروارید تاهیتان می تواند بهترین انتخاب  بدون در نظر گرفتن قیمت آن برای شما باشد.

مروارید (5)

مروارید دریای جنوب( South Sea Pearls ): مروارید های دریای جنوبی که بیشتر در جزایر فیلیپن و اندونزی هستند بزرگترین مرواریدهای آب شور می باشند. مروارید های دریای جنوبی از رنگهای سفید تا طلایی رنگ در آنها موجود است. این مروارید امروزه با پیشرفتهایی که در امر گسترش این صنعت شده است، رشد عالی را از خود نشان داده اند.

مروارید (5)
مروارید دریای جنوبی به دلیل بزرگی که دارند به ندرت یافت می شوند و از شایع ترین تنوع شکلی که در این نوع مروارید می توان اشاره کرد، شکل های قطره یا باروکی ( اشکال نامنظم ) و بیضی آن هستند. به طو رمعمول اندازه 8 تا 18 میلیمتر برای مروارید های جنوبی رایج است، ولی شکل هایی با اندازه های 10 تا 14 میلی متر را نیز می توان در آنها پیدا نمود. برای افرادی که می خواهند مروارید بزرگ و براقی در زیور آلات خود داشته باشند که درشت جلوه کند مروارید جنوب بهترین انتخاب است.

مروارید (5)

انتخاب مروارید برای جواهرات:

اگر شما می خواهید از میان طلا و جواهرات شی ای را انتخاب کنید که از لحاظ بودجه  مقرون به صرفه باشد و بتوان جزو اشیای قیمتی آن را به حساب آورد، مروارید می تواند بهترین انتخاب برای زینت آلات شما باشد. در واقع همانطور که از قبل گفته شد، مروارید های انتخابی بسته به نوع زیستگاهی که دارند، درجه شفافیت و اندازه و اشکال آنها نیز متفاوت است، و طبق آنچه که گفته شد به دو گروه آب شور و شیرین تقسیم می شوند.

مروارید (5)
بیشتر مروارید های آب شیرین در زیستگاه های کشور چین تولید می شوند. مروارید آب شور که شامل آکویا، تاهیتان و دریای جنوبی هستند در بسیاری از نقاط جهان مثل دریای خزر، دریچه ها و دره ها رشد می کنند که معمولا این مرواریدها از نوع آب شیرین آنها گرانتر می باشند. گرچه که مروارید آب شیرین نیز با توجه به  اینکه نادر تر می باشد با ارزش است.

کلیک ها: 8
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مروارید (4)

انواع مروارید از لحاظ ارزش جواهراتی:

مروارید آکویا (akoya ): این مروارید از صد سال پییش در دریای ژاپن تولید می شده است، که به مروارید کلاسیک نیز شهرت دارد. این نوع مروارید نور را با شفافیت عالی انعکاس می دهد و از براقیت و درخشندگی خاصی برخوردار است. گرچه که اشک های مرواید باروکی با رنگ های طبیعی مانند نقره ای و طلایی را در خود دارد، ولی نوع مروارید آکویا یا کلاسیک آن با درخشندگی و جلای خیره کننده تری است.

مروارید (4)

با وجود استثنائاتی در مورد اندازه مروارید آکویا که گاهی بزرگ نیز هستند، به طور معمول اندازه این مروارید بین 4 تا 10 میلی متر بیشتر تجاوز نمی کند. اگر شما به دنبال زیبایی و به جلوه آمدن زیور آلات خود بدون توجه به قیمت آنها هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که مروارید آکویا یا کلاسیک که بسیار درخشان و زیباست را امتحان نمایید.


مروارید (4)
مروارید مد به جلو ( Fashion-forward ): این مدل از مروارید جزو ارزان ترین مروارید هایی است که تا امروزه فروخته می شوند و از آب های شیرین برای شکل های باروکی گرفته شده است. مرواید مد به جلو به رنگ سفید پاستیلی است و درخشش آن نرم تر نسبت به آکویا می باشد. مروارید آب های شیرین معمولا با طیف وسیعی از تنوع رنگ های طبیعی وجود دارند که از دور کاملا آزاد به باروک شکل می گیرند. اندازه معمول مروارید مد به جلو بین 5 تا 12 میلی متر است که با پیشرفت هایی که در زمینه توسعه تولید مروارید شده به 20 میلی متر هم اندازه آنها می رسد.

مروارید (4)

 

 

اگر شما به دنبال یک مروارید زیبا و منحصر به فرد که با اشکال مختلف خیره کننده هم به نظر بیاید و در حین حال مقرون به صرفه نیز باشد،  به شما پیشنهاد می شود تا مروارید مد به جلو را برای جواهرات خود برگزینید.

مروارید سیاه و سفید ( Tahitan Pearl ): مروارید سیاه و سفید که در ساحل پلینزی فرانسه رشد کرده است یک مروارید کاملا طبیعی می باشد. این مروارید اغلب به رنگ سیاه و سفید است که در شکل هایی با طرح های رنگین کمانی و رنگ های عجیب و غریب خود نمایی می کند.

مروارید (4)

شکل گرد مروارید سیاه و سفید بسیار نادر است، اما اشکال دیگر آن مانند قطره ای، شکل های باروکی ( نامنظم )، بیضوی آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و ارزشمند و قیمتی نیز می باشند.

کلیک ها: 10