دیدنی های شهر ژنو در سوئیس (2)


شهر ژنو دارای کارخانه ساعت سازی و جواهر سازی زیادی است. فروشگاه ها و مغازه ها در خیابان های اصلی قرار دارند. این فروشگاه ها از جوره کارناوین شروع شده و تا پایین خیابان ادامه دارد.
مرکز خرید در شهر ژنو:
ریو دی مارچه: این خیابان تنها چند دقیقه با ایستگاه اصلی قطار فاصله دارد و یکی از شلوغ ترین خیابان های ژنو است. در این خیابان کالا های سنتی، صنایع دستی، سوغاتی، هدیه، کناب و وسایل خانه فروخته می شود.
میگروس و کوپ: در این محل چاقو های ارتشی سوئیسی فروخته می شود و عمدتا مردم این دو برند مشهور ونگر و ویکتورینوکس را خریداری می کنند.
مکان های دیدنی:
در شهر ژنو بیش تر از بیست پارک وجود دارد. در این شهر همه چیز پیدا می شود؛ از بانک های بزرگ و مرکز های خرید گرفته تا نمایشگاه ها. این شهر یکی از سر سبز ترین شهر های اروپا است. علت جهانگردی بودن این شهر و سفر توریست ها را می توان برگزاری نمایشگاه ها، جشنواره ها، موزه ها و غیره بیان کرد.

 

 دیدنی های شهر ژنو در سوئیس 2


1- دریاچه ژنو: این دریاچه در شمال شهر واقع شده و از معروف ترین دریاچه های جهان است. مردمی که به دنبال تفریح هستند، به ساحل این دریاچه آمده و از امکانات تفریحی و سرگرمی استفاده می کنند. در طول سواحل دریاچه، کافه ها، پارک ها، مرکز های خرید، رستوران ها و غیره وجود دارند. معمولا مردم روی دریاچه به گشت زدن و اسکی روی آب می پردازند.


2- جت دی ایو: جت دی ایو، فواره ای است که آب را تا ارتفاع 140 متری به هوا می برد. این فواره در اسل 1891 ساخته شده و یکی از نماد های شهر ژنو است. این فواره در شب جلوه ی زیبایی دارد.


3- بینز دس پاکیوز: این منطقه از دیر باز میزبان کسانی بوده که برای دیدن سونا های فنلاندی و حمام های آن به آن جا می امده اند. در سال 1932 در ساحل غربی ساخته شده است. بزرگ ترین عامل گردشگری به آن جا ساعت بزرگی است که از گل در باغ انگلیسی درست شده است. این ساعت از 6500 گل ساخته شده و سالی چند بار گل های آن تعویض می شود.
4- جزیره روسو: این جزیره در آب های رودخانه رن واقع است و رستورانی بزرگ با مناظر زیبا دارد. این جزیره به نام فلیسوف بزرگ ژنوی یعنی ژان ژاک روسو نام گذاری شده است.
5- کاروج: دهکده ای است که در جنوب رودخانه آرو واقع شده و آب و هوایی مدینترانه ای دارد.

 

 دیدنی های شهر ژنو در سوئیس 2


6- تپه سلوی: این تپه در ارتفاع 1380 از سطح دریا قرار دارد و برای رسیدن به تپه باید سوا تله کابین شد. این تپه در منطقه ای ییلاقی در جنوب شهر ژنو به فاصله 5 کیلومتری از آن واقع شده است. زمانی که به بالای تپه می رسید، منظر دل پذیری از قله های آلپ و ژورا را می بینید.


7- باتیمن دیس فورسز موتریسز: در این ساختمان قبلا دستگاهی وجود داشت که آب و برق شهر ژنو را در سال 1886 تامین می کرد. اما در حال حاضر تبدیل به سالن اپرایی با ظرفیت 985 شده است. اگر در داخل این ساختمان قرار بگیرید، مناظری از رودخانه رن را می توانید به راحتی ببینید.


8- پلیس نیوو: میدان پلیس نیوو، در مرکز شهر واقع شده و درست در مرکز این میدان مجسمه ی ژترال هنری دوفوئر سوئیسی قرار دارد. در اطراف این میدان کافه ها و رستوران های مختلفی قرار دارد. هم چنین این میدان را می توان مرکز محیط های هنری نامید. چرا که هنرستان هنر های زیبا، تالار اپرا، موزه راث و تالار کنسرت ویکتوری در آن جا واقع شده است.

 

 دیدنی های شهر ژنو در سوئیس 2


9- مرکز قدیمی شهر: در قسمت قدیمی شهر ژنو کوچه هایی با پیچ و خم های زیاد و خیابان های باریک قرار دارد. سر تا سر این خیابان ها را بوتیک ها، مغازه ها و کافه های قدیمی و تاریخی پوشانده اند. در بخش قدیمی شهر، قلعه ای به نام دی فوئر قرار دارد که بسیار قدیمی است و در کنار آن بازار تاریخی ای وجود دارد.


10- هتل دو ویل: بنایی است که در منطقه قدیمی شهر بوده و از قرن 15 محل استقرار دولت ژنو بوده است. در این ساختمان اجلاس های سیاسی و گردهمایی کنوانسیون در سال 1864 و مجلس اتحاد ملت ها در سال 1920 برگزار می شده است.


11- گردشگاه ترییل: قبلا پایگاه توپخانه شهر بوده ولی امروزه چشم انداز جذابی را در قسمت جنوب شهر قدمی برای مردم ارائه می کند.

 

 دیدنی های شهر ژنو در سوئیس 2


12- ساختمان مقرر اروپایی سازمان ملل: اگر به ژنو سفر کنید و به دیدن این ساختمان نروید، سفر شما کامل نمی شود. برای رفتن به این محل می توانید از تور لیدر ها کمک بگیرید. آن ها با جزئیات فعالیت های این سازمان را توضیح می دهند. در این بنا تالار مجلس با حدود 2000 صندلی و هم چنین دفتر کار شورا قرار دارد؛ در این دفتر طرحی از مبارزه انسان برای صلح با طلا بر روی دیوار کشیده شده است.


13- ساختمان اشترامپس: این ساختمان پشت ایستگاه اصلی قطار قرار دارد و طراحی معماری آن به شکل کاملا مدرنیته ای است. این ساختمان با همکاری سه معمار ساخته شده است.

 

 دیدنی های شهر ژنو در سوئیس 2

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

هتل سوئیس گاردن مالزی

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی