ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

راهنمای سفر به اسلواکی (2)

شهر ژیلینا با  میدان اصلی آن و کلیسای دیدنی ای که در پس زمینه اش رشته کوه های مالا فاترا قرار داردمشهور است.یکی از مشهور ترین جاذبه های کردشگری این شهر موزه هنر ژیلینا  است که آثار کلاسیک و معاصر هنرمندان اسلواکی را در خود جای داده است. این شهر ، طبیعت بی نظیری هم دارد. سد ژیلینا برای علاقه مندان به طبیعت گردی، پاراگلایدر و دوچرخه سواری بی نهایت جذاب است

اسلواکی به  سرزمین قلعه ها و کوه هامعروف است سرزمینی که با وجود مدرنیته شهر فرهنگ محلی خود را حفظ کرده است،. مردمان اسلواکی، شهرهای قدیمی و باشکوه خودشان را با فرهنگ محلی بی نظیر و اصیلی که دارند زنده نگه داشته اند.

قلعه براتیسلاوا

این قلعه با رنگ سفید و باسقف شیروانی و نارنجی بر تپه ای مشرف به شهر واقع شده است و در بدو ورود مسافران به آنان خوشامد میگوید. قلعه اصلی براتیسلاوا ذر قرن نهم میلادی ساخته شده است و در قرن هجدهم آتش گرفته است و قلعه ی  امروزی در واقع، قلعه ای بازسازی شده و ساخته شده بر روی ویرانه های قلعه ای تاریخی ست.نمای ظاهری قلعه نکات برجسته ای ندارد ولی معماری داخلی آن و نمای 360 درجه از شهر این کمبود را جبران کرده است موزه ی داخل قلعه نیز پناهی امن شده است برای آثار تاریخی، فرهنگی و هنری این کشور.

راهنمای سفر به اسلواکی (2)

قلعه دوین

قلعه دوین یکی از قدیمی ترین سکونتگاه در منطقه براتیسلاوا است که مورخان قدمتش را قرن پنجم قبل از میلاد میدانند. دوین  در گذشته همچون دیگر قلعه ها ، به عنوان دژ مرزی از شهر در مقابل دشمنان محافظت می کرده اما این روزها، به موزه و سایتی تاریخی تبدیل شده است. این قلعه در اثر حمله ارتش ناپلئون آسیب دیده و تنها قسمت های کمی از قلعه باقی مانده اما بازدید از قلعه دوین و نمایشگاه های فصلی آن، می تواند شما را با تاریخ براتیسلاوا به خوبی آشنا کند.

راهنمای سفر به اسلواکی (2)

غار یخی Dobšinská

این غار یخی زیبا در پارک ملی بهشت اسلواکی خودنمایی میکند این غار  به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده و  هرساله علاقه مندان بسیاری را از سراسر دنیا به تماشای رودخانه یخی این غار و قندیل هایی که عمرشان به چندین قرن و ضخامتشان به بیش از بیست و شش متر می رسد، راهی اسلواکی میکند

قلعه اوراوا

در قرن سیزدهم میلادی قلعه ای بر بلندای صخره ای با منظره ی رودخانه و روستا برای دفاع از کشور  ساخته شدکه اکنون یکی از مشهورترین قلعه های اسلواکی در جهان و در بین توریست ها شده است. در آن زمان این قلعه از کشور مجارستان دفاع میکرد زیرا در آن زمان، خاک اسلواکی متعلق به مجارها بود.این قلعه در قرن شانزدهم و هجدهم و به دنبال آتش سوزی و جنگ جهانی دوم آسیب زیادی دید وپس از بازسازی به یک بنای یادبود ملی تبدیل شد. بنابراین اگر به شهر "ژیلینا " و روستای " Oravský Podzámok " رفتید، حتما از آن بازدید کنید.

راهنمای سفر به اسلواکی (2)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

سفر با کشتی بانکوک تایلند

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد