ده جزیره زیبای مالزی - 5.0 out of 5 based on 2 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ده جزیره زیبای مالزی

کشور مالزی، یک جای فوق العاده برای مسافرت های شما می باشد. چرا که، در کناز تمام آسمان خراش ها و بازارهای خرید. پارک ها و ... یک طبیعت بکر و بسیار زیبا در اطراف خود دارد. ساحل بسیار زیبا، جنگل های انبوه گرمسیری، و تنوع فرهنگ ها در این جا و در کنار این ها، آب های شفاف، و صخره های مرجانی از خصوصیات بارز این کشور می باشد که یک مکان فوق العاده برای غواصی ایجاد کرده است. سواحل این کشور تنها برای غواصی و گردش نمی باشند بلکه می توانید در اینجا با روستاهای اطراف، معابد بسیار جالب و استراحتگاههای شگفت انگیز برخورد خواهید کرد. در متن زیر به معرفی جزیره های زیبای این کشور پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

1.سیپادان (Sipadan):

جزیره ی سیپادان، یک جزیره ی بسیار زیبا در سواحل شرقی جزیره ی بورنئو، مالزی قرار دارد. اینجا برای غواصان یک مکان بسیار مشهور می باشد و بسیار به این جزیره علاقه دارند. این منطقه پر از گونه های رنگارنگ و بسیار عجیب انواع ماهی ها می باشد. انواع کوسه ها و انواع لاک پشت ها را نیز در اینجا می توانید ببینید. البته این جزیره اخیرا یک منطقه ی محافظت شده می باشد و موقتا تمام استرحت گاههای آن تعطیل می باشد. اما با این وجود، غواصان اجازه دارند که با قایق داخل و خارج از خشکی اصلی و جزایر دیگر عبور کنند.

ده جزیره زیبای مالزی

2.پولا مابول (Pulau Mabul):

مابول نیز یکی دیگر از جزیره های خارق العاده در کشور مالزی می باشد که در سواحل شرقی این کشور قرار دارد. از ویژگی های بسیار بارز این جزیره، درختان نارگیل بر ساحل، ماسه های نرم و سفید و آب های فیروزه ای می باشد. این نقطه از بهترین نقاط جهان برای غواصی می باشد. لازم است بدانید که این جزیره یکی از مخازن اصلی موجودات کوچک دریایی جهان می باشد. گردشگران در قالب تور می توانند از کلبه های کاهگلی و روستاهای سنتی اطراف نیز دیدن کرده و به پرسه زدن و گردش در اطراف مشغول شوند.

ده جزیره زیبای مالزی

3.پولا تیومن (Pulau Tioman):

پولا تیومن را بسیاری از مردم بعنوان یکی از زیباترین جزایر جهان در نظر گرفته اند. البته که این جزیره یکی از مهم ترین جزیره های تجاری برای کشور مالزی محسوب می شود اما با این وجود طبیعت بکر و زیبای خود را حفظ کرده و حیات وحش خاص خود را از جمله سوسمارها حفظ کرده است. این جزیره، توسط صخره های مرجانی احاطه شده است و یک مکان عالی برای غواصی می باشد. در این جزیره می توانید از مزرعه ی لاک پشت ها، آبشارها، جنگل ها و فرهنگ های مختلف می توانید دیدن کنید.

ده جزیره زیبای مالزی

4.لنکاوی (Langkawi):

می توان گفت جزیره ی لنکاوی، بهترین و شناخته شده ترین مکان برای تعطیلات شما می باشد. این جزیره در در دریای آماندان قرار دارد. در واقع این جزیره به همراه چند جزیره ی دبگر در مرز تایلند قرار دارند. جزیره ی پالائو با جمعیتی حدود 65000 نفر در واقع، تنها جزیره ی مسکونی در نزدیکی پولاتوباست. جزیره ی لنکاوی، در خود، مناظر بسیار دلچسب و زیبایی از کوهها، سواحل، جنگل های انبوه و تالاب ها را دارد. در این جزیره باید پای بگذارید و با چشم خود به دیدن زیبایی های تمام نشدنی این جزیزه بپردازید. گانانگ رایا در نزدیکی بلندترین قله لنکاوی قرار دارد. که در آن هتل راحت، رستوران ها و برج های پرزرق و برقی وجود دارد. در این جزیره فعالیت هایی همچون تراموای برقی، قدم زدن بر روی پل آسمان برای شما امکان پذیر است.

ده جزیره زیبای مالزی

5.پولا تنگول (Pulau Tenggol):

این جزیره، یکی از جزای مشهور مالزی می باشد که از این جهت برای گردشگران حس جالبی دارد که احساس می کنند در جزیره ی شخصی خود حضور دارند. در این هتل در حال حاضر چند تایی هتل وجود دارد. سواحل زیب و بسیار سفیدی دارد. این هتل ها توسط جنگل های استوایی زمرد احاطه شده اند. جزیره ی کوچکی می باشد که غواص ها و ماهی گیران زیادی به اینجا می آیند.

ده جزیره زیبای مالزی

6.پنانگ (Penang):

این جزیره به لحاظ موقعیت و نقشی که در مسیر تجارتی مالزی دارد بعنوان مرواید شرق نامگذاری شده است. این جزیره نسبتا بزرگ است و توسط فرهنگ های مختلفی احاطه شده است. از جمله فعالیت هایی که می توانید در این جزیره تجربه کنید، قدم زدن یا کالسکه سواری در اطراف جورج تاون تاریخی می باشد. قصرهای باشکوهی در این محدوده قرار دارند که در نوع خود بی نظیر هستند.

ده جزیره زیبای مالزی

7.پالو کاپاس (Pulau Kapas):

این جزیره در 6 کیلومتری ساحل مرانگ قرار دارد. پالو کاپاس بمعنای جزیره ی پنبه ای می باشد. این اسم را محلیان به این محل داده اند چرا که سواحلی نرم و سفید دارد. آب های این جزیره سفید و پر از موجودات دریایی می باشد.

ده جزیره زیبای مالزی

8.پالو پانگکور (Pulau Pangkor):

این جزیره که معنای اسم آن به معنای جزیره ی زیبا می باشد جایی است که اکثر توریست ها آن را بخاطر فضای آرام و سواحل سفیدش انتخاب می کنند. در اینجا معابدی چند برای بازدید وجود دارند. معبد چینی فو لین کنگ، معبد کالی امان و البته باقی مانده های یک قلعه ی هلندی نیز در اینجا قرار دارند.

9.ردانگ (Redang):

جزیره ی ردانگ، یکی از بزرگترین جزایر در سواحل شرقی مالزی می باشد. سواحل شن و ماسه و آب های زلال و شفاف این جزیره مشهور می باشند. اگر اینجا را برای غواصی های خود انتخاب می کنید بدانید که هیچ گونه کمبودی در این جا از لحاظ امکانت نخواهید دید.

10.جزایر پرهنتیان (Perhentian):

این جزیره در خود دو جزیره ی اصلی به نام های جزیره ی پرهنتاین بسار و پرهنتیان کسیل دارد. در این دو جزیره محل های اقامت های متعددی دارند که در نوع خود ارزان و بصرفه هستند. گردشگران می توانند در این جزیره حس بسیار خوب پیاده روی در جنگل های استوایی را داشته باشند.  

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مطالب مشابه

تور مالزی

سایر تورهای مالزی

تور مالزی ویژه نوروز

تور مالزی ویژه عید

تور مالزی ویژه تعطیلات عید

تور مالزی ویژه فروردین

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد