دیابت و تاری دید

دیابت و تاری دید
وقتی دید شما تار باشد، دیدن جزئیات برایتان دشوار خواهد  شد. دیابت می تواند به دلایل مختلف باعث تاری دید شود.
چگونه دیابت بر روی بینایی و چشم اثر می گذارد؟
دیابت طولانی مدت و کنترل نشده می تواند منجر  به بالا رفتن میزان قند خون و آسیب به رگ های کوچک خونی شود. این آسیب سبب ایجاد مشکل در بخش شبکیه شده و منجر به تاری دید خواهد شد. تاری دید کوتاه مدت در افراد دیابتی، علت متفاوتی دارد. در زمان بالا بودن قند خون، جریان مایعی که  وارد چشم شده و از آن خارج می شود و باعث تورم لنز داخلی چشمی خواهد شد. این تغییر در شکل لنز تماسی باعث تاری دید خواهد شد، زیرا نقش لنز داخل چشمی متمرکز کردن نور بر روی  شبکیه است. با کاهش قند خون این مساله رفع خواهد شد.
آیا درمان دیابت باعث تاری دید می شود؟

دیابت و تاری دید
دیابت می تواند سبب تاری دید کوتاه مدت شود. اگر میزان قند خون بسیار پایین بیاید، این اتفاق می تواند به علت تغییر در رژیم غذایی یا تغییرات در میزان فعالیت رخ بدهد. جدا از تغییرات کاهش قند خون بر روی بینایی، این کاهش می تواند بر روی مغز نیز اثر بگذارد. تغییرات بینایی ناشی از این مساله با بازگشت قند خون به حد نرمال به حالت طبیعی برخواهد گشت.
آیا تاری دید ناشی از دیابت موقتی است؟
تاری دید ناشی از دیابت می تواند به علت اثرات بلند مدت و کوتاه مدت باشد. مشکلات چشمی بلند مدت به علت آسیب رگ های خونی در شبکیه به دلایل بالا بودن قند خون در طی سال ها رخ می دهند. این عوارض موقتی نیستند. اگر سرعت پیشرفت تان قابل کم شدن است، تاری کوتاه مدت به دلایل بالا رفتن موقت قند خون است و با بازگشت میزان قند خون به حالت عادی دید به حالت  اولیه باز می گردد.
چه زمانی باید به دیدن متخصص برویم؟

دیابت و تاری دید
اکثر افراد با احساس تار شدن دید، به اپتومتریست مراجعه کرده و عینک خود را دریافت می کنند. ولی در صورتی که این تاری دید به صورت ناگهانی اتفاق افتاده باشد، بهتر است به متخصص چشم مراجعه کنند.
چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟
اگر دیابت دارید پس در معرض انواع مشکلات چشمی هستید و چکاپ‌های منظم و انجام معاینات چشم برای‌ شما ضروری است. اما گاهی تاری دید می‌تواند نشانگر یک بیماری چشمی جدی‌تر یا یک بیماری پنهان به غیر از دیابت هم باشد. به همین دلیل باید تاری دید و سایر تغییرات در بینایی‌تان را به پزشک اطلاع دهید. در بسیاری از موارد درمان به موقع می‌تواند مشکل را حل کند یا از وخیم‌تر شدن آن پیشگیری کند. مثلا اگر قند خون شما خارج از کنترل باشد، پزشک‌تان می‌تواند توصیه کند که چگونه بهتر آن را مدیریت و کنترل کنید. اما قبل از اینکه برنامه‌ی درمانی را پیشنهاد بدهد، باید علت اصلی مشکل‌تان تشخیص داده شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد