دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
اگر اهل جهان گردی و دیدن مکان های خاص و جالب دنیا هستید؛ حتما به دیدن غارهای مختلفی که در سرتاسر جهان از جمله؛ آسیا، آمریکای شمالی و اروپا وجود دارند، بروید. این غارها ممکن است در دل زمین و گاهی در ارتفاعات قرار گرفته باشند. گاهی به دلیل نشت آب از میان شکاف های سنگ آهک، این غارها  تشکیل می شوند. در واقع این مکان های جادویی، هیجان، ترس و زیبایی را همزمان به شما نشان می دهد. در این مقاله می خواهیم شما را با غارهای مختلفی که در دنیا وجود دارند، آشنا کنیم.
غار فینگالز در کشور اسکاتلند

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
اگر به کشور اسکاتلند سفر کردید، حتما به غار فینگالز سر بزنید. این غار در دریای basalt در جنوب غربی جزیره staffa  قرار دارد. این غار از صخره های بازالتی شش ضلعی به ارتفاع 20 متر و طول 75 متر تشکیل شده که دقیقا در راس جنوبی جزیره staffa قرار دارد. امروزه گردشگران و افراد معروفی از جمله، سرجوزف بنکس، سروالتر اسکات و پرنس آلبرت، ملکه ویکتوریا، دکتر دیوید لیوینگستون و ژول ورن به این جزیره خالی از سکنه برای دیدن این غار سفر کردند.
غاری پر از کریستال در مکزیک

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
در سال 2000، این معدن کریستال، توسط دو معدنچی کشف شد. این معدن در مکزیک قرار دارد و جزء بزرگ ترین معدن های کریستال جهان به شمار می رود. این معدن، آنچنان غرق در کریستال است که هنوز نتوانستند به طور کامل کریستال های آن را استخراج کنند. همان طور که در عکس پیداست، بعضی از آن ها بسیار بزرگ و وزن بسیار سنگینی دارند.
آشنایی با غار میرا بزرگترین غار پرتغال

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
در کشور پرتغال، غاری بزرگ با طول 11 کیلومتر به نام میرا قرار دارد. البته فقط از 600 متر آن می توان بازدید کرد. دیواره های این غار، به دلیل گازهای مختلف، رنگ های زیبایی به خود گرفته است که باعث جلب گردشگران شده است. البته کار جالبی که برای دیدن اعماق این غار انجام دادند، تعبیه آسانسور شیشه ای می باشد. به علاوه این غار به عنوان دومین سیستم زیر زمینی در کشور پرتغال شناخته می شود.
غار شگفتی ها در اسپانیا

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
سال 1886در کشور اسپانیا، شهر سویا، این غار شگفت انگیز کشف شد. طول این غار به اندازه 2130 متر می رسد. این مکان دارای غارهای های تو در تو و دریاچه های زیبایی می باشد که باعث شده آن را به مکانی گردشگری تبدیل کند.
غار ناهوتل معجزه طبیعت در مکزیک

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
سال 1835 در کشور مکزیک، غاری به نام ناهوتل کشف شد. البته زمین شناسان به دلیل شکل دیواره های آن، که شبیه به پوست بادام می باشد، آن را بادام زمینی نام گذاری کردند. امروزه این غار زیبا، به عنوان پارک ملی مکزیک شناخته می شود.
غار بلمار قدیمی ترین غار کوبا

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
غار بلمار در کشور کوبا قرار دارد و با قدمت 170ساله، به عنوان قدیمی ترین مکان های گردشگری کوبا به شمار می رود. دلیل شگفتی این غار زیبا، وجود 17 گالری و 6 هال می باشد که باعث شده، گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند.
غار موگاوو در کشور چین

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
غار موگاوو در 25 کیلومتری جنوب شرقی مرکز دونوآن و در جاده ابریشم در گانسو قرار دارد. این غار از 492 معبد تشکیل شده که به همین دلیل، آن را هزار مجسمه بودا یا غار هزار بودا نام گذاری کردند. زمین شناسان معتقد هستند، این غار که به قرن 14 میلادی بر می گردد؛ توسط انسان ساخته شده است. در دیواره این غار، نقاشی های سنتی، کشیده شده که نشان دهنده ی تمدن کشور چین می باشد. هم چنین 2000 مجسمه رنگی در این غار، که به مساحت 45 هزار متر مربع است، قرار دارد.
غار جیتا غاری آهکی در لبنان

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
غار آهکی جیتا در لبنان قرار دارد. این غار زیبا بیش از 9000 متر طول دارد و از دو غار آهکی جداگانه اما مرتبط به هم تشکیل شده است. یکی از غارهای آن، در دره نهر الکلب، در 20 کیلومتری شهر بیروت، واقع شده است. برای دیدن این غار باید سوار قایق شده و از رودخانه آب شیرین عبور کنید. این رودخانه، آب آشامیدنی بیش از یک میلیون نفر را تامین می کند. این غار با قندیل های مختلف، یکی از دیدنی ترین غارهای جهان شناخته شده است.
غار قندیل ها

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
غار قندیل به دلیل قندیل های مختلف، رنگ های مختلفی به خود گرفته است؛ به همین دلیل یکی از دیدنی ترین غارهای جهان به شمار می رود. این غار در 20 متری زیر زمین در جزیره برمودا واقع شده است. دریاچه ای که در این غار قرار دارد، بسیار شفاف است و به راحتی می توان اعماق دریاچه را مشاهده کرد. البته این نکته را باید بگوییم که جزیره برمودا با مثلث برمودا متفاوت است و دو مکان مختلف هستند.
غار ویتومو گلورم

دیدنی ترین غارهای جهان و عالمی از شگفتی ها
یکی از غارهایی که پیشنهاد می کنیم در شب به دیدن آن بروید، غار ویتومو گلورم در کشور نیوزیلند می باشد. در سر تا سر دیواره های این غار، کرم های شب تاب زیادی وجود دارد و به دلیل  نورهایی که از خود ساطع می کنند، زیبایی خاصی به این غار می دهند. البته این کرم ها با ساطع کردن نور، حشرات را به سمت خود جذب کرده و از آنها تغذیه می کنند. برای بازدید از این غار، قایق هایی را تعبیه کردند، که می توانید سر تا سر این غار شگفت انگیز و دیدنی را مشاهده کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

صفحه پکیج ها

هتل جهان مشهد

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر