دیدنی های شهر زوریخ در کشور سوئیس (2) - 0.0 out of 5 based on 1 vote

دیدنی های شهر زوریخ در کشور سوئیس (2)


گردشگاه ها و پارک ها:


1- دریاچه زوریخ: این دریاچه منظره بسیار دیدنی ای دارد و در جنوب شرقی شهر زوریخ واقع شده است.
2- گردشگاه دریاچه: این مکان برای گذراندن وقت و تفریح کردن در ایام تابستان بسیار مناسب است. این گردشگاه از بلوو ( تفریح گاهی دیگر در کنار ساحل ) تا تیفم برونن ادامه دارد. هم چنین بین مسیر چمن زار هایی وجود دارد که اگر در روز آفتابی به آن جا بروید، می توانید چیزی حدود 1000 نفر را ببینید.
3- لیندنهوف: این تپه نزدیک قلعه سن پیتر واقع شده و درست در مرکز شهر است. این تپه چشم اندازی زیبایی را از شهر به ما می دهد.
4- اوتلی برگ: این تپه در حدود 813 پایی از سطح دریا قرار گرفته و در غرب شهر واقع شده است. روی این تپه برج تلویزیونی اوتلی برگ ترم فرار دارد.
5- باغ چینی: این باغ کوچک را چینی های شهر کامینگ به پاس قدر دانی از زحمات زوریخ و کمک های آن برای این شهر ساخته و به این شهر تقدیم کرده است.

 

دیدنی های شهر زوریخ در کشور سوئیس 2


6- باغ گیاهی دانشگاه زوریخ: در این باغ انواع گیاهان قرار دارد و در دانشگاه زوریخ واقع شده است.
7- باغ جانور شناسی: این باغ در سال 1929 میلادی به بهره برداری رسید. باغ وحشی است در شهر زوریخ که حدود 2200 نمونه از 300 گونه جانوری را دارد. این باغ وحش در خیابان زوریخ برگ واقع شده است.
8- اکوسیستم جنگل بارانی ماسوالا: سالن شیشه ای بزرگی در باغ وحش قرار دارد که در آن جا درخت ها، گل ها، حیواناتی که از جنگل های گرم سیری هستند که از باغ ملی ماسوالا در ماداگاسکار، آورده اند.

 

دیدنی های شهر زوریخ در کشور سوئیس 2

جایگاه تئاتر و اپرا در سوئیس:


1- سالن اپرای زورچر: سالنی است که درست جلوی دریاچه زوریخ و میدان بلوو قرار دارد. فضای داخلی این ساختمان به سبک معماری قرن 18 توسط باروک طراحی شده است. این سالن یکی از مشهور ترین سالن های اروپا است و هر ساله اپرن بال زورچر توسط رئیس جمهوری سوئیس و شخصیت های بزرگ فرهنگی و هنری برگزار می شود.
2- شاواشپیل هاوس زوریخ: در این ساختمان تئاتر اصلی شهر برگزار می شود و شامل دو بخشی که در مرکز و غرب شهر قرار گرفته، می شود. بخش فائن که تئاتر قدیمی شهر در قسمت مرکز شهر برگزار می شود و بخش شیف باهاله که تئاتر معاصر در قسمت غرب زوریخ واقع شده است. هم چنین در گذشته محل اقامت مهاجرانی مثل برتولت برشت، توماس مان و هنرپیشه های مشهوری مثل مکس فریش، فردریک دورنمات، بوتو اشتراوس و الفریده یلینک (برنده جایزه نوبل) بوده است.

 

دیدنی های شهر زوریخ در کشور سوئیس 2


3- تئاتر ام نیومارکت: این سالن در منطقه قدیمی در کاخ باروک در نزدیکی خیابان نیدروف قرار گرفته است و جزو قدیمی ترین سالن های تئاتر شهر است. در این سالن هم تئاتر های کلاسیک مثل شکسپیر و راسین و گوته و هم تئاتر های جدید و مدرن اجرا می شود.
4- تئاتر گس نرآله: این سالن، یک سالن زیر زمینی است و بیش تر تمرینات و نمایش های آزمایشی جوانان در آن انجام می شود.
5- تئاتر ان درسیل: این سالن، سالن تئاتر رسمی و آکادمی رقص است و در خیابان بان هوف کنار تئاتر جنسرالی واقع شده است.
6- تئاتر روت فابریک: این سالن به شیوه معماری قرن نوزدهم ساخته شده است و سالن هایی با آجر های قرمز دارد. محل قرار گیری این سالن در نزدیکی دریاچه در خیابان ولیش هوفن قرار دارد. در این سالن رستوران، فست فود، کلاب و گالری های هنری وجود دارد.
7- کلوپ کمدی زوریخ: بیش تر تئاتر هایی که در این جا اجرا می شود به زبان آلمانی است. اما دو بار در سال یعنی در ماه های اردیبهشت و آبان تئاتر به زبان انگلیسی توسط دانشجویان افراد آماتور اجرا می شود. آنها نمایش هایی از شکپیر و گوته و غیره بر روی صحنه می برند. علاوه بر آن گروهی هم تئاتر های کمدی و پانتومیم و غیره را اجرا می کنند.

 

دیدنی های شهر زوریخ در کشور سوئیس 2


مراسم ها و رویداد های مهم شهر زوریخ:


1- جشنواره فیلم زوریخ: این جشنواره در پاییز برگزار می شود و از مهم ترین جشنواره های اروپا است.
2- روز ملی سوئیس: این جشن در اوایل مرداد یا آگوست برگزار می شود. در بسیاری از شهر های سوئیس این جشن انجام می شود. اطراف دریاچه تجهیزات آتش بازی فراهم می شوند و همه مردم می توانند آتش بازی کنند و اوقات فراغت خوبی داشته باشند.
3- فری استایل: یکی از بزرگ ترین مسابقات اروپا است. ورزشکاران در رشته اسکی به رقابت با یکدیگر می پردازند.
4- ولت کلاسه زوریخ: مسابقات دو میدانی و ماراتن است که هر ساله در مرداد و فصل بهار برگزار می شود.
5- کونست زوریخ: نمایشگاه هنر های معاصر است و هر سال یک شهر مهمان آن می شود و هنر های شهر خود را به نمایش می گذارد. علاوه بر هنرمندان آماتور در این جشنواره، هنرمندان بزرگ هم حضور دارند.
6- زورچر تئاتر اسپکتاکل: این جشنواره در اوایل تابستان برگزار می شود و هنر های نمایشی معاصر در آن انجام می شود.
7- نمابیش های خیابانی: بزرگ ترین نمایش حال حاضر اروپا است. در این نمایش های خیابانی مردم از سر تا سر جهان جمع می شوند، چیزی حدود 1 میلیون نفر، و در خیابان ها به رقص و پایکوبی می پردازند. این نمایش در اواسط مرداد برگزار می شود.

دیدنی های شهر زوریخ در کشور سوئیس 2

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

هتل ویلای زوریخ استانبول

هتل سوئیس گاردن مالزی

رستوران های مالزی

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال