ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ده جاذبه توریستی برتر در روسیه

روسیه که پهناورترین کشور جهان می باشد، یک بازه ی متنوع از جاهای دیدنی را برای بازدیدکنندگان خود فراهم کرده است. از کوههای یخچال های طبیعی گرفته تا قدم زدن در قدیمی ترین دریاچه جهان! سایت هاب تاریخی و فعالیت های فرهنگی نیز در شهرهای بزرگ این کشور به وفور وجود دارند. در سفر به روسیه چه در زمین های کرملین مسکو در حال پرسه زدن باشید چه در استپ های مونگولیا، تجربه ی سفر کردن یه روسیه یک ماجراجوی بی نظیر است که تکرار نخواهد شد. لیست زیر از جاذبه های توریستی برتر در روسیه می تواند یک شرح سفر و خاطره فوق العاده را برای شما رقم بزند.

راه آهن سراسری سیبری

راه آهن کلاسیک سراسری سیبری، قسمتی از طولانی ترین سیستم راه آهن جهان می باشد که از مسکو تا والدیوستوک که شهری در نزدیکی مرزهای روسیه با چین و کره شمالی می باشد امتداد دارد. این راه آهن در سال 1891 توسط تزار الکساندر سوم شروع شد و توسط پسر او تزار نیکولاس دوم در سال 1916 به اتمام رسید. این مسیر همچنین به نام مسیر تزارها شناخته می شود. بیشتر مسافران این قطار را همچون منزلگاهی شبانه به منظور تردد از جایی به جای دیگر به کار می برند. این قطار دارای اتاق های با کلاس های مختلف اول و دوم و سوم می باشد. بعضی از اتاق های خصوصی دارای  سرویس بهداشتی و دوش می باشند.

ده جاذبه توریستی برتر در روسیه

کوه البروس

کوه البروس در رشته کوه های قفقاز در جنوب روسیه قرار دارد. این کوه با ارتفاع 5642 متر در میان بلندترین قله های جهان می باشد و بلندترین قله در قاره ی اروپا می باشد که برای کوهنوردان خبره و حتی کوهنوردان تازه کار جذابیت دارد و هر دو را به خود جلب می کند. در حالیکه این کوه در اول یک کوه آتشفشانی بوده است اما تا کنون فورانی نداشته و آرام بوده است. سیستم کابلی ویزیتور ها را تا ارتفاع 3600 منری بالا می برد و امکاناتی برای صعود به قله وجود دارد.

ده جاذبه توریستی برتر در روسیه

دره ی آب فشان ها

ده جاذبه توریستی برتر در روسیه

این دره در شبه جزیره ی کامچاتکا در شرقی ترین قسمت روسیه قرار دارد. دره ی آب نشان ها دومین دره آب فشان بزرگ در دنیا می باشد. این دره در سال 1941 توسط دانشمندان محلی کشف شد. از آن به یک جاذبه ی دیدنی برای محققان و توریستان در آمده است و بسیاری از مردم از این جا دیدن می کنند.

جزیره ی کیژی

این جزیره در مرزهای روسیه با کشور فنلاند و دریای سفید قرار دارد و بخاطر داشتن یک موزه ی بدون سقف بسیار حیرت انگیز مشهور می باشد. کرملینی ها از قرن سیزدهم در اینجا زندگی می کرده اند و این جا آمیزه ای از فرهنگ شرق و غرب را به خود گرفته است. این جزیره یک موزه ی مشهور دارد، کلیسایی که 120 فوت بلند است و ساختمان آن بخاطر داشتن 22 عدد گنبد مشهور می باشد. جاذبه های توریستی دیگری نیز در اینجا وجود دارند از جمله تعدادی خانه ی چوبی، آسیاب های بادی، معابد و طویله ها. فرهنگ کشاورزی در این جا با هنر و به نمایش گذاشتن گروهی از ساخته ها ارائه شده است.

کلیسای سنت سوفیا، نووگورود

ده جاذبه توریستی برتر در روسیه

کلیسای جامع سنت سوفیا در نووگورود که قدیمی ترین شهر روسیه می باشد قرار دارد. این کلیسا 125 متر ارتفاع دارد و با پنج گنبد خاص تزیین شده است. این کلیسا قدیمی ترین ساختمان کلیسای روسیه می باشد. در این وزه آثار هنری و دینی خاصی همچون نشان مادر خدا و مجسمه ای که بیانگر محفوظ ماندن شهر در حمله ی سال 1169 می باشد. سه عدد دروازه ی خاص که در تاریخ گام به عقب بر می دارد نیز وجود دارند که تا قرن دوازدهم را برای بازدیدکنندگان مجسم می کنند.

دریاچه ی بایکال

ده جاذبه توریستی برتر در روسیه

بیشتر مسافران از خطوط راه آهن سیبری در دریاچه بایکال حتما توقفی خواهند داشت چراکه قدیمی ترین دریاچه بر روی کره زمین می باشد. دریاچه یایکال نزیدیک به بیست درصد از آب تمیز جهان را به تنهایی دارا می باشد. این دریاچه که قدمتی برابر 25 میلیون سال دارد توسط رشته کوههای محاط شده است. این دریاچه به مروارید روسیه نیز مشهور می باشد. و بعنوان تمیزترین دریاچه جهان نیز شناخته شده است. دریاچه بایکال در خود چند منزلگاه و محل استراحت دارد که آن را به مکانی فراغتی تبدیل کرده است.

سوزدال

زمانی پایتخت قلمرو روسیه بود. این شهر به مثابه گوهر حلقه ی طلایی روسیه بوده است. شهری باستانی که به عنوان مهد موزه های زنده از گذشته ی فرهنگ روسیه محفوظ مانده است. کسانی که آرزو دارند بهترین های معماری روسی را و همچنین گنبدهای پیازی کرملین ها را ببینید اینجا بهترین مکان می باشد. این شهر همچون موزه ایت که به طور زنده مسافران و بازدیدکنندگان را در تاریخ روسیه به عقب می برد و به سال های 1024 بر می گرداند.

کرملین مسکو:

ده جاذبه توریستی برتر در روسیه

کرملین مسکو دیدنی ترین بنا برای کسانی است که از مسکو دیدن می کنند. اینجاست که دفاتر اداری حکومتی منزلگاه چند کلیسا و تعدادی موزه ی شاخص قرار دارند. در این جا جواهرآلات تشریفاتی و پادشاهی به نمایش در آمده اند.

موزه ی هرمیتیج

ده جاذبه توریستی برتر در روسیه

موزه ی هرمیتیج در سن پترزبورگ توسط کاترین اعظم بنا شد و این موزه یک ساختمان بسیار بزرگ از نمایش هنر و فرهنگ روسی می باشد که تعداد 3 میلیون آبجکت را در خود جای داده است. این سطح اشغال شامل مجموعه ای از ساختمان های تاریخی از جمله پلازای زمستانی و خانه ی مسکونی پادشاهان قبلی را شامل می شود.

کلیسای سنت باسیل

ده جاذبه توریستی برتر در روسیه

این ساختمان در بین سالهای 1554 و 1561 در قلب و مرکز روسیه ساخته شد. و از دیدنی ترین جاذبه های کشور روسیه می باشد. این تنها زیبایی داخلی کلیسا نمی باشد  که بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند بلکه این ساختمان نمای بیرونی بسیار جذابی نیز دارد. شکل آن که شبیه مشعلی آتش گرفته می باشد نه تنها در زمان خود که در زمان متعاقب بعد از خود نیز بی نظیر می باشد. در کره زمین هیچ ساختمان مشابه دیگری با کلیسای سنت باسیل وجود ندارد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

هتل سنتی توریستی عتیق اصفهان

هتل آرمنیا روسیه

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد