سنگ عقیق (agate) .4

سنگ آگات یا عقیق دندریتیک Dendritic Agate: این عقیق به عنوان سنگ پراکندگی و فراوانی شناخته شده است، که به استناد گفته ای از استادان معنوی درعلم متافیزک باعث برکت در تمام حوزه های زندگی فرد چه به لحاظ شغلی، فردی و اجتماعی می شود، به خصوص در زمینه کشاورزی این سنگ می تواند رزق محصول را زیاد و فراوان گرداند. در یونان از عقیق دندریتیک برای رویش جنگل ها و مزارع و کاشت به منظور نتیجه و برداشت خوب استفاده می کردند، به طوریکه در مزرعه این سنگ را مدفون کرده تا محصول و زمین خوب و حاصلخیزی را داشته باشند.

سنگ عقیق (agate) .4

سنگ عقیق آتش  Fire Agate:  سنگ عقیق آتش نمادی از کمال مطلق را در آدمی به یاد می آورد و انرژی های معنوی را برای شخص دارنده با خود به همراه دارد. کریستال های قهوه ای این سنگ همانند آتش، زیبایی خاصی را به آن بخشیده است که با لمس این عقیق گرمای آتش آن را حس می کنید. سنگ عقیق آتش همینطور قدرت معنوی شما را بالا می برد، و همانند شعله های آتش جریانی از آگاهی معنوی را در شما فعال می گرداند.

سنگ عقیق (agate) .4

سنگ گلونا آگات  Laguna Agate: عقیق گلونا بسیار در جهان محبوب است، زیرا به دلیل زیبایی و طرح آن مورد توجه می باشد. گلونا نقشی شبیه آفتابی که با رگه ها و جوشش های قرمز رنگ در آن طراحی شده است دارد. این نوع عقیق بیشتر در چهار مایلی مکزیک در محدوده کوهستانی ایالات متحده آمریکا یافت می شود.

سنگ عقیق (agate) .4

سنگ عقیق موآگات Moss Agate: در طول تاریخ و فرهنگ های مختلف موس آگات به عنوان کریستال باغبان ها و کشاورزها شناخته می شد. زیرا که در قدیم این سنگ اثر معجزه آسایی در شفا بر روی کشیش های قبیله ای گذاشته بود ، به طوریکه این کشیشان بعدها ازعقیق موآگات برای باطل کردن طلسم و دفع شر استفاده می کردند تا پیروز شوند. موآگات همچنین باعث قدرت تعامل عالی با سیستم بدن شده و آن را افزایش وتقویت می کند، به طوریکه نیروهای شر و بدی و بیماری را از فرد دور می گرداند.

سنگ عقیق (agate) .4

و در آخر اینکه عقیق می تواند به عنوان یک سنگ شفابخش برای تقویت قوای شخصی و نیروهای ماورایی برای شما بهترین انتخاب به عنوان یک سنگ زینتی باشد. امیدواریم از خواندن این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

 

کلیک ها: 0

سنگ عقیق (agate) .3

خواص متافیزیکی هر نوع عقیق بسته به میزان آهک و عناصر معدنی است که در این سنگ وجود دارد، و رنگ ها و انواع عقیق نیز بستگی به همین دارد. اما به طور کل انواع سنگ عقیق از لحاظ ارزش و فوایدی که دارند، از یک خواص کاملا شبیه به هم برخوردار هستند.

سنگ عقیق (agate) .3انواع عقیق

دنیای عقیق هر روز به لحاظ تنوع زیاد این سنگ در حال تکامل است. می توان گفت صدها که نه بلکه هزاران نوع از سنگ عقیق در دنیا وجود دارد که هنوز ناشناخته است، که گاهی با پرتاب های شهاب سنگی بر سطح زمین نیزهدایت می شوند.

در  ادامه این مطلب محبوب ترین انواع سنگ عقیق را به شما معرفی کنیم، که از جمله آنها شامل موارد زیر است:

سنگ عقیق (agate) .3

•عقیق یا آگات آبی Blue lace Agate: عقیق آبی ظریف و نرم است و رنگ آن به مانند آبی آسمانی می باشد که در فصل زمستان به صورت برف خود را نشان می دهد. طرح بی نظیر و زیبایی که این عقیق دارد باعث تاثیر مثبتی بر احساسات و نگرش هر بیننده ای دارد که بر این سنگ نگاه می کند. این سنگ از لحاظ متافیزیکی بیشتر جنبه تشویق و حمایت را در خود دارد تا حفاظت، و افرادی که آن را با خود دارند بیشتر به خاطر طرح و رنگ زیبایی که این عقیق دارد، آن را پیش خود نگه می دارند. همچنین می توان از این نوع عقیق به عنوان زینتی و هدیه برای عزیزان نیز استفاده کرد. انرزی که در سنگ عقیق آبی وجود دارد می تواند به فرد آرامش ببخشد.

سنگ عقیق (agate) .3

•آگات توری دیوانه یا سنگ خنده Crazy lace Agate: عقیق یا آگات توری که به سنگ خنده نیز شهرت دارد، همانطور که از اسمش هم پیداست باعث حس شادی در فرد می گردد. این نوع عقیق برای کسانی که آن را با خود به همراه دارند، شادی و هیجان را به ارمغان می آورد و باعث تشویق و حس انگیزه و ایجاد افکار مثبت و ارتقای خوش بینی در فرد می شود.

سنگ عقیق (agate) .3

چنانچه  سنگ عقیق خنده را بر روی گردنبند، و در گردن خود آویزان کنید طراحی بی نظیر آن به علت گردش های دایره ای از انرژی سبب تحریک و فعال شدن ذهن و نگرش در شما می گردد.

کلیک ها: 0

سنگ عقیق (agate) .2

سنگ عقیق به عنوان یک سنگ برکت دهنده در بعضی ادیان از جمله دین اسلام شناخته شده است، به طوریکه عده ای آن را برای افزایش رزق و روزی همیشه با خود دارند. سنگ عقیق کاربردهای زیادی دارد، که در ادامه با مهم ترین استفاده های آن آشنا می شویم.

سنگ عقیق (agate) .2

کاربردهای سنگ عقیق:

•سنگ عقیق معمولا برای ساختن زیور آلات، دسته چاقو، کنده کاری های آینه، سنگ مرمر، مهر و موم، پارچه های زینتی با عقیق، و در جواهرات به کاربرده می شود.

•در قدیم ازعقیق بر روی شمشیر ها و زره استفاده می کردند تا نیروهای رزمندگان را در نبرد به پیروزی برساند.  حتی گفته شده در دوران وسطی پوشیدن زره عقیق باعث می شد تا سربازی در میدان جنگ از خطرات حفظ شود و به نفع خداوند نیز پیروز از میدان به در می آمد.

سنگ عقیق (agate) .2

•علاوه بر آن از سنگ عقیق برای درمان و صنعت دارو نیز استفاده می گردد، به طوریکه برای رفع بی خوابی مفید است.

•عقیق به دلیل سختی و توانایی و مقاومت زیادش در برابر اسیدها، برای خرد کردن مواد شیمیایی نیز به کار گرفته می شود.

•بعضی از ابزارهای سنگ های اولیه در 5/2 میلیون سال پیش از گونه کوارتز ساخته شده اند که به دلیل سختی آنها برای سهولت از عقیق استفاده می کردند.

خواص عقیق

تمامی ارزش سنگ عقیق علاوه بر زیبایی به خاطر خواصش می باشد که آن را قیمتی تر نموده است. فواید و ارزش درمانی عقیق از لحاظ علم متافیزیک به شرح زیر می باشد:

سنگ عقیق (agate) .2

•عقیق محافظ کودکان است. می توان آن را در شلوار و یا لباس  کودک قرار داد تا او را از شر تمامی چشم زخمها و شرها حفظ گرداند.

•سنگ عقیق خاصیت آرامش بخشی دارد.

•عقیق به فردی که آن را با خود داشته باشد شجاعت و انرژی می بخشد.

•باعث محافظت و ایمنی می شود.

•در قدیم آن را به همراه غذا و پخت و پز با خود داشتند تا از آسیب بیماری در امان باشند.

سنگ عقیق (agate) .2

•عقیق سنگ قدرت و شانس است.

•سنگ عقیق انرژی را افزایش می دهد و باعث طولانی شدن عمر می گردد.

•عقیق سنگ خلاقیت می باشد، بنابراین برای دانش آموزان و هنرمندان مفید است.

•سنگ عقیق نیروی عقل را نیز افزایش می دهد.

•عقیق باعث تعادل بین نیروهای یین و یانگ ( نیروهای شرو خیر) می شود.

کلیک ها: 1

سنگ عقیق (agate) .1

عقیق یکی از سنگ های زینتی است که به نام های  متعدد از جمله آگات یا کلدئون باند معرفی می شود. سنگ عقیق از خانواده کوارتز می باشد.

سنگ عقیق (agate) .1
نام عقیق از رودخانه ای در سیسیل به نام amulets healing ( شفا دادن شگفت انگیز ) گرفته شده که آن را در خود جای داده است. درواقع این رودخانه به دلیل وجود سنگ عقیقی که در خود دارد به این نام معروف است. بر طبق گفته محققان عقیق یک ماده معدنی در این رودخانه می باشد که منشا ثانویه  دارد، و از ترکیب رگه هایی از آب های زیر زمینی حاوی سیلیس ژلاتین با هوای سازنده کانی های سیلیکاتی را به وجود آورده اند.

سنگ عقیق (agate) .1
به گفته برخی رسوب های هیدروترمال در سطح زمین با شرایط دمای پایین، چنین لایه های سیلیکاتی را بر روی زمین به وجود آورده است. عقیق به طور معمول با آتشفشان های سیلوکونی مرتبط  می باشد، که به صورت ریختن رگه در سطح زمین ایجاد شده است و تبدیل به رگه های عقیق در سنگها می شود.
عقیق یا آگات معمولا در حفره و شکاف تشکیلات سنگی ژئوندز ( زمین سنجی) یافت می شود. بیشتر کشورهایی که منبع سنگ عقیق بودند ایالات متحده آمریکا، هند، مراکش، جمهوری چک، و برزیل و آفریقا هستند.

سنگ عقیق (agate) .1
سنگ عقیق از لحاظ تاریخی پیشینه زیادی در نزد مردم یونان و مصر باستان دارد، به طوریکه از آن برای درمان نیز استفاده می کردند. بعدها کاربرد سنگ عقیق در سراسر آفریقا و خاورمیانه به روسیه نیز گسترش یافت، طوریکه باعث شد تا یک صنعت بزرگی که از اوایل قرن پانزدهم تا اواخر قرن نوزدهم ساخت آن طول کشید، برای استفاده و کاربردهای سنگ عقیق در صنعت و همین مصارف دارویی آن در کشور آلمان نیز ایجاد شود و هنوز هم ادامه داشته باشد.

از لحاظ متافیزیکی، فرکانس سنگ عقیق از ارتعاش پایینتر و با شدت کمتری نسبت به سایر سنگها شناخته شده است، ولی با این وجود یک تثبیت کننده و تقویت کننده می باشد.

سنگ عقیق (agate) .1
زیرا سیمونز نوارهای لایه ای از کوارتز در داخل عقیق وجود دارد که دارای امواج و فرکانس قوی است که می تواند برای تعادل انرژی های احساسی، فیزیکی، فکری و هماهنگی بین نیروهای یین و یانگ ( شرو خیر ) و متعادل سازی مفید باشد.

کلیک ها: 1

چگونه کفش و لباس خود را با هم ست کنیم؟

چگونه کفش و لباس خود را با هم ست کنیم؟ست کردن کفش با لباس، یکی از دغدغه های خانم های امروزی است. با انجام درست این کار، خانم ها خوشتیپ و با سلیقه به نظر می رسند و بلعکس با یک ست نادرست و ناجور، سلیقه فرد به کلی زیر سوال رفته و او را فردی بدتیپ و بدسلیقه جلوه می دهد.
یکی از مشکلات خانم ها در این مورد، آن است که مجبورند برای هر یک از لباس های خود با رنگ‌های متفاوت، کفشی با رنگ مشابه داشته باشند و این یعنی داشتن انباری پر از کفش و البته کلی هزینه و زمان که برای خرید آنها بایستی صرف کرد.
اما با وجود این، ست کردن کفش با لباس زنانه چندان هم مشکل و هزینه بر نیست و با رعایت چند قانون ساده نه تنها لازم نیست کلی کفش با رنگ های مختلف داشته باشید، بلکه با داشتن تنها چند جفت کفش می توانید، استایلی شیک در هر موقعیتی برای خود ایجاد نمایید. برای دانستن این قوانین همراه ما باشید.چگونه کفش و لباس خود را با هم ست کنیم؟قوانینی ساده برای ست کردن کفش و لباس زنانه
1- نحوه ست کردن لباس مجلسی با کفش
ست کردن لباس مجلسی و کفش، یکی از مهمترین دغدغه های خانم هاست. معمولا خانم ها تصور می کنند برای ست کرذن لباس مجلسی خود را کفش مجبورند هر دو را از یک رنگ انتخاب کنند و حتی برخی از خانم ها آنچنان بر روی این قضیه حساسند، که حتی کفش مجلسی خود را نیز از جنس لباس خود انتخاب می کنند. (حتی در مواردی از پارچه لباس خود کفش می دوزند.) اما به خرج دادن این همه حساسیت چندان هم خوب نیست و تنها باعث می شود، شما از سر تا پا یک رنگ به نظر برسید و این مورد از جذابیت لباس و استایل شما می کاهد.
برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است رنگ کفش مجلسی خود یک درجه نسبت به لباس خود، تیره تر انتخاب کنید. به عنوان مثال برای لباس مجلسی قرمز خود، از کفش آلبالویی یا زرشکی استفاده کنید. این کار از یک رنگ به نظر رسیدن شما جلوگیری کرده و در عین حال تفاوت فاحشی نیز بین رنگ لباس و کفش ما وجود ندارد و کاملا باهم هماهنگ هستند.چگونه کفش و لباس خود را با هم ست کنیم؟2- استفاده از رنگ های خنثی در کنار یکدیگر
یکی از زیباترین و در عین حال مدرترین شیوه های ست کردن رنگ لباس و کفش، استفاده از رنگ های خنثی با تناژهای متفاوت در کنار یکدیگر است. رنگ های خنثی عبارتند از: سفید، استخوانی، کرم، بژ، قهوه ای و رنگ های طبیعی دیگر.
به عنوان مثال می توان یک لباس رنگ بژ را با کیف و کفش کرم به راحتی ست کرد. حتی می توان رنگ کیف و کفش انتخابی خود را نیز تیره و روشن انتخاب کنید. با این کار علاوه بر این که کل رنگ های انتخابی شما با هم هماهنگ هستند؛ با داشتن تفاوت هایی نیز از یک رنگی استایل شما جلوگیری می کند و شما را با ظاهری شیک و آراسته جلوه می دهد.چگونه کفش و لباس خود را با هم ست کنیم؟3- از جنس های مشابه در ست کردن لباس و کفش استفاده نکنید
همانظور که در مقدمه نیز اشاره شد، برخی از خانم ها ست کرن کفش و لباس را حتی در مورد جنس آنها نیز رعایت می کنند؛ و این کار علاوه بر تلف کردن وقت و هزینه بسیار، در ظاهر و استایل فرد نیز تاثیر مثبتی نداشته و جلوه زیبایی ندارد.
به همین دلیل توصیه می شود، تا حد امکان از جنس پارچه مشابهی برای لباس و کفش خود استفاده نکنید و در صورتی که به دلایلی پاره ای جز این کار ندارید، حتما رنگ کفش را چند درجه روشن تر یا تیره تر انتخاب نمایید، تا استایل خسته کننده ای برای بیننده ایجاد نکنید.چگونه کفش و لباس خود را با هم ست کنیم؟4- ست کردن لباس اسپرت و کفش مناسب آن
در صورتی که می خواهید لباس اسپرت خود را با کفش مناسب ان ست نمایید، می توان از روش ست کردن رنگ کفش با رنگ طرح های لباس استفاده نمایید و یا همانند قانون دوم از رنگ های خنثی با درجه های مختلف برای ست خود استفاده کنید.

کلیک ها: 6