ديدني هاي شهر بارسلون - 0.0 out of 5 based on 1 vote

ديدني هاي شهر بارسلون

بارسلونا یکی از پرجمعیت ترین شهرهای اروپا و پرجمعیت ترین شهر بعد از مادرید در اسپانیا است. شهری سرزنده و شاداب با آثار و بناهای کتالونیایی و کلیساهای معروفی چون ساگرادا فامیلیا و موزه بسیار زیبای پیکاسو و خیابان هایی که با عبور از آن ها صدای موسیقی می شونید و از شادابی و هیاهوی شهری آن لذت می برید. این شهر مهترین بندر کشور اسپانیا است که دارای سواحل بسیار زیبا است که این شهر را به قطب گردشگری اسپانیا تبدیل کرده است و آثار تاریخی که در هر گوشه از شهر به چشم می خورند. یکی دیگر از ویژگی های خوب این شهر برخورداری از آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. در ادامه مطلب به معرفی برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری و تاریخی بندر بارسلونا می پردازیم.

 

ديدني هاي شهر بارسلون
موزه پیکاسو
موزه پیکاسو در بردارنده برخی از مهم ترین آثار نقاش و هنرمند جهانی، پیکاسو است. این موزه از مهم ترین و معروف ترین موزه شهر بارسلونا است. حدود 4000 اثر از پیکاسو در این موزه در معرض دید علاقه مندان و گردشگران قرار گرفته است. پیکاسو در شهر مالاگا به دنیا آمد اما بیشتر عمر خود را به همراه خانواده در بارسلونا زندگی کرد و در واقع خود را اهل بارسلونا می دانست. این موزه از معروف ترین و زیباترین جاذبه های تاریخی و فرهنگی بارسلون و کشور اسپانیا است.

 

ديدني هاي شهر بارسلون


کلیسای ساگرادا فامیلا
این کلیسای تاریخی با طراحی منحصر بفرد و غیر معمول در یونسکو به ثبت رسیده است. کلیسای ساگرادا فامیلا از مشهور ترین و مهم ترین آثار باستانی بارسلون که هر ساله میزبان جمع کثیری از گردشگران خارجی است. این کلیسای بلند از 18 برج باریک و بلند برخوردار است که بیانگر شکوه و برتری آن نسبت به تمامی بناهای اطراف آن است. ساگرادا فامیلا به معنی خانواده مقدس است. در سال 1883 مراحل ساخت این کلیسا توسط معمار معروف گائودی شروع شد اما هیچ وقت به پایان نرسید در حال حاظر جمعی از بهترین معماران کاتالیست در حال تکمیل این کلیسا هستند اما زمان دقیق تکمیل این کلیسا هنوز مشخص نیست.

 

ديدني هاي شهر بارسلون
محله گوتیک
محله ای با قدمت 2 هزار سال از قدیمی ترین محله های بندر بارسلونا که مرکز سکولار در این شهر است. برخی از ساختمان های این محله قدیمی به سبک روم باستان و بسیاری به سبک معماری قرون وسطی ساخته شده اند. این محله در قرنه ای 14 و 15 از جایگاه ویژه و مهمی در کل شهر برخوردار بوده و هم اکنون دارای جنبه تاریخی بسیار مهم و ارزشمند است. معماری ساختمان های آن تلفیقی از سبک معماری های مختلف در طول ادوار گذشته این منطقه بوده است. کلیسای گوتیک که در نوع خود یه شاهکار معماری است در این محله قرار دارد و در بلند ترین نقطه شهر بنا شده است. محله ایی دنج و آرام که پیاده روی در آن و تماشای ساختمان های تاریخی زیبا با سبک ها و طراحی های باستانی و تماشای شکوه باستانی آن، بسیار لذت بخش است.

 

ديدني هاي شهر بارسلون
استادیوم نیوکمپ
نیوکمپ که هر ساله مسابقات مهم لالیگای اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا در آن انجام می شود، استادیوم رسمی تیم باشگاهی بارسلونا است. هر ساله چند میلیون نفر از کشور های اروپایی در جریان مسابقات مهم بارسلونا با تیم های حاظر در لیگ قهرمانان به این منطقه سفر می کنند. استادیوم نیوکمپ همچنین از مهم ترین جاذبه های غیر طبیعی بندر بارسلون است که هر ساله از میلیون ها گردشگر میزبانی می کند.

 

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

شهر جرموک ارمنستان

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان

شهر سیقناقی گرجستان

شهر سوخته بانکوک تایلند

بازار شهر چین کیش

شهر باستانی پرگا آنتالیا